Data o prodejně se načítají

Trvale udržitelný sortiment

Sortiment z trvale udržitelných zdrojů najdete v prodejnách Kaufland

Součástí našeho podnikání je i přijetí zodpovědnosti za prostředí, ve kterém žijeme. Snažíme se nabízet takové zboží, jehož produkce nevede ke klimatickým změnám, devastaci přírody, ztrátě rozmanitosti či úbytku přírodních zdrojů.

Více informací o jednotlivých trendech a způsobech produkce naleznete níže. 

Člověk a příroda

Bio, Fairtrade a víc...

V Kauflandu podporujeme ekologické zemdělství za férových podmínek.

Naleznete u nás velké množství produktů, které pocházející z ekologických zemědělství (tzv. bio), podporujeme také regionální dodavatele, jak na úrovni státu, tak celosvětově prodejem výrobků z konceptu Fairtrade.

GOTS, bio oblečení a bytový textil

Mnoho bytového textilu a oblečení naší vlastní značky obsahuje vysoký podíl biobavlny a je označeno logem GOTS, které zaručuje ekologickou a sociálně odpovědnou textilní výrobu.

GOTS je zkratka pro Global Organic Textile Standard. Tyto standardy zahrnují celosvětově uznávané směrnice, které zaručují udržitelnou produkci textilií. Počínaje ekologickým pěstováním bavlny (bez použití pesticidů, v souladu s životním prostředím), přes sociálně zodpovědnou výrobu (za férových pracovních podmínek, bez dětské práce) až po transparentní označování poskytující záruku spotřebiteli.

Jak to všechno funguje, se můžete podívat na https://www.youtube.com/watch?v=wv2q8WLWZVU

Více informací naleznete i na www.global-standard.org/en

 

Vím, co jím a piju

Logo Vím, co jím vám pomůže orientovat se v nabídce nutričně hodnotných potravin

Jak jíst zdravě a přitom nehladovět? Hlídáte si jídelníček? Nebo tápete v tom, co vybrat, aby to bylo zdravé, ale nechcete se trápit hlady? Nemáte čas číst detailní údaje na obalech? Sledujte logo Vím, co jím. To vám pomůže najít v regálech nutričně vyvážené potraviny. A nebojte, hlad mít nebudete :-)

Více na: www.vimcojim.cz

Bio produkty

V Kauflandu najdete široký výběr bio potravin

V této kategorii vám nabízíme přes 350 produktů napříč celým sortimentem.  Od ovoce, mléčných výrobků, přes nápoje, kávu, čaje až po müsli, těstoviny, pomazánky, konzervy nebo mražené potraviny. Navíc vám také nabízíme celou řadu výrobků naší značky K-Bio za přijatelnou cenu.

Bio výrobky poznáte podle evropského loga  „BIO“, které je vždy uvedeno na obalu. Toto logo zaručuje, že výrobky pocházejí z ekologického zemědělství s jeho striktními předpisy, které nedovolují užívání antibiotik, pesticidů či hormonů ani neetické zacházení se zvířaty. Potraviny prochází pravidelnými kontrolami od nezávislých a státem schválených kontrolních a certifikačních zařízení.

Vegetariánské a veganské produkty

K-take it veggie produkty v sortimentu Kauflandu

V našem sortimentu najdete velký výběr vegetariánských a veganských výrobků. Produkty výhradně na rostlinné bázi jsou určeny nejen vegetariánům a veganům. Skvěle si na nich pochutnají i všichni ostatní, kdo chtějí vyzkoušet chutnou a zdravou alternativu k živočišným produktům. Tyto potraviny jsou také vyráběny při minimální zátěži životního prostředí.

Díky naší značce K-take it veggie si můžete pochutnat na výborných veggie produktech. Navíc jsou za skvělou cenu a mnoho z nich se pyšní i BIO kvalitou. Abyste je mezi naším sortimentem lépe našli, jsou veggie produkty opatřeny zeleným písmenem "V" ve žlutém kolečku. Jedná se o ochranné známky Evropské vegetariánské unie (EVU).

Více na: https://www.v-label.eu/

Kakao s certifikátem UTZ

Výrobky K-Classic z certifikovaného kakaa UTZ

Kaufland podporuje program UTZ Certified.

UTZ Certified je nezisková organizace, která celosvětově zastřešuje dodržování udržitelného hospodaření kávy, kakaa a čaje.

