Data o prodejně se načítají

Trvale udržitelný sortiment

Sortiment z trvale udržitelných zdrojů najdete v prodejnách Kaufland

Záleží nám na tom, aby se příroda kolem nás zachovala i pro naše děti a další generace.

Vymírání ohrožených druhů, obrovský úbytek přírodních zdrojů nebo stále se měnící klima celé planety nám rozhodně není jedno.

Sortiment v prodejnách Kaufland se snažíme vybírat z trvale udržitelných zdrojů.

 

Člověk a příroda

Bio, Fairtrade a víc...

V Kauflandu podporujeme ekologické zemdělství za férových podmínek.

To, co jíme, je základ pro naše zdraví i třeba pro dobrou náladu. I proto podporujeme ekologické zemědělství za férových podmínek.

Vím, co jím a piju

Logo Vím, co jím vám pomůže orientovat se v nabídce nutričně hodnotných potravin

Jak jíst zdravě a přitom nehladovět? Hlídáte si jídelníček? Nebo tápete v tom, co vybrat, aby to bylo zdravé, ale nechcete se trápit hlady? Nemáte čas číst detailní údaje na obalech? Sledujte logo Vím, co jím. To vám pomůže najít v regálech nutričně vyvážené potraviny. A nebojte, hlad mít nebudete :-)

Více na: www.vimcojim.cz

Bio produkty

V Kauflandu najdete široký výběr bio potravin

Seženete u nás velké množství bio produktů ve všech kategoriích. Od ovoce, zeleniny a mléčných výrobků, přes nápoje, kávu a čaj až po müsli, těstoviny, pomazánky, konzervované výrobky a mražené potraviny. Navíc vám také nabízíme celou řadu výrobků naší značky K-Bio.

Bio výrobky poznáte podle EU-loga "BIO" na obalu. Všechny pocházejí z ekologického zemědělství s jeho striktními předpisy. Můžete si tak být jisti, že prošly přísnými a pravidelnými kontrolami od nezávislých a státem schválených testovacích zařízení.

Vegetariánské a veganské produkty

K-take it veggie produkty v sortimentu Kauflandu

V našem sortimentu najdete velký výběr vegetariánských a veganských výrobků. Produkty výhradně na rostlinné bázi jsou určeny nejen vegetariánům a veganům. Skvěle si na nich pochutnají i všichni ostatní, kdo chtějí vyzkoušet chutnou a zdravou alternativu k živočišným produktům. Tyto potraviny jsou také vyráběny při minimální zátěži životního prostředí.

Díky naší značce K-take it veggie si můžete pochutnat na výborných veggie produktech. Navíc jsou za skvělou cenu a mnoho z nich se pyšní BIO kvalitou. Abyste je mezi naším sortimentem lépe našli, jsou veggie produkty opatřeny zeleným písmenem "V" ve žlutém kolečku. Jedná se o ochrannou známku Evropské vegetariánské unie (EVU).

Více na: https://www.v-label.eu/

Kakao s certifikátem UTZ

Výrobky K-Classic z certifikovaného kakaa UTZ

Prodejem naší tabulkové čokolády K-Classic podporujeme program UTZ CERTIFIED. Ten zavazuje k odpovědnému a udržitelnému pěstování kakaa.

UTZ CERTIFIED je nezisková organizace, která podporuje jeden z největších programů trvale udržitelné produkce kávy, čaje a kakaa.

Cílem UTZ CERTIFIED je zlepšení kvality výroby a zároveň zlepšení životní úrovně a konkurenceschopnosti pěstitelů.

Více na: https://utz.org/

Fairtrade Kakao program

Sušenky a čokolády K-Classic obsahují kakao od pěstitělů z Fairtrade programu

Podporujeme férové obchodování i s těmi nejmenšími pěstiteli. Společně s projektem Fairtrade Kakao chceme pomoct pěstitelům z rozvojových zemí uživit se za důstojných podmínek.

Pěstitelé dostanou opravdu takové peníze, které pokryjí náklady na výrobu. Můžou si dovolit lékařskou péči nebo zaplatit dětem školné. Projekt také zavazuje, že se nezneužívá práce dětí a maximálně se chrání životní prostředí.

V Kauflandu najdete čokoládové produkty od K-Classic a K-Bio s pečetí Fairtrade Kakao. Ty obsahují kakao, které bylo vypěstováno a prodáno za podmínek spravedlivého obchodu. Pochutnáte si nejen na tabulkách lahodné čokolády, ale i čokoládových pomazánkách a nejrůznějších sušenkách.

Více na: http://www.fairtrade.net/about-fairtrade/fairtrade-sourcing-programs/fsp-cocoa-mark.html

Palmový olej

Ve výrobcích K-Classic se palmový olej nahrazuje například slunečnicovým olejem

V mnoha potravinách a výrobcích každodenní spotřeby, jako jsou např. margaríny, čokoládové cukrovinky, hotová jídla nebo třeba svíčky, je palmový olej a olej z palmových jader.

Jeho výroba má ale za následek odlesňování obrovských ploch tropických deštných lesů, hlavně v Malajsii a Indonésii. Ničení deštných lesů má pak regionální i globální dopady na životní prostředí.

V Kauflandu se proti nadměrnému používání palmového oleje snažíme bojovat. Jak? Podporujeme například odpovědnější pěstování palem, při kterém nedochází k ničení pralesů. U vlastních značek jsme pak pozměnili složení velké části výrobků tak, aby se v nich snížilo množství použitého palmového oleje. Také ho zcela nahrazujeme jinými oleji, například slunečnicovým.

