Data o prodejně se načítají

Trvale udržitelný sortiment

Proutěný koš plný zeleniny a chléb

Součástí našeho podnikání je i přijetí zodpovědnosti za prostředí, ve kterém žijeme. Snažíme se nabízet takové zboží, jehož produkce nevede ke klimatickým změnám, devastaci přírody, ztrátě rozmanitosti či úbytku přírodních zdrojů.

Více informací o jednotlivých trendech a způsobech produkce naleznete níže. 

Člověk a příroda

Bio, Fairtrade a víc...

Muž s kombajnem na poli

Naleznete u nás velké množství produktů, které pocházející z ekologických zemědělství (tzv. bio), podporujeme také regionální dodavatele, jak na úrovni státu, tak celosvětově prodejem výrobků z konceptu Fairtrade.

GOTS, bio oblečení a bytový textil

ručníky a logo pro udržitelný sortiment s vlnou

Mnoho bytového textilu a oblečení naší vlastní značky obsahuje vysoký podíl biobavlny a je označeno logem GOTS, které zaručuje ekologickou a sociálně odpovědnou textilní výrobu.

GOTS je zkratka pro Global Organic Textile Standard. Tyto standardy zahrnují celosvětově uznávané směrnice, které zaručují udržitelnou produkci textilií. Počínaje ekologickým pěstováním bavlny (bez použití pesticidů, v souladu s životním prostředím), přes sociálně zodpovědnou výrobu (za férových pracovních podmínek, bez dětské práce) až po transparentní označování poskytující záruku spotřebiteli.

Jak to všechno funguje, se můžete podívat na https://www.youtube.com/watch?v=wv2q8WLWZVU

Více informací naleznete i na www.global-standard.org/en

 

Vím, co jím a piju

Logo Vím, co jím vám pomůže orientovat se v nabídce nutričně hodnotných potravin

Jak jíst zdravě a přitom nehladovět? Hlídáte si jídelníček? Nebo tápete v tom, co vybrat, aby to bylo zdravé, ale nechcete se trápit hlady? Nemáte čas číst detailní údaje na obalech? Sledujte logo Vím, co jím. To vám pomůže najít v regálech nutričně vyvážené potraviny. A nebojte, hlad mít nebudete :-)

Více na: www.vimcojim.cz

Bio produkty

V Kauflandu najdete široký výběr bio potravin

V této kategorii vám nabízíme přes 350 produktů napříč celým sortimentem.  Od ovoce, mléčných výrobků, přes nápoje, kávu, čaje až po müsli, těstoviny, pomazánky, konzervy nebo mražené potraviny. Navíc vám také nabízíme celou řadu výrobků naší značky K-Bio za přijatelnou cenu.

Bio výrobky poznáte podle evropského loga  „BIO“, které je vždy uvedeno na obalu. Toto logo zaručuje, že výrobky pocházejí z ekologického zemědělství s jeho striktními předpisy, které nedovolují užívání antibiotik, pesticidů či hormonů ani neetické zacházení se zvířaty. Potraviny prochází pravidelnými kontrolami od nezávislých a státem schválených kontrolních a certifikačních zařízení.

Vegetariánské a veganské produkty

K-take it veggie produkty v sortimentu Kauflandu

V našem sortimentu najdete velký výběr vegetariánských a veganských výrobků. Produkty výhradně na rostlinné bázi jsou určeny nejen vegetariánům a veganům. Skvěle si na nich pochutnají i všichni ostatní, kdo chtějí vyzkoušet chutnou a zdravou alternativu k živočišným produktům. Tyto potraviny jsou také vyráběny při minimální zátěži životního prostředí.

Díky naší značce K-take it veggie si můžete pochutnat na výborných veggie produktech. Navíc jsou za skvělou cenu a mnoho z nich se pyšní i BIO kvalitou. Abyste je mezi naším sortimentem lépe našli, jsou veggie produkty opatřeny zeleným písmenem "V" ve žlutém kolečku. Jedná se o ochranné známky Evropské vegetariánské unie (EVU).

