Data o prodejně se načítají

Společenská odpovědnost

Kaufland pomáhá dětem, školám i tělesně postiženým

V Kauflandu nám záleží na tom, aby se příroda kolem nás zachovala i pro další generace a pro naše děti.

Osamělé děti, děti ve školách, handicapovaní nebo potřebné rodiny. Ti všichni potřebují pomoc. V Kauflandu se snažíme ze všech sil pomáhat, a proto jsme partnerem spousty projektů, které mohou lidem v České republice zlepšit život.

K-potravinová sbírka

Národní potravinová sbírka 2017

Udělejte malý nákup pro velkou věc. Přijďte v sobotu 8. září do kterékoliv naší prodejny a přispějte svým nákupem lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Ve spolupráci s Českou federací potravinových bank pořádáme první ročník naší vlastní potravinové sbírky. Nakupte potřebné zboží: masové a rybí konzervy, rýži, polévky, luštěniny, dětské výživy či pleny, mléko, paštiky, těstoviny, olej či zubní kartáčky a odevzdejte je za pokladnou dobrovolníkům z neziskových organizací.  K vašemu nákupu přidá Kaufland další produkty a společně pomůžeme. Zapojte se s námi.

A komu naše potravinová sbírka pomůže? Zde vidíte příklady organizací, kterým společně můžeme pomoci:

Diecézní charita Brno, Charita sv. Anežky Otrokovice, NADĚJE, pobočka Zlín, Armáda spásy, Kotec + azylové domy, noclehárny, farní charity, Charita Nový Jičín a Český Těšín, Naděje pro život, Oblastní charita Pelhřimov, krizové centrum Spirála, dětský domov Tuchlov, FOKUS České Budějovice, Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory, Charita Olomouc, Azylové centrum Prostějov, Naděje Liberec, Naděje Jablonec, Dětský domov Dubá-Deštná.

Více informací

Lítáme v tom s vámi

Debra

Jsme partnerem Debry, která podporuje osoby trpící závažným onemocněním motýlích křídel.

V letošním roce financujeme letní a podzimní relaxačně-terapeutické tábory pro nemocné a jejich blízké. Již proběhlý letní tábor jsme navíc ozvláštnili darováním sladkých donutů a ovoce do zdravého smoothie.

Pomáháme financovat také nákup drahých, ale tolik potřebných obvazových materiálů a mastí. 

Aktuální akce

Letní relaxačně-terapeutické tábor

Děti měly obrovskou radost z velké mísy donutů, které jsme jim přinesli.

Tábor jsme také podpořili finanční částkou.

Kaufland myslí na zdraví zaměstnanců

Loono

Jsme hrdými partnery organizace Loono, kterou podporujeme vskutku originálním způsobem. Společnost Kaufland věnuje organizaci 10 Kč za každé využití Multisport karty všemi našimi zaměstnanci. Projekt "Hejbni zadkem pro dobrou věc" vznikl jako rozšíření populárního zaměstnaneckého programu „Zdraví nás baví“, který dbá o zdravý životní styl našich zaměstnanců.

Tým mladých mediků z neziskové organizace Loono seznamuje naše spoluobčany prostřednictvím kampaní „Sahám si na ně každý měsíc“ a „Žiješ srdcem“ s možnostmi prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. 

Finanční podpora umožní medikům pořízení nových školících modelů, ale především uspořádání workshopů pro studenty středních a vysokých škol. Ti patří k nejrizikovější skupině postihující často přehlížené a závažné onkologické onemocnění pohlavních orgánů. 

Máme radost, že můžeme podpořit nadšení mladých studentů medicíny a prostřednictvím prevence společně pomoci zachránit lidské životy.

Chance 4 Children

Jsme generálním partnerem projektu Dr. Klaun

V letošním roce jsme se stali generálním partnerem projektu Dr. Klaun, který realizuje nezisková organizace Chance 4 Children. Máme radost, že ve spolupráci s vyškolenými klauny pomáháme smíchem léčit dětské pacienty v 7 nemocnicích po celé České republice a usnadňovat jim tak mnohdy náročný léčebný pobyt.  

