Data o prodejně se načítají

Společenská odpovědnost

Kaufland pomáhá dětem, školám i tělesně postiženým

V Kauflandu nám záleží na tom, aby se příroda kolem nás zachovala i pro další generace a pro naše děti.

Osamělé děti, děti ve školách, handicapovaní nebo potřebné rodiny. Ti všichni potřebují pomoc. V Kauflandu se snažíme ze všech sil pomáhat, a proto jsme partnerem spousty projektů, které mohou lidem v České republice zlepšit život.

SOS dětské vesničky

Kaufland podporuje děti bez rodiny v SOS dětských vesničkách

Podporujeme děti  

Nemají vlastní rodinu, kde by je každý den někdo objal a hrál si s nimi. Ale mají tu pěstounskou a ta se jim snaží všechno vynahradit.

Provoz vesniček, opravy domů a hřišť, zájmové kroužky nebo vybavení, které děti pro svůj život potřebují. To všechno stojí peníze a dá to dohromady opravdu velkou sumu. A proto jsme tady.

Partnerem SOS dětských vesniček jsme už od roku 2011. A věříme, že za tu dobu jsme rozveselili už hodně dětí.

Chcete pomoct SOS dětským vesničkám? Stačí 1 DMS. 

I malá pomoc se počítá. Jednorázovou dárcovskou SMS odešlete ve tvaru DMS VESNICKY na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, SOS dětské vesničky obdrží
28,50 Kč.

Na SOS vesničky můžete přispívat i celý rok. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK VESNICKY na číslo 87 777 a každý měsíc se vám odečte částka 30 Kč. SOS dětské vesničky získají 12 x 28,50 Kč.

SOS dětské vesničky i my děkujeme za podporu!

Aktuální akce pro vesničky

Donuty k začátku školního roku  

Akce pro mlsné jazýčky dětí z SOS dětských vesniček

Začátek školního roku je pro děti z SOS dětských vesniček náročný. Nové úkoly, spoustu učení, ... Proto jsme se v Kauflandu společně se společností La Lorraine rozhodli tenhle den udělat dětem hezčí a veselejší.

Informace od dentálních hygienistek lidem na podporu SOS dětských vesniček

Dovezli jsme dětem spoustu donutků s různými příchutěmi a barevným sypáním ve tvaru motýlků a chutnaly přímo báječně! První školní den jsme dětem rozhodně osladili :)

Kaufland se snaží detěm v SOS vesničkách přinést radost a zábavu

Přejeme dětem z SOS dětských vesniček stejně veselý školní rok, jako byl jejich první den.


Centrum Paraple

Zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák

Pomáháme tam, kde je potřeba

Stačila chvilička a jejich život se obrátil naruby. Kdo to neprožil, neumí si představit, jak těžko někdy člověku může být. A jak těžký je návrat do normálního osobního i pracovního života.

Už více než 20 let Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy zvládnout těžkou situaci a vrátit se zpátky do života.  A Kaufland je velmi hrdý, že může být součástí tak úžasného projektu.

Více na: www.paraple.cz

Chcete také pomoct Centru Paraple? Stačí 1 DMS.

Pokud chcete Paraple podporovat dlouhodobě, pošlete dárcovskou DMS ve tvaru DMS TRV PARAPLE 30 nebo DMS TRV PARAPLE 60 nebo DMS TRV PARAPLE 90 na číslo 87 777.

Každý měsíc vám bude automaticky odečtena částka 30, 60, nebo 90 Kč až do doby, než zasílání dlouhodobé DMS podpory zrušíte.

Centrum Paraple i my děkujeme za podporu!

Benefiční večer pro centrum Paraple

Hvězdy StarDance tančí pro Centrum Paraple

Hvězdy StarDance zatančí pro Paraple i letos

Taneční soutěž StarDance se letos nekoná. To ale neznamená, že se její bývalí účastníci nemohou sejít a zatančit si. Když je to pro dobrou věc, neváhají ani chvilku.

