Data o prodejně se načítají

Produktové logo: Co se za ním skrývá?

Bio, FSC® a další: Co přesně znamenají loga, pečetě a certifikáty, které se nacházejí na obalech mnohých výrobků? Pomůžeme vám se zorientovat, abyste v tzv. džungli log neztratili přehled.

Rozpoznejte zodpovědné produkty na první pohled

Zodpovědné produkty najdete rychle a jednoduše pomocí různých log. Tato loga a pečetě jsou například důkazem toho, že produkty neobsahují živočišné složky, nebo potvrzují, že při výrobě byl kladen důraz na dobré životní podmínky zvířat a že byla dodržena ochrana životního prostředí. Také existují pečetě, které odkazují na férové podmínky pro výrobce v krajinách původu.


Externí loga

Přehled používaných externích log

Pečeť ASC

Pečeť Aquaculture Stewardship Council (ASC) označuje zodpovědně chované ryby a mořské plody. Farmy s certifikací ASC musí prokázat, že pracují způsobem šetrným k životnímu prostředí a zajišťují dobré a férové pracovní podmínky.

Více na: www.asc-aqua.org

Logo Bioland

Cenné bioprodukty z Německa a Jižního Tyrolska. Bioland se zasazuje o progresivní zemědělství šetrné ke klimatu a respektující zvířata i lidi. Zemědělci zajišťují zdravou půdu, čistou podzemní vodu a vysokou úroveň biologické rozmanitosti.

Více na www.bioland.de

Pečeť Modrý anděl

Produkty a služby, které jsou zvláště šetrné k životnímu prostředí, jsou označeny pečetí Modrý anděl. Splňují jak vysoké nároky na bezpečnost a ochranu zdraví při práci tak na užitek.

Více na: www.blauer-engel.de
https://www.dtest.cz/znacky/7/blaue-engel

Pečeť Bavlna vyrobená v Africe

Cotton made in Africa (CmiA) - Bavlna vyrobená v Africe (zkráceně CmiA) je mezinárodně uznávaným standardem pro udržitelnou bavlnu z Afriky. Důraz je kladen na ochranu životního prostředí a lepší pracovní a životní podmínky pro drobné zemědělce a pracovníky továren na zpracování bavlny.
Více na: www.cottonmadeinafrica.org

Pečeť Cradle to Cradle

Cradle to Cradle Certified® je celosvětově uznávaný standard pro bezpečnější a udržitelnější výrobky, které jsou vhodné pro oběhové hospodářství.

Více na: www.c2ccertified.org/

Logo EU-Bio

Logo EU-Bio-Logo označuje potraviny, které byly vyrobeny a kontrolovány v souladu s legislativou EU o ekologickém zemědělství. Znamená tedy ekologickou produkci a druhově vhodný chov zvířat.

Více se dočtete zde.

logo Ecolabel EU

Ekoznačka EU se uděluje zboží a službám každodenního použití. Identifikuje výrobky, které mají nižší dopad na životní prostředí než srovnatelné výrobky.

Více na: www.eu-ecolabel.de

Pečeť Fairtrade

Fairtrade znamená lepší ceny pro rodiny drobných zemědělců a slušné pracovní podmínky pro zaměstnance na plantážích v rozvojových a rozvíjejících se zemích.

Více se dočtete zde.

Fairtrade produktová pečeť

Fairtrade produktová pečet pro kakao: Výrobci kakaa mohou prodávat další části svých plodin za podmínek Fairtrade. To vede ke zlepšení jejich životních a pracovních podmínek a k ekologičtější výrobě.

Více se dočtete zde.

Pečeť FSC®

Výrobky ze dřeva a papíru, které jsou nezávisle certifikovány podle přísných směrnic Forest Stewardship Councils®, nesou pečeť FSC®. To podporuje odpovědné hospodaření v lesích po celém světě.

Více se dočtete zde.