Naše čokoládové výrobky K-Classic často obsahují toto certifikované kakao a naši zákazníci tak můžou nepřímo přispívat ke zlepšování sociálních a ekonomických podmínek pěstitelů v zemích, odkud kakao pochází.

Cílem je zajistit, aby produkce udržitelného kakaa byla normou nikoliv nadstandardem. Díky rostoucí poptávce po certifikovaných produktech a neustálému vzdělání a poradenství v zemích pěstování těchto plodin lze tento proces značně urychlit.

Více informací naleznete na: https://utz.org/

Fairtrade Kakao program

Sušenky a čokolády K-Classic obsahují kakao od pěstitělů z Fairtrade programu

V našich prodejnách naleznete také čokoládové výrobky, které nesou logo FAIRTRADE COCOA PROGRAM. To vychází z principů férového obchodu, kdy je tato surovina vykupována za spravedlivou cenu. Tento program pak umožňuje producentům zlepšovat životní podmínky svých zaměstnanců, zamezuje dětské práci a v neposlední řadě také přispívá k ochraně životního prostředí.

Pochutnejte si na sušenkách, čokoládě či čokoládových pomazánkách a ještě přispějete na dobrou věc!

Více informací na: http://www.fairtrade-cesko.cz

Palmový olej

Ve výrobcích K-Classic se palmový olej nahrazuje například slunečnicovým olejem

Palmový olej má v potravinovém průmyslu svou nezaměnitelnou roli, dodává výrobkům tu správnou konzistenci (má vliv na roztíratelnost) a je vhodnější než např. částečně ztužené tuky, které se používaly dříve.

Výroba palmového oleje má však za následek odlesňování obrovských ploch tropických deštných pralesů, hlavně v Malajsii a Indonésii. Ničení těchto lesů má pak nejen regionální ale i globální dopady na životní prostředí.

Kaufland se u výrobků z řady K-Classic snaží omezovat užívání tohoto druhu tuku. Tam, kde nehraje roli konzistence (např. smažené bramborové lupínky, hranolky atd.) se používají při výrobě jiné oleje rostlinného původu, např. slunečnicový.

V případech, kdy je palmový olej používán, nakupujeme oleje s certifikací, které nepochází z drancovaných pralesů, ale pouze ze zodpovědného lesního hospodářství.

Papírenské výrobky ze zodpovědného hospodářství

Papírenské výrobky s logem FSC pochází z šetrně obhospodařených lesů

Záleží nám na tom, aby se lesy zachovaly i pro další generace. Proto papírenské výrobky naší vlastní značky K-Classic mají vždy certifikaci FSC. Patří sem školní potřeby, sešity, pastelky, hygienické potřeby, toaletní papír nebo ubrousky, ale také obalové materiály jako např. kartóny a papírové nákupní tašky.

Certifikace FSC (Forest Stewardship Council) zaručuje, že dřevo potažmo papír z něho vyrobený, pochází ze zodpovědného lesního hospodářství, které je pod přísnou lesnickou legislativou zahrnující kromě ekologických také aspekty ekonomické a sociální.

Nezisková organizace Rainforest Alliance

Logo zelené žabky na obalu kávy označuje původ z farem s certifikací Rainforest Alliance

Chcete udělat něco pro přírodu? Ale jak? Hledejte žabku na obalu.

Pečeť "Rainforest Alliance Certified™" najdete na výrobcích, které obsahují suroviny z deštných pralesů (citrusy, banány, kakao, čaj a další) a jsou pěstovány s ohledem na ekologické, sociální a ekonomické požadavky.

Tato mezinárodní nezisková organizace se zabývá jak ochranou biologické rozmanitosti, tak právy a blahobytem pracovníků, jejich rodin a místních komunit v producentských zemích.

Více na: http://www.rainforest-alliance.org


Bojujeme za dobré podmínky zvířat

Jsme proti násilí na hospodářských zvířatech

Kachní a husí maso pochází z kontrolovaných chovů, které jsou proti necitlivému zacházení se zvířaty

Dobré životní podmínky zvířat jsou pro nás důležité, a proto je chceme pro hospodářská zvířata zlepšovat a tím zaručit zodpovědnou výrobu produktů živočišného původu.

Zejména chceme z prodeje vyloučit výrobky pocházející z hospodářství s krutými podmínkami chovu zvířat a nabízet jen produkty z chovu s dobrými životními podmínkami.

Ani jeden kožešinový výrobek

Kaufland nepodporuje obchod s kožešinami

Kaufland je účastníkem programu „Fur Free Retailer“ (obchod bez kožešin) a zříká se tak prodeje přírodních kožešin a veškerých výrobků z nich, ať už textilu, doplňků nebo hraček.

