Data o prodejně se načítají

Produktové logo: Co se za ním skrývá?

Bio, FSC® a další: Co přesně znamenají loga, pečetě a certifikáty, které se nacházejí na obalech mnohých výrobků? Pomůžeme vám se zorientovat, abyste v tzv. džungli log neztratili přehled.

Rozpoznejte zodpovědné produkty na první pohled

Zodpovědné produkty najdete rychle a jednoduše pomocí různých log. Tato loga a pečetě jsou například důkazem toho, že produkty neobsahují živočišné složky, nebo potvrzují, že při výrobě byl kladen důraz na dobré životní podmínky zvířat a že byla dodržena ochrana životního prostředí. Také existují pečetě, které odkazují na férové podmínky pro výrobce v krajinách původu.


Externí loga

Přehled používaných externích log

Pečeť ASC

Pečeť Aquaculture Stewardship Council (ASC) označuje zodpovědně chované ryby a mořské plody. Farmy s certifikací ASC musí prokázat, že pracují způsobem šetrným k životnímu prostředí a zajišťují dobré a férové pracovní podmínky.

Více na: www.asc-aqua.org

Logo Bioland

Cenné bioprodukty z Německa a Jižního Tyrolska. Bioland se zasazuje o progresivní zemědělství šetrné ke klimatu a respektující zvířata i lidi. Zemědělci zajišťují zdravou půdu, čistou podzemní vodu a vysokou úroveň biologické rozmanitosti.

Více na www.bioland.de

Pečeť Modrý anděl

Produkty a služby, které jsou zvláště šetrné k životnímu prostředí, jsou označeny pečetí Modrý anděl. Splňují jak vysoké nároky na bezpečnost a ochranu zdraví při práci tak na užitek.

Více na: www.blauer-engel.de/en
https://www.dtest.cz/znacky/7/blaue-engel

Pečeť Bavlna vyrobená v Africe

Cotton made in Africa (CmiA) - Bavlna vyrobená v Africe (zkráceně CmiA) je mezinárodně uznávaným standardem pro udržitelnou bavlnu z Afriky. Důraz je kladen na ochranu životního prostředí a lepší pracovní a životní podmínky pro drobné zemědělce a pracovníky továren na zpracování bavlny.
Více na: https://cottonmadeinafrica.org/en/

Logo EU-Bio

Logo EU-Bio-Logo označuje potraviny, které byly vyrobeny a kontrolovány v souladu s legislativou EU o ekologickém zemědělství. Znamená tedy ekologickou produkci a druhově vhodný chov zvířat.

Více se dočtete zde.

logo Ecolabel EU

Ekoznačka EU se uděluje zboží a službám každodenního použití. Identifikuje výrobky, které mají nižší dopad na životní prostředí než srovnatelné výrobky.

Více na: https://eu-ecolabel.de/en/

Pečeť Fairtrade

Fairtrade mění obchod prostřednictvím lepších cen pro rodiny drobných zemědělců, důstojných pracovních podmínek pro pracovníky na plantážích a ochrany životního prostředí a klimatu.

Více na: https://fairtrade.cz/

Fairtrade produktová pečeť

Pečeť Fairtrade kakaa znamená, že kakao obsažené ve výrobku bylo nakoupeno za podmínek Fairtrade. Zemědělským družstvům jsou vypláceny stabilní minimální ceny a prémie. Je zakázána vykořisťující dětská práce.

Více na: https://fairtrade.cz/fairtrade/fairtrade-certifikace-a-kontrola/

Pečeť FSC®

Značka FSC spotřebiteli zaručuje, že dřevo, ze kterého byl produkt vyroben, nebylo vytěženo nelegálně a pochází z lesů obhospodařovaných přírodě blízkým způsobem, ve kterých jsou dodržovány přísné environmentální a sociální požadavky.

Více na: Logo FSC a ochranné známky.

pečeť GGN

Logo GGN (GLOBALG.A.P. číslo) označuje produkty, které pocházejí z farem certifikovaných podle mezinárodního standardu pro zodpovědné polnohospodářské postupy.

Více na www.ggn.org

Pečeť GMO

Pečeť GMO označuje potraviny, které neobsahují žádné geneticky modifikované složky až do limitu stanovení 0,1 procenta na složku.

Více na: www.og-info.org

Logo GOTS

Logo Global Organic Textile Standard (GOTS) zajišťuje udržitelnou výrobu textilií v celém dodavatelském řetězci. Od těžby biologicky produkovaných, přírodních surovin přes ekologicky a sociálně kompatibilní výrobu až po transparentní značení.

