Data o prodejně se načítají

Společenská odpovědnost

Kaufland pomáhá dětem, školám i tělesně postiženým

V Kauflandu nám záleží na tom, aby se příroda kolem nás zachovala i pro další generace a pro naše děti.

Osamělé děti, děti ve školách, handicapovaní nebo potřebné rodiny. Ti všichni potřebují pomoc. V Kauflandu se snažíme ze všech sil pomáhat, a proto jsme partnerem spousty projektů, které mohou lidem v České republice zlepšit život.

Hygienické stanice

Nové hygienické stanice ve všech prodejnách Kaufland

Nakupování s příjemným pocitem čistoty 

Přijeli jste na nákup do Kauflandu hromadnou dopravou, nebo jste přišli z ulice? Vadí vám pocit špinavých rukou a madla vozíků?

Využijte nové hygienické stanice nově na všech prodejnách Kaufland. 

Hygienické stanice jsou vybaveny okénkem na dezinfekci rukou, vlhčenými ubrousky pro otření madla vozíku a košem na použité ubrousky.

 

Na vašem zdraví záleží

Záleží nám na vašem zdraví. Zavedením hygienických stanic Kaufland pomáhá v boji proti výskytu epidemií, jakými jsou chřipka, žloutenka nebo průjmová onemocnění.

Dodržováním hygienických podmínek se zamezí dalšímu přenosu bakterií a nemocí.

 

Jak správně použít hygienickou stanici

A jak na to?

  • hygienická stanice na vás čeká u každého vstupu do prodejny Kaufland
  • pod symbolem vozíku najdete vlhčené ubrousky
  • vlhčeným ubrouskem snadno otřete madlo nákupního vozíku
  • použitý ubrousek stačí vhodit do zabudovaného odpadkové koše 
  • před nákupem i po nákupu si můžete nechat na ruce rozprášit dezinfekční roztok

Centrum Paraple

Zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák

Pomáháme tam, kde je potřeba

Stačila chvilička a jejich život se obrátil naruby. Kdo to neprožil, neumí si představit, jak těžko někdy člověku může být. A jak těžký je návrat do normálního osobního i pracovního života.

Už více než 20 let Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy zvládnout těžkou situaci a vrátit se zpátky do života.  A Kaufland je velmi hrdý, že může být součástí tak úžasného projektu.

Více na: www.paraple.cz

Chcete také pomoct Centru Paraple? Stačí 1 DMS.

Pokud chcete Paraple podporovat dlouhodobě, pošlete dárcovskou DMS ve tvaru DMS TRV PARAPLE 30 nebo DMS TRV PARAPLE 60 nebo DMS TRV PARAPLE 90 na číslo 87 777.

Každý měsíc vám bude automaticky odečtena částka 30, 60, nebo 90 Kč až do doby, než zasílání dlouhodobé DMS podpory zrušíte.

Centrum Paraple i my děkujeme za podporu!

Benefiční večer pro centrum Paraple

Hvězdy StarDance zatančily pro Centrum Paraple

Hvězdy StarDance zatančily pro Paraple i letos

V sobotu 11. listopadu 2017 se před televizními kamerami sešly hvězdy showbyznysu a tanečního světa, které známe ze sérií pořadu StarDance, a zatančily ve prospěch Centra Paraple. 

Benefiční večer z prostor plzeňského pivovaru vysílal program ČT1 pod názvem Hvězdy StarDance tančí pro Paraple.

Spolu s Centrem Paraple děkujeme všem, kteří neváhali a poslali DMS na konto organizace, která už 23 let pomáhá lidem upoutaným po úrazu míchy na vozík zpět do života.

Vybrala se úžasná částka 10 320 930 Kč! K celkové částce přispěli svými finančními dary a dárcovskými SMS ve výši 3 140 816 Kč diváci a také partneři Centra Paraple. Ti přispěli částkou 7 180 114 Kč. 

Společnost Kaufland věnovala částku ve výši 800 000 Kč. 

Fotky z benefičního večera nafotil pan Tomáš Lisý.

Aktuální akce pro Centrum Paraple

Běh pro Paraple

Kaufland vyjádřil podporu klientům sdružení Centrum Paraple

Další ročník Běhu pro Paraple pořádalo Centrum v neděli 18. června 2017 poprvé na pražském Vítkově.

Příspěvek ve výši 100 000 Kč předala Centru tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR Renata Maierl.

Každý běh pro Paraple startovala známá osobnost

Tradiční běhy veřejnosti a firem na 100 m volným stylem jako každý rok startoval zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák a další známé osobnosti. Mezi jinými Michal Horáček, Karel Šíp, Jaroslav Uhlíř, Jaromír Hanzlík a další.

Zástupci za Kaufland běželi v Běhu pro Paraple už počtvrté

A kolik lidí letos vyběhlo na trať? 100 metrů si dalo 405 běžců, malí, velcí, mladí, staří i spousta pejsků. Trať 5 000 metrů letos zvládlo 216 závodníků. Běžci za Kaufland se na start postavili už počtvrté.