Se zdravotními klauny se můžete potkat v následujících nemocnicích:

 • Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
 • Fakultní nemocnice Plzeň
 • Městská nemocnice Ostrava
 • Oblastní nemocnice Kladno
 • Nemocnice Hořovice
 • Nemocnice Písek
 • Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

Organizace Chance 4 Children pomáhá od roku 1997 především dětem žijícím v ústavní péči a dalších dětských zařízeních. Zlepšuje jejich životní podmínky a poskytuje jim doplňující vzdělávací a odborné příležitosti sloužící jako odrazový můstek k úspěšnému dospělému životu.

Program Dr. Klaun začala organizace realizovat již v roce 1999, kdy se stala první klaunskou iniciativou léčící děti v České republice.

Hygienické stanice

Nové hygienické stanice ve všech prodejnách Kaufland

Nakupování s příjemným pocitem čistoty 

Přijeli jste na nákup do Kauflandu hromadnou dopravou, nebo jste přišli z ulice? Vadí vám pocit špinavých rukou a madla vozíků?

Využijte nové hygienické stanice nově na všech prodejnách Kaufland. 

Hygienické stanice jsou vybaveny okénkem na dezinfekci rukou, vlhčenými ubrousky pro otření madla vozíku a košem na použité ubrousky.

 

Na vašem zdraví záleží

Záleží nám na vašem zdraví. Zavedením hygienických stanic Kaufland pomáhá v boji proti výskytu epidemií, jakými jsou chřipka, žloutenka nebo průjmová onemocnění.

Dodržováním hygienických podmínek se zamezí dalšímu přenosu bakterií a nemocí.

 

Jak správně použít hygienickou stanici

A jak na to?

 • hygienická stanice na vás čeká u každého vstupu do prodejny Kaufland
 • pod symbolem vozíku najdete vlhčené ubrousky
 • vlhčeným ubrouskem snadno otřete madlo nákupního vozíku
 • použitý ubrousek stačí vhodit do zabudovaného odpadkové koše 
 • před nákupem i po nákupu si můžete nechat na ruce rozprášit dezinfekční roztok

Centrum Paraple

Zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák

Pomáháme tam, kde je potřeba

Stačila chvilička a jejich život se obrátil naruby. Kdo to neprožil, neumí si představit, jak těžko někdy člověku může být. A jak těžký je návrat do normálního osobního i pracovního života.

Už více než 20 let Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy zvládnout těžkou situaci a vrátit se zpátky do života.  A Kaufland je velmi hrdý, že může být součástí tak úžasného projektu.

Více na: www.paraple.cz

Chcete také pomoct Centru Paraple? Stačí 1 DMS.

Pokud chcete Paraple podporovat dlouhodobě, pošlete dárcovskou DMS ve tvaru DMS TRV PARAPLE 30 nebo DMS TRV PARAPLE 60 nebo DMS TRV PARAPLE 90 na číslo 87 777.

Každý měsíc vám bude automaticky odečtena částka 30, 60, nebo 90 Kč až do doby, než zasílání dlouhodobé DMS podpory zrušíte.

Centrum Paraple i my děkujeme za podporu!

Aktuální akce pro Centrum Paraple

Běh pro Paraple

Kaufland vyjádřil podporu klientům sdružení Centrum Paraple

V neděli 10. června jsme s vámi byli moc rádi na pražské Ladronce na 19. ročníku benefičního Běhu pro Paraple.

Centrum Paraple už více jak 20 let pomáhá handicapovaným při návratu do běžného života. Kaufland je partnerem už od roku 2013. Od letoška jsme také hlavní partner.

Za Kaufland běželo 30 zaměstnanců. Všichni jsme běželi pro dobrou věc a moc jsme si to užili.

