Data o prodejně se načítají

Udržitelnost je pro nás důležitá

Odpovědnost vůči lidem a přírodě je pro nás samozřejmostí i v textilní výrobě. Proto i v této oblasti stále častěji využíváme postupy, které zohledňují životní prostředí a společenské hodnoty.

V rámci podpory udržitelnosti a ochrany životního prostředí neustále rozšiřujeme náš certifikovaný sortiment výrobků. Kromě toho podporujeme i další aktivity, jako připojení se k Detox-závazku nebo používání udržitelných pracovních oděvů. Svým zákazníkům tak vždy zaručujeme udržitelnou kvalitu.  

Detox

Ekologické výrobní normy pro textil

Matka se svým dítětem věší prádlo na prádelní šňůru.

V roce 2011 zahájila organizace Greenpeace celosvětovou kampaň Detox, která vyzývá k přehodnocení módního průmyslu. V prosinci 2015 jsme se ke kampani připojili a od té doby neustále snižujeme používání chemikálií škodlivých pro životní prostředí při výrobě oděvů, bytového textilu a obuvi. Zároveň zlepšujeme kvalitu a zdravotní nezávadnost našich výrobků.

Detox-závazek

Od chvíle, kdy jsme se k tomuto projektu připojili, neustále pracujeme na našem cíli "Detox na nule". To znamená žádné chemické látky škodlivé pro lidi a životní prostředí ve výrobním procesu textilu a obuvi.

Zatím se nám daří tomuto cíli postupně přibližovat. Už dnes jsme upustili od velké části škodlivých znečišťujících látek, včetně skupiny chemických látek AP/APEO. Kromě toho je stále více našich textilií vyráběno z organické bavlny s certifikátem GOTS a mnoho našich výrobků je certifikováno - například ochrannou známkou "Zelený knoflík".

Samozřejmě se budeme i nadále snažit o ekologicky šetrnou výrobu textilu. Přitom se nebudeme zabývat pouze oblastí nakládání s chemickými látkami a budeme usilovat o komplexní ochranu životního prostředí - od vody a půdy až po biologickou rozmanitost a klima. "Detox na nule" zůstane naším hlavním cílem, na kterém pracujeme s našimi partnery po celém světě.

Více informací o projektu Detox najdete na webových stránkách Greenpeace na adrese greenpeace.org. Můžete se také podívat na náš "Detox-závazek" a "Seznam zakázaných látek pro výrobu".

Závazek Detox (pdf v anglickém jazyce)
Kaufland-Greenpeace-Detox-Commitment.pdf (0.1 MB)
Seznam zakázaných výrobních látek (pdf v anglickém jazyce)
 
Kaufland Manufacturing Restricted Substances List.pdf (1.4 MB)

Detox-zpráva

Od roku 2016 podáváme ve výročních zprávách informace o opatřeních, která jsme již zavedli k dosažení cílů našich Detox-závazků. V naší zprávě o průběhu Detox 2019/2020 vám přinášíme přehled dosažených dílčích kroků a cílů, o které budeme i nadále usilovat.

Detox-zpráva 2019/2020: Závěrečná zpráva (pdf v německém jazyce)
Report udržitelnosti 2019-2020 (14.6 MB)
Detox-zpráva 2018 (pdf v německém jazyce)
Kaufland-Detox-Report-2018.pdf (18.9 MB)
Detox-zpráva 2017 (pdf, v anglickém jazyce)
kaufland-Detox Report-2017.pdf (9.0 MB)
Detox-zpráva 2016 (pdf, v anglickém jazyce)
detox_Report_2016_2404.pdf (16.5 MB)

Uvádíme původ výrobků našich vlastních značek

Transparentnost je pro nás velmi důležitá. Proto se netajíme původem našich výrobků vlastních značek.

V přehledu se dozvíte, kdo jsou naši významní dodavatelé a odkud pocházejí naše vlastní značky různého nepotravinového sortimentu, textilu a obuvi. Přehled je každoročně aktualizován.Udržitelné pracovní oděvy

Férové oblečení pro naše zaměstnance

Jako odpovědná společnost podporujeme udržitelnost v mnoha různých oblastech. Důležitou roli v tom hraje i oblečení našich zaměstnanců. Od října 2017 proto oblékáme zaměstnance našich poboček do kolekce oblečení, která je z velké části vyrobená z materiálů z organické bavlny Faitrade a s certifikátem GOTS.

V prvním kroku bude vydáno 2,4 milionu udržitelných oděvů. Stáváme se tak největším světovým odběratelem fairtradové bavlny pro zaměstnanecké oděvy.

