Data o prodejně se načítají

GOTS

Významná část bytového textilu a oblečení našich vlastních značek obsahuje vysoký podíl biobavlny, která je označena logem GOTS zaručující ekologickou a sociálně zodpovědnou textilní výrobu. GOTS je zkratka pro Global Organic Textile Standard. Standardy zahrnují celosvětově uznávané směrnice udržitelnosti produkce textilií.

Co je GOTS?

Globální Organický Textilní Standard (GOTS) znamená ekologickou a společensky odpovědnou textilní výrobu po celém světě. Byl vyvinut předními mezinárodními organizacemi a zahájen v roce 2006. Přísné směrnice zaručují, že všechny produkty jsou z nejméně 95% přírodních vláken a šetrné k životnímu prostředí. Naše textilie například neobsahují chemické látky, které by poškozovaly životní prostředí nebo zemědělce.

Pečeť „GOTS organic“

Pečeť „GOTS organic“ označuje textilní výrobky, ve kterých je obsaženo nejméně 95 % ekologicky pěstovaných přírodních vláken. Všechny použité chemické přísady, jako jsou například barviva a pomocné látky, musí splňovat určité environmentálně-relevantní a toxikologické kritéria. Součástí standardu je i kontrola minimálních sociálních podmínek.

Pečeť "GOTS xx%"

Značka „GOTS %“ označuje textilní výrobky, které obsahují nejméně 70 až 94 procent ekologicky pěstovaných přírodních vláken. Všechny použité chemické přísady, jako jsou například barviva a pomocné látky, musí splňovat určité environmentálně-relevantní a toxikologické kritéria. Součástí standardu je i kontrola minimálních sociálních podmínek.

GOTS – všestranně dobrá věc

Organické pěstování

Bavlna pro naše textilie s certifikací GOTS se pěstuje ekologicky. To znamená, že se snažíme dodržovat nízkou spotřebu vody a nepoužíváme pesticidy, fungicidy a jiné škodlivé látky pro životní prostředí.

Šetrné zpracování

Také při dalším zpracování se používají pouze látky šetrné k životnímu prostředí. Všechny výrobky s pečetí GOTS jsou méně znečištěny, a proto jsou také mnohem lépe kompatibilní s koncovým uživatelem.

Férové podmínky

Myslíme tím nejen naši ekologickou odpovědnost, ale také naši společenskou odpovědnost. Certifikát GOTS zajišťuje dodržování sociálních standardů v celém výrobním řetězci.

Směrnice zahrnuje celý výrobní řetězec, od pěstování až po hotový produkt. Bavlna se ekologicky pěstuje, sklízí a také zpracovává bez použití znečišťujících látek. To mimo jiné znamená, že nepoužíváme umělá hnojiva ani chemické defolianty či bělidlo s chlorem. Pečeť GOTS také zahrnuje dodržování sociálních kritérií, jako je minimální mzda, bezpečnost při práci nebo zákaz dětské a nucené práce.

Naše bavlna: přirozeně hnojená a ručně sklízená.

GOTS

Chemické zbavování listů není žádoucí.

GOTS

Textilie jsou běleny na bázi kyslíku.

GOTS

Férovost od vypěstování až po finální produkt.

GOTS

GOTS a Kaufland

Co můžete očekávat?

Již od roku 2018 má naše společnost certifikaci GOTS. Ekologická odpovědnost nekončí tedy u dodavatelů, nýbrž u nás. Vždy, když je to možné, používáme pro naše textilie kvalitní biobavlnu. Avšak v budoucnu bychom chtěli být v této oblasti ještě silnější. Použití organické biobavlny v našich textilních výrobcích nám dává možnost převzít odpovědnost a být féroví – vůči přírodě a k lidem.