Více na: https://www.v-label.eu/

Kakao s certifikátem UTZ

Výrobky K-Classic z certifikovaného kakaa UTZ

Kaufland podporuje program UTZ Certified.

UTZ Certified je nezisková organizace, která celosvětově zastřešuje dodržování udržitelného hospodaření kávy, kakaa a čaje.

Naše čokoládové výrobky K-Classic často obsahují toto certifikované kakao a naši zákazníci tak můžou nepřímo přispívat ke zlepšování sociálních a ekonomických podmínek pěstitelů v zemích, odkud kakao pochází.

Cílem je zajistit, aby produkce udržitelného kakaa byla normou nikoliv nadstandardem. Díky rostoucí poptávce po certifikovaných produktech a neustálému vzdělání a poradenství v zemích pěstování těchto plodin lze tento proces značně urychlit.

Více informací naleznete na: https://utz.org/

Fairtrade Kakao program

Sušenky a čokolády K-Classic obsahují kakao od pěstitělů z Fairtrade programu

V našich prodejnách naleznete také čokoládové výrobky, které nesou logo FAIRTRADE COCOA PROGRAM. To vychází z principů férového obchodu, kdy je tato surovina vykupována za spravedlivou cenu. Tento program pak umožňuje producentům zlepšovat životní podmínky svých zaměstnanců, zamezuje dětské práci a v neposlední řadě také přispívá k ochraně životního prostředí.

Pochutnejte si na sušenkách, čokoládě či čokoládových pomazánkách a ještě přispějete na dobrou věc!

Více informací na: http://www.fairtrade-cesko.cz

Palmový olej

Ve výrobcích K-Classic se palmový olej nahrazuje například slunečnicovým olejem

Palmový olej má v potravinovém průmyslu svou nezaměnitelnou roli, dodává výrobkům tu správnou konzistenci (má vliv na roztíratelnost) a je vhodnější než např. částečně ztužené tuky, které se používaly dříve.

Výroba palmového oleje má však za následek odlesňování obrovských ploch tropických deštných pralesů, hlavně v Malajsii a Indonésii. Ničení těchto lesů má pak nejen regionální ale i globální dopady na životní prostředí.

Kaufland se u výrobků z řady K-Classic snaží omezovat užívání tohoto druhu tuku. Tam, kde nehraje roli konzistence (např. smažené bramborové lupínky, hranolky atd.) se používají při výrobě jiné oleje rostlinného původu, např. slunečnicový.

V případech, kdy je palmový olej používán, nakupujeme oleje s certifikací, které nepochází z drancovaných pralesů, ale pouze ze zodpovědného lesního hospodářství.

Papírenské výrobky ze zodpovědného hospodářství

Papírenské výrobky s logem FSC pochází z šetrně obhospodařených lesů

Záleží nám na tom, aby se lesy zachovaly i pro další generace. Proto papírenské výrobky naší vlastní značky K-Classic mají vždy certifikaci FSC. Patří sem školní potřeby, sešity, pastelky, hygienické potřeby, toaletní papír nebo ubrousky, ale také obalové materiály jako např. kartóny a papírové nákupní tašky.

Certifikace FSC (Forest Stewardship Council) zaručuje, že dřevo potažmo papír z něho vyrobený, pochází ze zodpovědného lesního hospodářství, které je pod přísnou lesnickou legislativou zahrnující kromě ekologických také aspekty ekonomické a sociální.

Nezisková organizace Rainforest Alliance

Logo zelené žabky na obalu kávy označuje původ z farem s certifikací Rainforest Alliance

Chcete udělat něco pro přírodu? Ale jak? Hledejte žabku na obalu.

Pečeť "Rainforest Alliance Certified™" najdete na výrobcích, které obsahují suroviny z deštných pralesů (citrusy, banány, kakao, čaj a další) a jsou pěstovány s ohledem na ekologické, sociální a ekonomické požadavky.