Jako hlavní partner celé akce jsme věnovali 100 000 Kč na pořízení handbiku.

Každý běh pro Paraple startovala známá osobnost

Zábavné odpoledne odstartoval už tradičně Zdeněk Svěrák. Užili jsme si nejenom krásnou atmosféru, ale i dobrou muziku anebo osvěžení zmrzlin K-Classic. Navíc, každý mohl za zmrzlinu věnovat dobrovolný příspěvek na podporu Centra Paraple.

Děkujeme za příjemné odpoledne a těšíme se zase příště.


Partnerství se školami

Kaufland pomáhá základním a středním školám v regionech

Pomáháme základním a středním školám

Kam půjdou děti, až dostudují? Podaří se jim najít vysněnou práci?

Od školního roku 2012/2013 se snažíme být nablízku základním i středním školám a podporovat je v přípravě žáků na jejich budoucí zaměstnání.

Co všechno zajistíme?

 • odborné přednášky zaměstnanců Kauflandu ve výuce
 • exkurze v prodejnách Kaufland, v logistickém centru v Modleticích nebo Olomouci
 • exkurze v masozávodu Kaufland v Modleticích
 • besedy na téma zdravá snídaně
 • grilování na sportovních nebo kulturních akcích školy

Aktuální akce pro školy

Přednášky, exkurze, zdravé snídaně a parádní grilovačky pro studenty po České republice

Exkurze v Kauflandu proběhla i v Praze. Ve středu 11. ledna 2017 dorazili studenti Anglo-německé obchodní akademie na prodejnu Vypich, kde je provedla paní Votrubová. Studenti si odnesli hromadu nových zážitků a informací.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Ve středu 1. února 2017 jsme dojeli za studenty do Plzně. V naší partnerské škole proběhly zajímavé přednášky ve vyučování. Studenti Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu si na první přednášce poslechli rady, jak se připravit na pohovor. Druhá přednáška studenty přenesla do světa důležitých informací ohledně reklamace a záruční doby.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Taky se vám nechce v pondělí vstávat do školy? Pro studenty z Jeseníku začalo ráno příjemněji. V pondělí 13. února studenty čekala přednáška o zdravém jídle. Přednášku jsme zakončili tradičním rozdáváním balíčků.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

V pondělí  20. února jsme navštívili partnerskou Školu v Orlové. Studentům Středního odborného učiliště DAKOL, s. r. o. jsme ukázali OD Kaufland v Orlové. Po exkurzi plné nových informací čekalo na studenty překvapení v podobě netradiční ochutnávky exotického ovoce. Mňam!

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Jak vypadá zdravá snídaně v Jeseníku? V úterý 14. března jsme studenty z jesenické školy překvapili parádní snídaní. Ukázali jsme, že snídaně umí být stejně tak zdravá i chutná. Bezvadně jsme si snídání užili.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Se zdravou snídaní jsme zajeli také na Karvinsko. V pondělí 27. března jsme navštívili Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o. v Orlové. Přivezli jsme sebou zdravé jídlo, bezva tipy na snídani a dobrou náladu. Všichni si moc pochutnali, bříška byla najedená a spokojená.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

V květnu se snídalo zdravě i na Střední odborné škole obchodu, užitého umění a designu v Plzni Nerudově. Na studenty hned ráno čekala zdravá a vydatná snídaně. Na přednášce jsme radili, jak správně takovou snídani připravit, aby byla co nejzdravější a plnohodnotná. Studenti si z přednášky odnesli nové snídaňové nápady.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Červnové počasí je jako stvořené pro grilovačky pod širým nebem. Ve středu 14. června jsme dojeli až do znojemké školy SOU a SOŠ SČMSD Znojmo s.r.o. Grilování mělo velký úspěch a pro každého se našla nějaká ta dobrota z grilu. Podívat se přišlo plno lidí, všichni se skvěle bavili a užili si letní grilovačku. Tak zase příště!