Téma udržitelnosti je pro nás velmi důležité a má obrovský význam, zejména pokud jde o ekologické a sociální hodnoty v dodavatelském procesu.
Lavinia Kochanski, ředitelka Corporate Social Responsibility (CSR) v Kauflandu

Udržitelné materiály

Udržitelné alternativy v textilní výrobě

Vždy hledáme nové, inovativní a udržitelné materiály, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout udržitelnou alternativu i v rámci sortimentu oblečení. Proto během různých týdenních akcí nabízíme textil z následujících materiálů:

YKK NATULON® Recyklované zipy

Logo: zipy YKK

YKK je zkratka pro Yoshida Kogyo Kabushikikaisa a jedná se o název japonského výrobce zipových řešení. Společnost YKK se zavázala provádět své obchodní aktivity v souladu s životním prostředím. Proto jsou ve všech oblastech obchodní činnosti, od vývoje po výrobu, při likvidaci i recyklaci, dodržována hlediska šetrnosti k životnímu prostředí. Například téměř všechny výrobky YKK splňují normu STANDARD 100 podle OEKO TEX®. Kromě toho vybrané výrobky v našem sortimentu obsahují zipy NATULON® vyrobené z recyklovaného materiálu. Páska zipu je vyrobena především z recyklovaného plastu (PET). Tyto výrobky poznáte podle šedé šestihranné značky.

Další informace naleznete na adrese www.ykkdigitalshowroom.com/en/

Textil z konopí - veganský, ekologický a udržitelný

Triko, sukně a košile z konopí

Konopí je výnosná a udržitelná surovina pro výrobu textilu. Konopí je odolné vůči škůdcům, a proto se při pěstování nemusí používat žádné pesticidy, insekticidy ani herbicidy. Rostlinu lze použít celou, tím je odpad omezen na minimum - je biologicky rozložitelný a neznečišťuje životní prostředí.

SEACELL vlákno z mořských řas

Logo značky SEACELL
V reakci na stále škodlivější vlivy na životní prostředí se společnosti SMARTFIBER po letech intenzivního výzkumu podařilo uvést na trh SEACELL, vlákno vyrobené z obnovitelných zdrojů. Sušené řasy jsou nahrubo nasekány, rozemlety a rovnoměrně zapracovány do celulózového vlákna, z něhož se pak vyrábí textilie pro nejrůznější použití.

Vlákno SEACELL se vyrábí výhradně z lyocelů a řas procesem, který šetří energii a zdroje. Je zcela biologicky odbouratelné. Sklizeň se provádí šetrným a udržitelným výběrovým postupem. Odstraňuje se pouze část nad regenerační oblastí řasy, což umožňuje její opětovné vyklíčení. Řasy jsou zcela neošetřené a jejich biologická hodnota je zachována.

Další informace naleznete na adrese www.smartfiber.de

Pečetě pro udržitelné textilie

Spoléháme na mezinárodně uznávané normy

Bavlna vyrobená v Africe (CmiA)

Cotton made in Africa Pečeť

Spravedlivý přístup k lidem a životnímu prostředí je pro nás samozřejmostí. Proto jako partner společnosti Cotton made in Africa (Bavlna vyrobená v Africe, zkratka: CmiA) podporujeme udržitelné pěstování bavlny v Africe. CmiA je mezinárodně uznávaný standard a iniciativa nadace AID BY TRADE FOUNDATION (Nadace pomoci pro obchodování). Od roku 2005 se CmiA snaží chránit životní prostředí a zlepšovat životní a pracovní podmínky drobných zemědělců a pracovníků v Africe.

Tři základní kritéria CmiA:

 • Lidé: CmiA podporuje drobné zemědělce a zasazuje se o rovnost žen a mužů, důstojné zaměstnání a práva dětí.
 • Planeta: CmiA chrání půdu, vodu, biologickou rozmanitost, životní prostředí a klima. Kromě toho se vyhýbá geneticky modifikovaným organismům a snižuje negativní účinky ochrany plodin.
 • Prosperita: CmiA usnadňuje přístup ke kvalitním surovinám, zvyšuje produktivitu a zlepšuje kvalitu vláken.

Svými výrobky se značkou Cotton made in Africa přispíváme k podpoře udržitelného pěstování bavlny a ochraně životního prostředí v Africe.

Více informací naleznete na www.cottonmadeinafrica.org

Global Recycled Standard (GRS)

Global Recycled Standard značka

Recyklací a opětovným použitím snižujete množství odpadu. Proto je mnoho našich výrobků označeno pečetí GRS. Global Recycled Standard nám umožňuje zaznamenat přesné množství recyklovaného materiálu ve výrobku a sledovat ho v celém výrobním řetězci. Kromě toho splňují sociální a ekologické požadavky z hlediska zpracování a používání chemických látek.
Pokud výrobek obsahuje alespoň 50 % recyklovaného materiálu, lze použít pečeť GRS. Naše standardy však jdou daleko za tuto hranici a podíl recyklovaného materiálu vždy stanovujeme co nejvyšší.

Další informace najdete na webu textileexchange.org.

