Data o prodejně se načítají

Společenská odpovědnost

V Kauflandu nám záleží na tom, aby se příroda kolem nás zachovala i pro další generace a pro naše děti.

Osamělé děti, děti ve školách, handicapovaní nebo potřebné rodiny. Ti všichni potřebují pomoc. V Kauflandu se snažíme ze všech sil pomáhat, a proto jsme partnerem spousty projektů, které mohou lidem v České republice zlepšit život.

Report udržitelnosti

V lednu 2024 jsme vydali v pořadí druhý Report udržitelnosti.

Jedná se o další klíčový krok k posílení transparentnosti našich CSR aktivit. Report obsahuje informace o konkrétních aktivitách naší společnosti a klíčová data, která ukazují, že u nás opravdu rozhodují činy. Nefinanční zpráva je vypracovaná dle mezinárodně uznávané metodiky GRI (Global Reporting Initiative) a vybrané ukazatele byly navíc auditovány nezávislou společností Mazars Česká republika.

Jsme transparentní - Dobrovolně vydáváme již druhý report udržitelnosti.

AED

Vaše zdraví je pro nás důležité. Všechny naše prodejny jsou vybaveny automatizovanými externími defibrilátory (AED).

Defibrilátor AED

AED je přístroj, který dovede po nalepení plošných samolepících elektrod na hrudník člověka automaticky vyhodnotit jeho srdeční rytmus. V případě fibrilace komor podá výboj stejnosměrného proudu, jenž tuto arytmii přeruší. Přerušení arytmie (fibrilace) před příjezdem záchranné služby může zachránit lidský život.

Kaufland disponuje celkem 150 AED:

 • 143 z nich se nachází na prodejnách oddělení Informací
 • 1 na recepci centrály Praha Vypich
 • 2 v masozávodě v Modleticích u Prahy
 • 2 v distribučním centru v Modleticích u Prahy
 • 2 v distribučním centru v Olomouci

Poloha 144 AED, které jsou umístěné na přístupných místech pro širokou veřejnost (143 prodejen, 1 centrála) je zanesena v aplikaci Záchranka, která poskytuje záchranným složkám a široké veřejnosti informaci o lokaci defibrilátorů.

AED pomocí signalizace a hlasové navigace přesně navede i laika, jak s ním manipulovat.

Při včasném použití AED (tj. do 3 až 5 min. od náhlého kolapsu člověka) se zvyšuje šance na záchranu až na 75 %.


Spolupráce s Českou federací potravinových bank

Národní potravinová sbírka 2017

Aktivně spolupracujeme s Českou federací potravinových bank (dále ČFBP). Na základě zákonných povinností jí darujeme potraviny. Při pandemii koronaviru jsme ČFPB poskytli významnou potravinovou pomoc, která pomohla vykrýt akutní nedostatek potravin.

Aktivně se účastníme také celonárodních Sbírek potravin, které se konají dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim.

Zapojte se do Sbírky potravin již v sobotu 13. dubna 2024. Sbírka proběhne na všech našich prodejnách.

Akce se uskuteční na všech našich otevřených prodejnách od 08:00 do 18:00. Darovat můžete trvanlivé produkty (rýži, těstoviny, přesnídávky, konzervy,…) či hygienické potřeby (zubní pasty, kartáčky,…). Darované produkty odevzdejte za pokladnami označeným dobrovolníkům z řad České federace potravinových bank či našim kolegům v zástěrách Sbírka potravin. Všechny dary budou prostřednictvím České federace potravinových bank předány lokálním neziskovým organizacím a osobám v nouzi.

Děkujeme za vaši štědrost.


Lítáme v tom s vámi

Debra

debra

Jsme partnerem Debry, která podporuje osoby trpící závažným onemocněním motýlích křídel.

Přispíváme na letní a podzimní relaxačně-terapeutické tábory pro pacienty a jejich blízké. Kromě finanční podpory nejezdíme nikdy s prázdnou a koblížky či donuty slaví vždy úspěch.

Pomáháme financovat také nákup drahých, ale tolik potřebných obvazových materiálů a mastí.

Aktuální akce

Letní relaxačně-terapeutické tábor

Debra - letní relaxačně-terapeutický tábor: hry

Děti měly obrovskou radost z velké mísy donutů, které jsme jim přinesli.

Debra - letní relaxačně-terapeutický tábor: odměna

Tábor jsme také podpořili finanční částkou.


Měníme svět nevidomých

Světluška

logo Světluška

Společně se Světluškou, projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu svítíme na cestu nevidomým již přes 5 let. Prostřednictvím vánoční sbírky a úzké spolupráce pomáháme po celý rok těžce zrakově postiženým po celé České republice.

Díky našim zaměstnancům a zákazníkům jsme za 5 ročníků vánoční sbírky získali již 81 000 000 Kč. Finance jsou každý rok přerozdělovány prostřednictvím tří grantových programů Fondu Kaufland mezi jednotlivce a projekty lokálních neziskových organizací, které poskytují osobám se zrakovým handicapem své služby. Součástí grantové komise jsou lékaři, odborníci, zástupci neziskových organizací a také jednatelka naší společnosti a tisková mluvčí. V rámci správní rady Nadačního fondu Českého rozhlasu pak působí náš CSR manager.


Kaufland myslí na zdraví zaměstnanců

Loono

#prsakoule

Jsme hrdými partnery organizace Loono, kterou podporujeme vskutku originálním způsobem. Společnost Kaufland věnuje organizaci 10 Kč za každé využití Multisport karty všemi našimi zaměstnanci. Projekt "Hejbni zadkem pro dobrou věc" vznikl jako rozšíření populárního zaměstnaneckého programu „Zdraví nás baví“, který dbá o zdravý životní styl našich zaměstnanců.