V sobotu 11. listopadu 2017 se před televizními kamerami sejdou hvězdy showbyznysu a tanečního světa, které známe z předchozích sérii pořadu StarDance, a zatančí ve prospěch Centra Paraple. Benefiční večer bude vysílán od 20.00 hodin na ČT1 pod názvem Hvězdy StarDance tančí pro Paraple.

Nenechte si ujít zajímavý večer a pošlete i Vy alespoň jednu DMS. Kaufland a další partneři Centra Paraple budou také u toho a přispějí. Všechny peníze půjdou na konto organizace, která už 23 let pomáhá lidem upoutaným po úrazu míchy na vozík zpět do života.

Fotky z loňského benefičního večera nafotil pan Tomáš Lisý.

Aktuální akce pro Centrum Paraple

Běh pro Paraple

Kaufland vyjádřil podporu klientům sdružení Centrum Paraple

Další ročník Běhu pro Paraple pořádalo Centrum v neděli 18. června 2017 poprvé na pražském Vítkově.

Příspěvek ve výši 100 000 Kč předala Centru tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR Renata Maierl.

Každý běh pro Paraple startovala známá osobnost

Tradiční běhy veřejnosti a firem na 100 m volným stylem jako každý rok startoval zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák a další známé osobnosti. Mezi jinými Michal Horáček, Karel Šíp, Jaroslav Uhlíř, Jaromír Hanzlík a další.

Zástupci za Kaufland běželi v Běhu pro Paraple už počtvrté

A kolik lidí letos vyběhlo na trať? 100 metrů si dalo 405 běžců, malí, velcí, mladí, staří i spousta pejsků. Trať 5 000 metrů letos zvládlo 216 závodníků. Běžci za Kaufland se na start postavili už počtvrté.

Kaufland se zúčastnil tradičního běhu na podporu vozíčkářů

A pak už se běhalo. Pro radost, pro radost z výkonu, ale hlavně pro dobrou věc.

Celou akci zakončila kapela Gipsy.cz večerním koncertem. Příjemné odpoledne pro děti i dospělé letos vyneslo 486 000 Kč.


Partnerství se školami

Kaufland pomáhá základním a středním školám v regionech

Pomáháme základním a středním školám

Kam půjdou děti, až dostudují? Podaří se jim najít vysněnou práci?

Od školního roku 2012/2013 se snažíme být nablízku základním i středním školám a podporovat je v přípravě žáků na jejich budoucí zaměstnání.

Co všechno zajistíme?

  • odborné přednášky zaměstnanců Kauflandu ve výuce
  • exkurze v prodejnách Kaufland, v logistickém centru v Modleticích nebo Olomouci
  • exkurze v masozávodu Kaufland v Modleticích
  • besedy na téma zdravá snídaně
  • grilování na sportovních nebo kulturních akcích školy

Aktuální akce pro školy

Přednášky, exkurze, zdravé snídaně a parádní grilovačky pro studenty po České republice

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/cze/66/56/Asset_1676656.jpg

Exkurze v Kauflandu proběhla i v Praze. Ve středu 11. ledna 2017 dorazili studenti Anglo-německé obchodní akademie na prodejnu Vypich, kde je provedla paní Votrubová. Studenti si odnesli hromadu nových zážitků a informací.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Ve středu 1. února 2017 jsme dojeli za studenty do Plzně. V naší partnerské škole proběhly zajímavé přednášky ve vyučování. Studenti Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu si na první přednášce poslechli rady, jak se připravit na pohovor. Druhá přednáška studenty přenesla do světa důležitých informací ohledně reklamace a záruční doby.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Taky se vám nechce v pondělí vstávat do školy? Pro studenty z Jeseníku začalo ráno příjemněji. V pondělí 13. února studenty čekala přednáška o zdravém jídle. Přednášku jsme zakončili tradičním rozdáváním balíčků.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

V pondělí  20. února jsme navštívili partnerskou Školu v Orlové. Studentům Středního odborného učiliště DAKOL, s. r. o. jsme ukázali OD Kaufland v Orlové. Po exkurzi plné nových informací čekalo na studenty překvapení v podobě netradiční ochutnávky exotického ovoce. Mňam!