Více informací na www.furfreeretailer.com

Vejce z chovu na podestýlce

V Kauflandu se zasazujeme o prodej vajíček od slepiček z chovů s dobrými životními podmínkami

V našem sortimentu najdete mimojiné i vajíčka z biofarem, podestýlky či volného výběhu. Kaufland si dal na mezinárodní úrovni za cíl nejpozději do roku 2025 kompletně vyřadit ze sortimentu vejce z klecového chovu.

V našem stálém sortimentu nabízíme vajíčka z volného výběhu či bio kvalitě pouze od českých farmářů. Ve vybraných prodejnách zakoupíte vajíčka i od lokálních dodavatelů - statek Dvořák.

Současně nabízíme také výrobky naší vlastní značky K-Classic, které obsahují vajíčka právě z podestýlkového chovu. Jedná se např. o těstoviny nebo trvanlivé pečivo.
Tyto výrobky jsou opatřeny logem "made with barn eggs" (vyrobeno s vejci z hal) a informací v deklaraci "s vejci nosnic v halách".

Naši dodavatelé produktů privátních značek se zavazují, že k výrobě pro nás budou používat výhradně vejce z halového nebo volného chovu. Odpovídají tomu i závazné požadavky na kvalitu našich vlastních značek.
S přechodem na nový design značky K-Classic se bude nové logo objevovat u stále většího počtu výrobků našich privátních značek.

Žádné škubání a násilné vykrmování

Kaufland se zasazuje proti násilí na kachnách a husách

Ještě pořád jsou husy a kachny škubány za živa nebo jsou tzv. násilně vykrmovány. Protože dobré životní podmínky zvířat pro nás mají vysokou prioritu, prosazujeme zastavení těchto praktik. Pro podporu dobrých životních podmínek zvířat, nenabízíme kachní a husí maso, kde byla zvířata násilně vykrmena nebo za živa oškubána.


Zachování bohatství moří

Jak chráníme to nejcennější?

Ryby a mořské plody pochází z kontrolovaného rybolovu

Moře a oceány jsou to nejcennější, co nám příroda dala. Odkud čerpáme zdroje pro všechno živé. Každý den ale bojujeme se znečištěním a pytláckým rybolovem.

Jak můžeme chránit přirozené zásoby ryb? Co pro to můžeme udělat? V Kauflandu se snažíme vybírat mořské produkty a ryby moudře a přísně. Na našich pultech najdete ryby jen z udržitelného rybolovu. Vážně.

Trvale udržitelný rybolov s certifikátem MSC

Kaufland společně s organizací MSC podporuje poctivý rybolov

Náš sortiment ryb stavíme na produktech, které pocházejí ze zodpovědného rybolovu. Prodáváme takové druhy ryb a mořských plodů, kterým nehrozí vyhynutí a které jsou loveny pouze ve vybraných oblastech a povoleným způsobem. Rybí výrobky z řady K-Classic na sobě mají logo MSC (Marine Stewardship Council). Toto logo je udělováno Radou pro správu moří a zaručuje udržitelnost lovené populace, minimalizaci dopadu na životní prostředí a efektivní a odpovědný management rybích zdrojů.

Více informací na: www.msc.org

Healthy Seas, rybářské sítě a ponožky

Kvalitní ponožky se vyrábí z vlákna ECONYL z vytažených rybářských sítí

Dokážete si představit, že asi desetina odpadu na mořském dně jsou ztracené nebo vyhozené rybářské sítě? Říká se jim sítě duchů. Měsíce i roky je unášejí proudy a ohrožují život spousty ryb a dalších mořských tvorů.

Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Healthy Seas (Zdravá moře). Ti s pomocí dobrovolných potápěčů ztracené sítě z moří zpracovávají na vlákno ECONYL®. Z kvalitního vlákna pak vyrábějí třeba ponožky, které koupíte i u nás v Kauflandu a přispějete na dobrou věc.

Více na: www.healthyseas.org

Mikro-plasty

Kaufland se zavázal nepoužívat mikroplasty v produktech privátních značek

K ochraně životního prostředí, zejména moří, jsme se už v roce 2013 rozhodli přestat používat mikro-plastové částice v kosmetických výrobcích, výrobcích osobní péče a v pracích a čisticích prostředcích pod vlastními značkami Kauflandu. Pro všechny tyto výrobky je závazek proti používání mikro-plastů mezinárodně uznávaný.