Logo GOTS

Logo Global Organic Textile Standard (GOTS) zajišťuje udržitelnou výrobu textilií v celém dodavatelském řetězci. Od těžby biologicky produkovaných, přírodních surovin přes ekologicky a sociálně kompatibilní výrobu až po transparentní značení.

Více na: www.global-standard.org

Logo GRS

Produkty certifikované podle Global Recycled Standard (GRS) obsahují recyklovaný materiál. Logo GRS lze udělit, pokud jsou produkty vyrobeny z alespoň 50 % recyklovaného materiálu.

Více na: www.textileexchange.org/

Pečeť MSC

Pečeť Marine Stewardship Council (MSC) identifikuje ryby z udržitelného rybolovu. Rybolov s certifikací MSC zajišťuje, že rybí populace jsou v dobrém stavu, moře je chráněno a vedlejší úlovky jsou minimalizovány.

Více na: www.msc.org

Logo Natrue

Logo NATRUE označuje přírodní a bio kosmetiku. Označené produkty jsou vyrobeny ze 100% přírodních, téměř přírodních nebo přírodně identických látek.

Více na www.natrue.org

Logo Made in Green by Oeko Tex

Certifikace MADE IN GREEN by OEKO-TEX zajišťuje transparentnost textilních výrobků a zaručuje ekologicky šetrnou, bezpečnou a společensky odpovědnou výrobu. Více informací na: www.madeingreen.com

Logo OCS

Der Organic Content Standard (OCS) umožňuje zaznamenat přesný podíl organického materiálu v produktu a dále jej sledovat v rámci výrobního řetězce. Toto logo označuje, že byla použita organická bavlna.

Více na: https://textileexchange.org

Pečeť Ohne GenTechnik

Pečeť Ohne GenTechnik označuje potraviny, které neobsahují žádné geneticky modifikované složky až do limitu stanovení 0,1 procenta na složku.

Více na: www.og-info.org

certifikát Rainforest Alliance

Pečeť Rainforest Alliance Certified se uděluje kakau, kávě, čaji, citrusovým plodům nebo banánům, které jsou pěstovány s ohledem na ekologické, sociální a ekonomické požadavky.

Více na: www.rainforest-alliance.org

Logo SAFE

Logo SAFE amerického Earth Island Institute certifikuje produkty z lovišť tuňáků, u nichž nehrozí riziko, že by se do sítí chytili delfíni.

Více na: www.delphinschutz.org

Pečeť Sustainable Clean

Logo Sustainable Cleaning označuje úklidové a čisticí prostředky, které splňují vysoké standardy environmentální bezpečnosti, minimalizují množství odpadu a poskytují jasné a transparentní informace o udržitelnějším používání.

Více na: www.cleanright.eu

Pečeť UTZ

Pečeť UTZ se uděluje kávě a čaji z udržitelné produkce. Posláním společnosti UTZ je vytvořit svět, ve kterém je udržitelná výroba normou.

Více na: https://utz.org

logo V-Label

Výrobky, které jsou vegetariánské nebo veganské, nesou označení V. Veganské výrobky neobsahují živočišné složky ani pomocné látky, jako je maso, ryby, vejce a mléčné výrobky.

Více na: www.v-label.eu

Pečeť Vegan

Veganský květ Britské veganské společnosti označuje výrobky, které neobsahují živočišné složky, a jsou tedy vhodné pro veganský životní styl.

Více na: www.vegansociety.com


Vlastní loga

Přehled vlastních log v Kauflandu

Logo Baleno odpovědně

Logo "Baleno odpovědně" poskytuje informace o našich optimalizačních opatřeních v rámci obalů. Výrobky označené tímto logem musí být recyklovatelné minimálně z 80 %1.

Více na www.kaufland.cz/baleno-odpovedne.