Více na: www.global-standard.org

Logo Green button / Zelený knoflík

Zelený knoflík (Green button / Grüner Knopf) označuje sociálně a ekologicky udržitelné textilie, které na trh uvádějí odpovědné firmy.

 

Více na: www.gruener-knopf.de

Logo GRS

Výrobky, které jsou certifikovány podle Global Recycled Standard (GRS), obsahují nejméně 50 % recyklovaného materiálu a splňují sociální a environmentální požadavky na zpracování a používání chemických látek.

Více na: www.textileexchange.org/

pečeť KAT

Pečeť KAT zaručuje systém označování poskytující podrobné informace o původu vajec a zajišťuje tak maximální možnou transparentnost.

Více informací na: www.kat.eu.

pečeť LWG

Společnost Kaufland je členem organizace Leather Working Group (LWG), prosazující odpovědné enviromentální postupy v celém dodavatelském řetězci s kůží.

Více na www.leatherworkinggroup.com

Pečeť MSC

Pečeť Marine Stewardship Council (MSC) identifikuje ryby z udržitelného rybolovu. Rybolov s certifikací MSC zajišťuje, že rybí populace jsou v dobrém stavu, moře je chráněno a vedlejší úlovky jsou minimalizovány.

Více na: www.msc.org

Logo Natrue

Logo NATRUE označuje přírodní a bio kosmetiku. Označené produkty jsou vyrobeny ze 100% přírodních, téměř přírodních nebo přírodně identických látek.

Více na www.natrue.org

Logo OCS

Der Organic Content Standard (OCS) umožňuje zaznamenat přesný podíl organického materiálu v produktu a dále jej sledovat v rámci výrobního řetězce. Toto logo označuje, že byla použita organická bavlna.

Více na: https://textileexchange.org

Logo Made in Green by Oeko Tex

Certifikace OEKO TEX® MADE IN GREEN zajišťuje transparentnost textilních výrobků a zaručuje ekologicky šetrnou, bezpečnou a společensky odpovědnou výrobu. Více informací na: www.madeingreen.com

pečeť PEFC

Pečeť PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes) označuje dřevěné a papírové výrobky z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem.

Více informací na www.pefc.cz.

certifikát Rainforest Alliance

Pečeť Rainforest Alliance Certified se uděluje kakau, kávě, čaji, citrusovým plodům nebo banánům, které jsou pěstovány s ohledem na ekologické, sociální a ekonomické požadavky.

Více na: www.rainforest-alliance.org

pečeť Recycled Claim Standard

Norma RCS (Recycled Claim Standard) označuje výrobky, které obsahují alespoň 5 % recyklovaného materiálu.

Více na www.recycledclaim.org

Logo SAFE

Logo SAFE amerického Earth Island Institute certifikuje produkty z lovišť tuňáků, u nichž nehrozí riziko, že by se do sítí chytili delfíni.

Více na: www.delphinschutz.org

Vlákno SEACELL se vyrábí výhradně z lyocelů a řas procesem, který šetří energii a zdroje. Je zcela biologicky odbouratelné.

Více na: https://smartfiber.de/en/

Pečeť Sustainable Clean

Logo Sustainable Cleaning označuje úklidové a čisticí prostředky, které splňují vysoké standardy environmentální bezpečnosti, minimalizují množství odpadu a poskytují jasné a transparentní informace o udržitelnějším používání.

Více na: www.cleanright.eu

Pečeť Vegan

Veganský květ Britské veganské společnosti označuje výrobky, které neobsahují živočišné složky, a jsou tedy vhodné pro veganský životní styl.

Více na: www.vegansociety.com

Pečeť Vegetarián

Výrobky, které jsou vegetariánské nebo veganské, nesou označení V.

Odkaz na kritéria vegetariánských produktů označených V  

logo V-Label

Výrobky, které jsou vegetariánské nebo veganské, nesou označení V. Veganské výrobky neobsahují živočišné složky ani pomocné látky, jako je maso, ryby, vejce a mléčné výrobky.

Více na: www.v-label.com/cs/

YKK Seal

Pečeť YKK NATULON® zaručuje, že části zipu jsou vyrobeny z recyklovaného materiálu.

Více na: https://ykkdigitalshowroom.com/en/


Vlastní loga

Přehled vlastních log v Kauflandu

Logo Baleno odpovědně

Logo "Baleno odpovědně" poskytuje informace o našich optimalizačních opatřeních v rámci obalů. Výrobky označené tímto logem musí být recyklovatelné minimálně z 80 %1.