OEKO-TEX® MADE IN GREEN

Oeko-Tex značka

Cílem normy OEKO-TEX® MADE IN GREEN je zajistit dohledatelnost výrobků prostřednictvím jedinečného ID výrobku nebo QR kódu. Ty jsou testovány na přítomnost škodlivých látek v souladu se směrnicemi OKEO-TEX® a vyráběny udržitelným způsobem, tj. šetrně k životnímu prostředí a sociálně odpovědně. To vyžaduje transparentnost všech procesů výroby textilií v rámci dodavatelského procesu. Předpokladem pro MADE IN GREEN je, že výrobek je certifikován podle STANDARDU 100 OEKO-TEX®. Aby bylo zajištěno, že textil byl vyroben pomocí procesů šetrných k životnímu prostředí za sociálně přijatelných pracovních podmínek, musí být výrobní místa certifikována podle STeP by OEKO-TEX®.

Textilie se značkou OEKO-TEX® MADE IN GREEN proto znamenají:

 • výrobu šetrnou k životnímu prostředí
 • bezpečnost produktu a zákazníka
 • sociální odpovědnost a bezpečnost na pracovišti
 • dohledatelnost a transparentní dodavatelské procesy

Více informací naleznete na www.madeingreen.com

Leather Working Group

Značka leather working group

Společnost Kaufland je členem inicitaivy Leather Working Group, která je zodpovědná za přední světovou ekologickou certifikaci pro kožedělný průmysl. LWG má jako mezinárodní skupina více než 1300 členů z celého dodavatelského procesu zpracování kůží.
Od roku 2005 se iniciativa LWG snaží rozvíjet nejlepší environmentální postupy v tomto odvětví a poskytovat pokyny pro neustálé zlepšování.

Další informace naleznete na adrese: www.leatherworkinggroup.com.

Recycled Claim Standard (RCS)

Norma Recycled Claim Standard se vztahuje na výrobky, které obsahují alespoň 5 % recyklovaného materiálu. Každá fáze výroby musí být odpovídajícím způsobem certifikována, počínaje recyklací a konče konečným prodejcem.

Cíle RCS jsou:

 • Hlavním cílem RCS je zvýšit používání recyklovaných materiálů.
 • Sjednocení kategorií recyklace napříč různými oblastmi použití.
 • Sledování recyklovaných vstupních materiálů.
 • Poskytnout spotřebitelům nástroj pro informované rozhodování.
 • Zajistit, aby materiály byly skutečně recyklovány a aby se nacházely v konečném výrobku.
pečeť RCS 100

Standard Recycled Claim 100 označuje výrobky, které se skládají nejméně z 95 % z recyklovaného materiálu.

Další informace naleznete na adrese www.recycledclaim.org.

pečeť RCS blended

Standard Recycled Claim blended označuje výrobky, které se skládají nejméně z 5 až 94 % recyklovaného materiálu.

Další informace naleznete na adrese www.recycledclaim.org.

Organický normovaný materiál (Organic Content Standard - OCS)

Čím vyšší je podíl organického materiálu ve výrobku, tím lépe pro životní prostředí. Pomocí normy pro organický obsah 100 (OCS 100) a normy pro smíšený organický obsah (OCS blended) můžeme tento podíl přesně zaznamenat a sledovat suroviny od počátku až po konečný výrobek.
Tím, že řada našich výrobků získala certifikát OCS, přispíváme k ekologickému zemědělství, a tím i k ochraně životního prostředí.

Další informace naleznete na adrese: www.textileexchange.org.

OCS 100 značka

Označení OCS 100 mohou nést pouze výrobky, které se skládají z 95-100 % z organického materiálu. Norma umožňuje zaznamenávat obsah a množství ekologického materiálu ve výrobku a sledovat suroviny v celém výrobním řetězci. Zohledňuje se zpracování, výroba, balení, označování, obchod a distribuce výrobku.  

OCS blended značka

Směsnou pečeť OCS mohou nést pouze výrobky, které obsahují 5-95 % organického materiálu. Norma umožňuje zaznamenávat obsah a množství organického materiálu ve výrobku a sledovat suroviny v celém výrobním řetězci. Zohledňuje se zpracování, výroba, balení, označování, obchod a distribuce výrobku.  

Vlastní značky udržitelného textilu

Vždy se snažíme vyrábět naše vlastní textilní značky udržitelněji a kvalitněji. Abyste přímo viděli, jaký výrobní standard se používá, označujeme naše udržitelné výrobky výše uvedenými pečetěmi.
Přečtěte si více o našich vlastních textilních značkách. Společně dokážeme dosáhnout změny.


Naše odpovědnost

Rozhodují činy

Ochrana klimatu
obloha a zelené stromy

Nemluvíme jen o ochraně podnebí, děláme vše pro to, abychom krok po kroku minimalizovali naši ekologickou stopu. Zjistěte víc o našich opatřeních a o tom, čeho už jsme dosáhli.

Bio-
diverzita
Motýli na louce

Jako prodejce potravin považujeme za svoji povinnost převzít zodpovědnost za ochranu životního prostředí a zabezpečení trvale udržitelného využívání biologické rozmanitosti.

Bez mikro-
plastů
Sítko s mikroplasty vylovenými z moře

Kosmetické produkty našich privátních značek neobsahují mikroplastové částice již od roku 2013.