Tato mezinárodní nezisková organizace se zabývá jak ochranou biologické rozmanitosti, tak právy a blahobytem pracovníků, jejich rodin a místních komunit v producentských zemích.

Více na: http://www.rainforest-alliance.org


Animal Welfare

Jsme proti násilí na hospodářských zvířatech

Muž stojí ve vepříně mezi prasaty.

V našem sortimentu nenajdete žádný kožešinový výrobek. Netolerujeme chovy, kde jsou zvířata zaživa škubána.

Při výrobě produktů našich privátních značek již teď nemůžou být využity vejce z klecového chovu. Zavázali jsme se také, že v roce 2025 vejce z klecového chovu definitivně vyřadíme z našeho sortimentu.

Ani jeden kožešinový výrobek

Kaufland nepodporuje obchod s kožešinami

Kaufland je účastníkem programu „Fur Free Retailer“ (obchod bez kožešin) a zříká se tak prodeje přírodních kožešin a veškerých výrobků z nich, ať už textilu, doplňků nebo hraček.

Více informací na www.furfreeretailer.com

Vejce z chovu na podestýlce

V Kauflandu se zasazujeme o prodej vajíček od slepiček z chovů s dobrými životními podmínkami

V našem sortimentu najdete mimojiné i vajíčka z biofarem, podestýlky či volného výběhu. Kaufland si dal na mezinárodní úrovni za cíl nejpozději do roku 2025 kompletně vyřadit ze sortimentu vejce z klecového chovu.

V našem stálém sortimentu nabízíme vajíčka z volného výběhu či bio kvalitě pouze od českých farmářů. Ve vybraných prodejnách zakoupíte vajíčka i od lokálních dodavatelů - statek Dvořák.

Současně nabízíme také výrobky naší vlastní značky K-Classic, které obsahují vajíčka právě z podestýlkového chovu. Jedná se např. o těstoviny nebo trvanlivé pečivo.
Tyto výrobky jsou opatřeny logem "made with barn eggs" (vyrobeno s vejci z hal) a informací v deklaraci "s vejci nosnic v halách".

Naši dodavatelé produktů privátních značek se zavazují, že k výrobě pro nás budou používat výhradně vejce z halového nebo volného chovu. Odpovídají tomu i závazné požadavky na kvalitu našich vlastních značek.
S přechodem na nový design značky K-Classic se bude nové logo objevovat u stále většího počtu výrobků našich privátních značek.

Žádné škubání a násilné vykrmování

Kaufland se zasazuje proti násilí na kachnách a husách

Ještě pořád jsou husy a kachny škubány za živa nebo jsou tzv. násilně vykrmovány. Protože dobré životní podmínky zvířat pro nás mají vysokou prioritu, prosazujeme zastavení těchto praktik. Pro podporu dobrých životních podmínek zvířat, nenabízíme kachní a husí maso, kde byla zvířata násilně vykrmena nebo za živa oškubána.


Rybolov

Jak chráníme to nejcennější?

Rybářská loď na moři

Zasazujeme se o odpovědné zacházení s celosvětovými zásobami ryb a jejich životním prostředím, abychom chránili mořský svět a další ekosystémy a uchovali ryby jako zdroj výživy pro budoucí generace.

Trvale udržitelný rybolov s certifikátem MSC

Kaufland společně s organizací MSC podporuje poctivý rybolov

Cíle trvale udržitelného rybolovu jsou jasně definovány: udržitelný, monitorovatelný rybolov po celém světě a s tím tak spojené zachování rybích populací pro současné i budoucí generace. Za posledních 20 let změnilo více než 370 společností své rybářské metody, aby byly co nejvíce udržitelné. Modrá pečeť MSC zajišťuje, že rybí produkty pocházejí z udržitelného rybolovu. Stále je před námi však dlouhá cesta: pouze asi 15 procent celosvětově zaznamenaných úlovků pochází v současnosti z certifikovaného a udržitelného rybolovu.

Další informace o pečeti MSC najdete na www.msc.org