Více na www.kaufland.cz/baleno-odpovedne.

pečeť chicken safe

Toto logo označuje výrobky našich vlastních značek, které obsahují vejce, při jejichž získávání nedochází k usmrcování jednodenních kuřat samčího pohlaví.

Logo Nebaleno

Logo "Nebaleno" označuje produkty z kategorie ovoce a zeleniny, které jsou nabízeny bez obalu, a používá se pouze v komunikaci.

logo Třídění obalů

Informace o způsobu třídění poskytujeme u vybraných vícesložkových obalů našich vlastních značek. Dozvíte se, jak by měly být obaly správně likvidovány.

Více na: www.kaufland.cz/plasty

logo Opakovaně použitelné

Tímto logem jsou označeny nepotravinářské výrobky, které lze použít vícekrát a nemusí být na jedno použití. Claim a logo se používají pouze při komunikaci a ne na obalu.

Logo Rozhodují činy

I my v Kauflandu chceme udělat svět o něco lepší. Proto se dlouhodobě zasazujeme například o potraviny z udržitelného pěstování a o ochranu životního prostředí, klimatu a druhů. Náš závazek se řídí heslem "Rozhodují činy". Více se dočtete zde.

logo Logo Složení bez mikroplastů

Logo "Složení bez mikroplastů" označuje, že výrobek neobsahuje žádné mikroplasty. Logo se vztahuje na složení příslušných výrobků, nikoli na obal nebo nosné materiály, jako jsou ubrousky nebo vložky.

Více se dočtete zde.

Logo Úspora vody

Toto logo označuje výrobky, u nichž byla v porovnání s původním výrobním procesem ušetřena voda. Opatření na úsporu vody jsou díky logu viditelná.

Více na: www.kaufland.cz/voda

Srdce - označení regionálních produktů

Toto logo označuje výrobky, které jsou regionální, což znamená, že pocházejí od našich místních dodavatelů. Ti nám přinášejí to nejlepší ze všech koutů naší krásné země. Celkem u nás můžete najít více než 130 regionálních dodavatelů, kteří pro vás vyrábí produkty nejvyšší kvality.

Více na: https://prodejny.kaufland.cz/aktualne/regiony.html


Česká loga

Přehled českých log v Kauflandu

logo Česká chuťovka

Logem Česká chuťovka jsou oceněny výrobky, které splňují vynikající chuťové parametry, důležitý je i vzhled a konzistence výrobku.

Více na: www.ceskachutovka.cz

logo Česká potravina

Logem Česká potravina jsou označeny produkty, které splňují pravidla pro dobrovolné označování potravin českého původu. Více informací se dočtete zde.

logo České cechovní normy

Tímto logem jsou označeny potraviny, které jsou vyráběny podle určeného technologického postupu. Česká cechovní norma stanovuje kvalitativní parametry potravin. Cechovní normy stvrzují, že firma vyrábí dle určeného technologického postupu a je jednoznačně určeno, co se do daného výrobku má a může použít. Více na https://www.cechovninormy.cz/index.php/cechovni-normy

 

logo Dětská chuťovka

Logo Dětská chuťovka označuje výrobky, u kterých dětská porota ocenila jejich vynikající chuť.

Více na: https://www.ceska-chutovka.cz/

logo Klasa

Značka Klasa je prestižní ocenění, které uděluji ministr zemědělství. Zaslouží si je jen ty nejkvalitnější výrobky.

Více na: https://www.eklasa.cz/

logo Regionální potravina

Značka Regionální potravina oceňuje ty nejlepší výrobky z každého kraje. Cílem je podpora místních výrobců lokálních potravin. Více na: https://www.regionalnipotravina.cz

Rozhodují činy

Toto by vás také mohlo zajímat

GOTS
Symbol trička a pole s bavlníkem

Významná část bytového textilu a oblečení našich vlastních značek obsahuje vysoký podíl biobavlny s certifikací GOTS.

Animal welfare
Mladý muž sedí mezi slepicemi

Jsme proti násilí na hospodářských zvířatech.

Odpověd-
ný rybolov
Rybářská loď na moři

Zasazujeme se o odpovědné zacházení s celosvětovými zásobami ryb a jejich životním prostředím, abychom chránili mořský svět a další ekosystémy a uchovali ryby jako zdroj výživy pro budoucí generace.