Papírenské výrobky ze zodpovědného hospodářství

Papírenské výrobky s logem FSC pochází z šetrně obhospodařených lesů

Záleží nám na tom, aby se lesy zachovaly i pro další generace. Proto v Kauflandu najdete řadu výrobků K-Classic s certifikátem FSC® (Forest Stewardship Council®). Pod touto značkou u nás nakoupíte například školní papírenské potřeby, hygienické papírenské potřeby nebo nápojové katrony.

Certifikace FSC zastřešuje proces kontroly konkrétního lesa a jestli je obhospodařovaný v souladu se standardem FSC. FSC je celosvětový systém, který díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a díky přísným  sociálním ekologickým standardům  podporují největší firmy, stejné jako Kaufland

Více na: https://ic.fsc.org/en

Nezisková organizace Rainforest Alliance

Logo zelené žabky na obalu kávy označuje původ z farem s certifikací Rainforest Alliance

Chcete udělat něco pro přírodu? Ale jak? Koukejte po obalu.

Žabka na obalu. To jsou výrobky z farem s certifikací mezinárodní neziskové organizace Rainforest Alliance (Aliance deštných pralesů).

Farmáři pěstují hlavně tropické plodiny (káva, banány, pomeranče, kakao atd.). Musí splňovat řadu ekologických a sociálních standardů, např. omezení používání chemikálií, odpovídající pracovní podmínky a odměňování nebo zákaz práce dětí.

Více na: http://www.rainforest-alliance.org

Bojujeme za dobré podmínky zvířat

Jsme proti násilí na hospodářských zvířatech

Kachní a husí maso pochází z kontrolovaných chovů, které jsou proti necitlivému zacházení se zvířaty

Dobré životní podmínky zvířat jsou pro nás důležité, a proto je chceme pro hospodářská zvířata aktivně zlepšovat a tím zaručit zodpovědnou výrobu produktů živočišného původu.

Zejména chceme vyloučit výrobky z hospodářství s krutými podmínkami chovu zvířat a doplnit produkty z chovu s dobrými životními podmínkami.

Vejce z chovu na podestýlce

V Kauflandu se zasazujeme o prodej vajíček od slepiček z chovů s dobrými životními podmínkami

U zpracování produktů našich vlastních značek, jako jsou těstoviny a pekárenské výrobky, je pro nás velmi důležité použití vajec z chovu na podestýlce nebo z volného výběhu. Vybrané výrobky z čerstvých vajec jsou označeny logem „vejce z podestýlky“ na obalu.

Kaufland si dal za cíl vzdát se čerstvých vajec a stejně tak vajec jako suroviny v produktech našich vlastních značek z klecového chovu a chovu v malých prostorách nejpozději do roku 2025.

Žádné škubání a násilné vykrmování

Kaufland se zasazuje proti násilí na kachnách a husách

Ještě pořád jsou husy a kachny škubány za živa nebo jsou tzv. násilně vykrmovány. Protože dobré životní podmínky zvířat pro nás mají vysokou prioritu, také aktivně prosazujeme zastavení těchto praktik. Pro podporu dobrých životních podmínek zvířat, nenabízíme kachní a husí maso, kde byla zvířata násilně vykrmena nebo za živa oškubána.

Zachování bohatství moří

Jak chráníme to nejcennější?

Ryby a mořské plody pochází z kontrolovaného rybolovu

Moře a oceány jsou to nejcennější, co nám příroda dala. Odkud čerpáme zdroje pro všechno živé. Každý den ale bojujeme se znečištěním a pytláckým rybolovem.

Jak můžeme chránit přirozené zásoby ryb? Co pro to můžeme udělat? V Kauflandu se snažíme vybírat mořské produkty a ryby moudře a přísně. Na našich pultech najdete ryby jen z certifikovaného rybolovu. Vážně.

Trvale udržitelný rybolov s certifikátem MSC

Kaufland společně s organizací MSC podporuje poctivý rybolov

Na našich trzích rozšiřujeme sortiment výrobků z ryb z udržitelného rybolovu, označený certifikátem MSC. Do tohoto sortimentu patří produkty silné značky Kauflandu K-Classic, jako je pollock nebo filé ze sledě. Jako nezávislá nezisková organizace MSC podporuje udržitelné postupy rybolovu po celém světě.
Více na: www.msc.org

Healthy Seas, rybářské sítě a ponožky

Kvalitní ponožky se vyrábí z vlákna ECONYL z vytažených rybářských sítí

Dokážete si představit, že asi desetina odpadu na mořském dně jsou ztracené nebo vyhozené rybářské sítě? Říká se jim sítě duchů. Měsíce i roky je unášejí proudy a ohrožují život spousty ryb a dalších mořských tvorů.

Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Healthy Seas (Zdravá moře). Ti s pomocí dobrovolných potápěčů ztracené sítě z moří zpracovávají na vlákno ECONYL®. Z kvalitního vlákna pak vyrábějí třeba ponožky, které koupíte i u nás v Kauflandu a přispějete na dobrou věc.

Více na: www.healthyseas.org

Mikro-plasty

Kaufland se zavázal nepoužívat mikroplasty v produktech privátních značek

K ochraně životního prostředí, zejména moří, jsme se už v roce 2013 rozhodli přestat používat mikro-plastové částice v kosmetických výrobcích, výrobcích osobní péče a v pracích a čisticích prostředcích pod vlastními značkami Kauflandu. Pro všechny tyto výrobky je závazek proti používání mikro-plastů mezinárodně uznávaný.