Logo Klimaticky neutrální

Naše klimaticky neutrální výrobky označujeme touto značkou a umožňujeme tak našim zákazníkům sledovat klimatickou neutralitu a dozvědět se více o projektech na ochranu klimatu. Tímto způsobem přispíváme k co největší transparentnosti. Více informací o našich klimaticky neutrálních produktech najdete zde.

Logo Nebaleno

Toto logo označuje výrobky z oddělení ovoce a zeleniny. Používá se pouze v komunikaci, nikoli na výrobku.

logo Opakovaně použitelné

Tímto logem jsou označeny nepotravinářské výrobky, které lze použít vícekrát a nemusí být na jedno použití. Claim a logo se používají pouze při komunikaci a ne na obalu.

Logo Rozhodují činy

I my v Kauflandu chceme udělat svět o něco lepší. Proto se dlouhodobě zasazujeme například o potraviny z udržitelného pěstování a o ochranu životního prostředí, klimatu a druhů. Náš závazek se řídí heslem "Rozhodují činy". Více se dočtete zde.

logo Logo Složení bez mikroplastů

Toto logo na první pohled ukazuje, že se v našich výrobcích privátních značek nevyskytují mikroplasty. Logo se vztahuje na složení příslušných výrobků, nikoli na obaly nebo nosné materiály, jako jsou ubrousky nebo vložky. Více se dočtete zde.

logo Třídění obalů

Informace o způsobu třídění poskytujeme u vybraných vícesložkových obalů našich vlastních značek. Dozvíte se, jak by měly být obaly správně likvidovány.

Více na: www.kaufland.cz/plasty

Logo Úspora vody

Toto logo označuje výrobky, u nichž byla v porovnání s původním výrobním procesem ušetřena voda. Opatření na úsporu vody jsou díky logu viditelná.

Více na: www.kaufland.cz/voda


Česká loga

Přehled českých log v Kauflandu

logo Česká chuťovka

Logem Česká chuťovka jsou oceněny výrobky, které splňují vynikající chuťové parametry, důležitý je i vzhled a konzistence výrobku.

Více na: https://www.ceska-chutovka.cz/

logo Česká potravina

Logem Česká potravina jsou označeny produkty, které splňují pravidla pro dobrovolné označování potravin českého původu. Více informací se dočtete zde.

logo České cechovní normy

Tímto logem jsou označeny potraviny, které jsou vyráběny podle určeného technologického postupu. Česká cechovní norma stanovuje kvalitativní parametry potravin. Cechovní normy stvrzují, že firma vyrábí dle určeného technologického postupu a je jednoznačně určeno, co se do daného výrobku má a může použít. Více na https://www.cechovninormy.cz/index.php/cechovni-normy

 

logo Dětská chuťovka

Logo Dětská chuťovka označuje výrobky, u kterých dětská porota ocenila jejich vynikající chuť.

Více na: https://www.ceska-chutovka.cz/

logo Klasa

Značka Klasa je prestižní ocenění, které uděluji ministr zemědělství. Zaslouží si je jen ty nejkvalitnější výrobky.

Více na: https://www.eklasa.cz/

logo Regionální potravina

Značka Regionální potravina oceňuje ty nejlepší výrobky z každého kraje. Cílem je podpora místních výrobců lokálních potravin. Více na: https://www.regionalnipotravina.cz

Rozhodují činy

Toto by vás také mohlo zajímat

GOTS
Symbol trička a pole s bavlníkem

Významná část bytového textilu a oblečení našich vlastních značek obsahuje vysoký podíl biobavlny s certifikací GOTS.

Animal welfare
Mladý muž sedí mezi slepicemi

Jsme proti násilí na hospodářských zvířatech.

Odpověd-
ný rybolov
Rybářská loď na moři

Zasazujeme se o odpovědné zacházení s celosvětovými zásobami ryb a jejich životním prostředím, abychom chránili mořský svět a další ekosystémy a uchovali ryby jako zdroj výživy pro budoucí generace.