Data o prodejně se načítají

GOTS

Významná část bytového textilu a oblečení našich vlastních značek obsahuje vysoký podíl biobavlny, která je označena logem GOTS zaručující ekologickou a sociálně zodpovědnou textilní výrobu.

GOTS je zkratka pro Global Organic Textile Standard. Standardy zahrnují celosvětově uznávané směrnice udržitelnosti produkce textilií.

Co je GOTS?

Globální Organický Textilní Standard (GOTS) znamená ekologickou a společensky odpovědnou textilní výrobu po celém světě. Byl vyvinut předními mezinárodními organizacemi a zahájen v roce 2006. Přísné směrnice zaručují, že všechny produkty jsou z nejméně 95% přírodních vláken a šetrné k životnímu prostředí. Naše textilie například neobsahují chemické látky, které by poškozovaly životní prostředí nebo zemědělce.

logo GOTS

Pečeť „GOTS organic“

Pečeť „GOTS organic“ označuje textilní výrobky, ve kterých je obsaženo nejméně 95 % ekologicky pěstovaných přírodních vláken. Všechny použité chemické přísady, jako jsou například barviva a pomocné látky, musí splňovat určité environmentálně-relevantní a toxikologické kritéria. Součástí standardu je i kontrola minimálních sociálních podmínek.

logo GOTS

Pečeť "GOTS %"

Značka „GOTS xx%“ označuje textilní výrobky, které obsahují nejméně 70 až 94 procent ekologicky pěstovaných přírodních vláken. Všechny použité chemické přísady, jako jsou například barviva a pomocné látky, musí splňovat určité environmentálně-relevantní a toxikologické kritéria. Součástí standardu je i kontrola minimálních sociálních podmínek.

GOTS "Made with organic – in conversion materials"

Logo GOTS „Made with organic – in conversion materials“ označuje textilní výrobky, jejichž suroviny byly v době pěstování v procesu přeměny z konvenční bavlny na organickou bavlnu. Všechny chemické přísady používané v hotové textilii, jako jsou barviva a pomocné látky, musí splňovat určitá ekologicky relevantní a toxikologická kritéria. Minimální sociální standardy jsou rovněž součástí standardu a jsou kontrolovány. I zde platí stejné přísné limitní hodnoty a kritéria GOTS.

GOTS – všestranně dobrá věc

Organické pěstování

Bavlna pro naše textilie s certifikací GOTS se pěstuje ekologicky. To znamená, že se snažíme dodržovat nízkou spotřebu vody a nepoužíváme pesticidy, fungicidy a jiné škodlivé látky pro životní prostředí.

Šetrné zpracování

Také při dalším zpracování se používají pouze látky šetrné k životnímu prostředí. Všechny výrobky s pečetí GOTS jsou méně znečištěny, a proto jsou také mnohem lépe kompatibilní s koncovým uživatelem.

Férové podmínky

Myslíme tím nejen naši ekologickou odpovědnost, ale také naši společenskou odpovědnost. Certifikát GOTS zajišťuje dodržování sociálních standardů v celém výrobním řetězci.

Směrnice zahrnuje celý výrobní řetězec, od pěstování až po hotový produkt. Bavlna se ekologicky pěstuje, sklízí a také zpracovává bez použití znečišťujících látek. To mimo jiné znamená, že nepoužíváme umělá hnojiva ani chemické defolianty či bělidlo s chlorem. Pečeť GOTS také zahrnuje dodržování sociálních kritérií, jako je minimální mzda, bezpečnost při práci nebo zákaz dětské a nucené práce.

Naše bavlna: přirozeně hnojená a ručně sklízená.

GOTS

Chemické zbavování listů není žádoucí.

GOTS

Textilie jsou běleny na bázi kyslíku.

GOTS

Férovost od vypěstování až po finální produkt.

GOTS
GOTS a Kaufland

Co můžete očekávat?

Již od roku 2018 má naše společnost certifikaci GOTS. Ekologická odpovědnost nekončí tedy u dodavatelů, nýbrž u nás. Vždy, když je to možné, používáme pro naše textilie kvalitní biobavlnu. Avšak v budoucnu bychom chtěli být v této oblasti ještě silnější. Použití organické biobavlny v našich textilních výrobcích nám dává možnost převzít odpovědnost a být féroví – vůči přírodě a k lidem.