Kaufland se zúčastnil tradičního běhu na podporu vozíčkářů

A pak už se běhalo. Pro radost, pro radost z výkonu, ale hlavně pro dobrou věc.

Celou akci zakončila kapela Gipsy.cz večerním koncertem. Příjemné odpoledne pro děti i dospělé letos vyneslo 486 000 Kč.


Partnerství se školami

Kaufland pomáhá základním a středním školám v regionech

Pomáháme základním a středním školám

Kam půjdou děti, až dostudují? Podaří se jim najít vysněnou práci?

Od školního roku 2012/2013 se snažíme být nablízku základním i středním školám a podporovat je v přípravě žáků na jejich budoucí zaměstnání.

Co všechno zajistíme?

  • odborné přednášky zaměstnanců Kauflandu ve výuce
  • exkurze v prodejnách Kaufland, v logistickém centru v Modleticích nebo Olomouci
  • exkurze v masozávodu Kaufland v Modleticích
  • besedy na téma zdravá snídaně
  • grilování na sportovních nebo kulturních akcích školy

Aktuální akce pro školy

Přednášky, exkurze, zdravé snídaně a parádní grilovačky pro studenty po České republice

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/cze/66/56/Asset_1676656.jpg

Exkurze v Kauflandu proběhla i v Praze. Ve středu 11. ledna 2017 dorazili studenti Anglo-německé obchodní akademie na prodejnu Vypich, kde je provedla paní Votrubová. Studenti si odnesli hromadu nových zážitků a informací.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Ve středu 1. února 2017 jsme dojeli za studenty do Plzně. V naší partnerské škole proběhly zajímavé přednášky ve vyučování. Studenti Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu si na první přednášce poslechli rady, jak se připravit na pohovor. Druhá přednáška studenty přenesla do světa důležitých informací ohledně reklamace a záruční doby.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Taky se vám nechce v pondělí vstávat do školy? Pro studenty z Jeseníku začalo ráno příjemněji. V pondělí 13. února studenty čekala přednáška o zdravém jídle. Přednášku jsme zakončili tradičním rozdáváním balíčků.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

V pondělí  20. února jsme navštívili partnerskou Školu v Orlové. Studentům Středního odborného učiliště DAKOL, s. r. o. jsme ukázali OD Kaufland v Orlové. Po exkurzi plné nových informací čekalo na studenty překvapení v podobě netradiční ochutnávky exotického ovoce. Mňam!

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Jak vypadá zdravá snídaně v Jeseníku? V úterý 14. března jsme studenty z jesenické školy překvapili parádní snídaní. Ukázali jsme, že snídaně umí být stejně tak zdravá i chutná. Bezvadně jsme si snídání užili.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Se zdravou snídaní jsme zajeli také na Karvinsko. V pondělí 27. března jsme navštívili Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o. v Orlové. Přivezli jsme sebou zdravé jídlo, bezva tipy na snídani a dobrou náladu. Všichni si moc pochutnali, bříška byla najedená a spokojená.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

V květnu se snídalo zdravě i na Střední odborné škole obchodu, užitého umění a designu v Plzni Nerudově. Na studenty hned ráno čekala zdravá a vydatná snídaně. Na přednášce jsme radili, jak správně takovou snídani připravit, aby byla co nejzdravější a plnohodnotná. Studenti si z přednášky odnesli nové snídaňové nápady.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Červnové počasí je jako stvořené pro grilovačky pod širým nebem. Ve středu 14. června jsme dojeli až do znojemké školy SOU a SOŠ SČMSD Znojmo s.r.o. Grilování mělo velký úspěch a pro každého se našla nějaká ta dobrota z grilu. Podívat se přišlo plno lidí, všichni se skvěle bavili a užili si letní grilovačku. Tak zase příště!


Národní potravinová sbírka

Národní potravinová sbírka 2017

Děkujeme za vaši pomoc. Vybralo se rekordních 926 000 porcí jídla!

V sobotu 11. listopadu 2017 proběhl 5. ročník Národní potravinové sbírky, do které se zapojilo 750 obchodů, stovky dobrovolníků a tisíce lidí, kteří pomohli.  Díky nim byla letos sbírka velmi úspěšná.

Obyvatelé České republiky věnovali potřebným 412 tun potravin a drogerie. Z vybraných potravin se bude moci připravit rekordních 926 000 porcí jídla.

 

Sbírka v Kauflandu

V Kauflandu se snažíme podporovat ty, kteří se dostali do nelehké životní situace. Do charitativní sbírky se proto zapojilo také 60 prodejen Kaufland v různých místech republiky. Tisíce zákazníků v nich pak během dne darovaly více než 56,5 tuny potravin. Nejvíce potravin bylo darováno v Kauflandu v Praze 6 na Vypichu a v Brně – Bohunicích.