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Jak vypadá zdravá snídaně v Jeseníku? V úterý 14. března jsme studenty z jesenické školy překvapili parádní snídaní. Ukázali jsme, že snídaně umí být stejně tak zdravá i chutná. Bezvadně jsme si snídání užili.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Se zdravou snídaní jsme zajeli také na Karvinsko. V pondělí 27. března jsme navštívili Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o. v Orlové. Přivezli jsme sebou zdravé jídlo, bezva tipy na snídani a dobrou náladu. Všichni si moc pochutnali, bříška byla najedená a spokojená.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

V květnu se snídalo zdravě i na Střední odborné škole obchodu, užitého umění a designu v Plzni Nerudově. Na studenty hned ráno čekala zdravá a vydatná snídaně. Na přednášce jsme radili, jak správně takovou snídani připravit, aby byla co nejzdravější a plnohodnotná. Studenti si z přednášky odnesli nové snídaňové nápady.

Přednáška o zdravé výživě v Českém Krumlově

Červnové počasí je jako stvořené pro grilovačky pod širým nebem. Ve středu 14. června jsme dojeli až do znojemké školy SOU a SOŠ SČMSD Znojmo s.r.o. Grilování mělo velký úspěch a pro každého se našla nějaká ta dobrota z grilu. Podívat se přišlo plno lidí, všichni se skvěle bavili a užili si letní grilovačku. Tak zase příště!


Asistenční pes Charlie

Přispějte nákupem v Kauflandu na výcvik asistenčního pejska

Podporujeme výcvik asistenčního pejska

Čtyři tlapky, čumák a kožich, … tak vypadá největší pomocník pro handicapované. Doktor i přítel v jednom. :)

A takovým bude za pár týdnů i asistenční pes Charlie pro malou Naďu, která je po mozkové obrně. Kaufland, společnost Mars a také vy, naši zákazníci, proto společně podporujeme výcvik Charlieho ve výcvikovém centru Helppes.

Jak pomoct?

Přispějte na dobrou věc. Stačí od 16. do 23. listopadu 2017 nakoupit jakékoli krmivo Pedigree v prodejnách Kaufland. Podpoříte tím výcvik Charlieho. Tenhle čtyřnohý kamarád právě dokončuje asistenční školu a už o Vánocích bude pomáhat malé Nadě.
.

Aktuální akce na podporu výcviku asistenčních psů

Výcvik Charlieho pro Naďu

Kaufland podporuje projekt na pomoc malé Nadě

Pejsek Charlie bude Nadě a jejím rodičům pomáhat v každodenních úkolech a v rozvoji. Navíc takové pohlazení kožíšku, pomazlení, … už samotná přítomnost pejsků pomáhá.


Národní potravinová sbírka

Národní potravinová sbírka 2017

Pomáháme tam, kde je to nejvíc potřeba!

V sobotu 11. listopadu 2017 proběhne 5. ročník Národní potravinové sbírky, do které se zapojí na 757 obchodů. Sbírku organizuje Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank, Armádou spásy, Nadějí a Charitou Česká republika.

 

Sbírka v Kauflandu

Letos je Kaufland partnerem Národní potravinové sbírky už počtvrté. Každý rok jsme vybrali o něco víc potravin. Pojďte do toho s námi, ať je to letos zase o trochu lepší!

Díky této sbírce pomáháme dětem z dětských domovů, seniorům a lidem v těžké životní situaci. Tito lidé jsou bohužel často odkázáni na pomoc druhých. Darujte potraviny i vy. 

Co darovat do potravinové sbírky? Konzervy, polévky, cukr, těstoviny, rýži, čaje, piškoty nebo něco sladkého pro děti. Trvanlivé potraviny jsou nejlepší. 

Každá drobnost se počítá.