Tým mladých mediků z neziskové organizace Loono seznamuje naše spoluobčany prostřednictvím kampaní „Sahám si na ně každý měsíc“ a „Žiješ srdcem“ s možnostmi prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. 

Finanční podpora umožní medikům pořízení nových školících modelů, ale především uspořádání workshopů pro studenty středních a vysokých škol. Ti patří k nejrizikovější skupině postihující často přehlížené a závažné onkologické onemocnění pohlavních orgánů. 

Máme radost, že můžeme podpořit nadšení mladých studentů medicíny a prostřednictvím prevence společně pomoci zachránit lidské životy.


Stravenky pomáhají

Stravenky pomáhají

Od března 2021 darujeme pravidelně každý měsíc finance utržené z papírových stravenek neziskové organizaci Dejme dětem šanci a projektu Ježíškova vnoučata Nadačního fondu Českého rozhlasu. Darovaná částka je rozdílem hodnoty mezi cenou nákupu a hodnotou papírové stravenky, které akceptujeme, ale nevracíme na ně hotovost. Veškeré finance z nich přerozdělíme rovnoměrně mezi výše zmíněné neziskové organizace.

Popis činností jednotlivých organizací

Jak organizace finance využijí?

Dejme dětem šanci

Jsou obecně prospěšnou společností, jejíž činností je pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů na území České republiky, zejména při opouštění dětského domova a podpora těchto dětí v začátku jejich samostatného života.

Organizace Dejme dětem šanci bude hradit dětem z darovaných financí například:

 • Účast na letních táborech
 • Kurzy cizích jazyků
 • Řidičské průkazy

Ježíškova vnoučata (projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu)

Jsou projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu, který se zabývá propojením lidí v domovech pro seniory a dalších státních i nestátních zařízení poskytující pobytové i terénní sociální služby seniorům a dárců, kteří se rozhodnou jim na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar.

Spolu s Ježíškovými vnoučaty budeme seniorům přispívat na:

 • volnočasové aktivity (výlety, kulturní program, návštěvy nevidomých masérů)
 • překvapení k jubileu
 • mobilní záhony

Hygienické stanice

Nové hygienické stanice ve všech prodejnách Kaufland

Nakupování s příjemným pocitem čistoty 

Přijeli jste na nákup do Kauflandu hromadnou dopravou, nebo jste přišli z ulice? Vadí vám pocit špinavých rukou a madla vozíků?

Využijte nové hygienické stanice nově na všech prodejnách Kaufland. 

Hygienické stanice jsou vybaveny okénkem na dezinfekci rukou, vlhčenými ubrousky pro otření madla vozíku a košem na použité ubrousky.

 

Na vašem zdraví záleží

Záleží nám na vašem zdraví. Zavedením hygienických stanic Kaufland pomáhá v boji proti výskytu epidemií, jakými jsou chřipka, žloutenka nebo průjmová onemocnění.

Dodržováním hygienických podmínek se zamezí dalšímu přenosu bakterií a nemocí.

 

Jak správně použít hygienickou stanici

A jak na to?

 • hygienická stanice na vás čeká u každého vstupu do prodejny Kaufland
 • pod symbolem vozíku najdete vlhčené ubrousky
 • vlhčeným ubrouskem snadno otřete madlo nákupního vozíku
 • použitý ubrousek stačí vhodit do zabudovaného odpadkové koše 
 • před nákupem i po nákupu si můžete nechat na ruce rozprášit dezinfekční roztok

Centrum Paraple

Zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák

Pomáháme tam, kde je potřeba

Stačila chvilička a jejich život se obrátil naruby. Kdo to neprožil, neumí si představit, jak těžko někdy člověku může být. A jak těžký je návrat do normálního osobního i pracovního života.

Už více než 20 let Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy zvládnout těžkou situaci a vrátit se zpátky do života.  A Kaufland je velmi hrdý, že může být součástí tak úžasného projektu.

Více na: www.paraple.cz

Chcete také pomoct Centru Paraple? Stačí 1 DMS.

Pokud chcete Paraple podporovat dlouhodobě, pošlete dárcovskou DMS ve tvaru DMS TRV PARAPLE 30 nebo DMS TRV PARAPLE 60 nebo DMS TRV PARAPLE 90 na číslo 87 777.

Každý měsíc vám bude automaticky odečtena částka 30, 60, nebo 90 Kč až do doby, než zasílání dlouhodobé DMS podpory zrušíte.

Centrum Paraple i my děkujeme za podporu!

Aktuální akce pro Centrum Paraple

Běh pro Paraple

Kaufland vyjádřil podporu klientům sdružení Centrum Paraple

V neděli 10. června jsme s vámi byli moc rádi na pražské Ladronce na 19. ročníku benefičního Běhu pro Paraple.

Centrum Paraple už více jak 20 let pomáhá handicapovaným při návratu do běžného života. Kaufland je partnerem už od roku 2013. Od letoška jsme také hlavní partner.

Za Kaufland běželo 30 zaměstnanců. Všichni jsme běželi pro dobrou věc a moc jsme si to užili.

Jako hlavní partner celé akce jsme věnovali 100 000 Kč na pořízení handbiku.

Každý běh pro Paraple startovala známá osobnost

Zábavné odpoledne odstartoval už tradičně Zdeněk Svěrák. Užili jsme si nejenom krásnou atmosféru, ale i dobrou muziku anebo osvěžení zmrzlin K-Classic. Navíc, každý mohl za zmrzlinu věnovat dobrovolný příspěvek na podporu Centra Paraple.

Děkujeme za příjemné odpoledne a těšíme se zase příště.