Data o prodejně se načítají

Loga, pečetě a certifikáty na našich výrobcích: co přesně znamenají?

Bio, FSC® a další: Co přesně znamenají loga, pečetě a certifikáty, které se nacházejí na obalech mnohých výrobků? Pomůžeme vám se zorientovat, abyste v tzv. džungli log neztratili přehled.

Rozpoznejte zodpovědné produkty na první pohled

Zodpovědné produkty najdete rychle a jednoduše pomocí různých log. Tato loga a pečetě jsou důkazem toho, že produkty neobsahují živočišné složky, při výrobě byl kladen důraz na dobré životní podmínky zvířat či dodržovaná ochrana životního prostředí. Také exitují pečetě, které odkazují na férové podmínky pro výrobce v krajinách původu.


ASC logo

Pečeť Aquaculture Stewardship Council (ASC) označuje zodpovědně chované ryby a mořské plody. Farmy s certifikací ASC musí prokázat, že pracují způsobem šetrným k životnímu prostředí a zajišťují dobré a férové pracovní podmínky.

Více na: www.asc-aqua.org

Cotton made in Africa

Cotton made in Africa (CmiA) - Bavlna vyrobená v Africe (zkráceně CmiA) je mezinárodně uznávaným standardem pro udržitelnou bavlnu z Afriky. Důraz je kladen na ochranu životního prostředí a lepší pracovní a životní podmínky pro drobné zemědělce a pracovníky továren na zpracování bavlny.
Více na: www.cottonmadeinafrica.org

The EU Organic logo

Logo EU-Bio-Logo označuje potraviny, které byly vyrobeny a kontrolovány v souladu s legislativou EU o ekologickém zemědělství. Znamená tedy ekologickou produkci a druhově vhodný chov zvířat.

Více se dočtete zde.

logo Fairtrade

Fairtrade znamená lepší ceny pro rodiny drobných zemědělců a slušné pracovní podmínky pro zaměstnance na plantážích v rozvojových a rozvíjejících se zemích.

Více se dočtete zde.

Pečeť Fairtrade suroviny

Fairtrade produktová pečet pro kakao: Výrobci kakaa mohou prodávat další části svých plodin za podmínek Fairtrade. To vede ke zlepšení jejich životních a pracovních podmínek a k ekologičtější výrobě.

Více na: www.fairtrade-deutschland.de/siegel

logo FSC®

Výrobky ze dřeva a papíru, které jsou nezávisle certifikovány podle přísných směrnic Forest Stewardship Councils®, nesou pečeť FSC®. To podporuje odpovědné hospodaření v lesích po celém světě.

Více se dočtete zde.

logo GOTS

Logo Global Organic Textile Standard (GOTS) zajišťuje udržitelnou výrobu textilií v celém dodavatelském řetězci. Od těžby biologicky produkovaných, přírodních surovin přes ekologicky a sociálně kompatibilní výrobu až po transparentní značení.

Více na: www.global-standard.org

logo GRS

Produkty certifikované podle Global Recycled Standard (GRS) obsahují recyklovaný materiál. Logo GRS lze udělit, pokud jsou produkty vyrobeny z alespoň 50 % recyklovaného materiálu.

Více na: www.textileexchange.org/

logo UTZ

Pečeť UTZ se uděluje kávě a čaji z udržitelné produkce. Posláním společnosti UTZ je vytvořit svět, ve kterém je udržitelná výroba normou.

Více na: https://utz.org

certifikát Rainforest Alliance

Pečeť Rainforest Alliance Certified se uděluje kakau, kávě, čaji, citrusovým plodům nebo banánům, které jsou pěstovány s ohledem na ekologické, sociální a ekonomické požadavky.

Více na: www.rainforest-alliance.org

logo MSC

Pečeť Marine Stewardship Council (MSC) identifikuje ryby z udržitelného rybolovu. Rybolov s certifikací MSC zajišťuje, že rybí populace jsou v dobrém stavu, moře je chráněno a vedlejší úlovky jsou minimalizovány.

Více na: www.msc.org

logo natrue

Logo NATRUE označuje přírodní a bio kosmetiku. Označené produkty jsou vyrobeny ze 100% přírodních, téměř přírodních nebo přírodně identických látek.

Více na www.natrue.org

OCS logo

Der Organic Content Standard (OCS) umožňuje zaznamenat přesný podíl organického materiálu v produktu a dále jej sledovat v rámci výrobního řetězce. Toto logo označuje, že byla použita organická bavlna.

Více na: https://textileexchange.org

logo - bez genetické technologie

Pečeť Ohne GenTechnik označuje potraviny, které neobsahují žádné geneticky modifikované složky až do limitu stanovení 0,1 procenta na složku.

Více na: www.og-info.org

Logo V pečeť

Výrobky, které jsou vegetariánské nebo veganské, nesou označení V. Veganské výrobky neobsahují živočišné složky ani pomocné látky, jako je maso, ryby, vejce a mléčné výrobky.

Více na: www.v-label.eu

logo Vegan

Veganský květ Britské veganské společnosti označuje výrobky, které neobsahují živočišné složky, a jsou tedy vhodné pro veganský životní styl.

Více na: www.vegansociety.com

Logo Klimaticky neutrální

Naše klimaticky neutrální výrobky označujeme touto značkou a umožňujeme tak našim zákazníkům sledovat klimatickou neutralitu a dozvědět se více o projektech na ochranu klimatu. Tímto způsobem přispíváme k co největší transparentnosti. Více informací o našich klimaticky neutrálních produktech najdete zde.

logo Složení bez mikroplastů

Toto logo na první pohled ukazuje, že se v našich výrobcích privátních značek nevyskytují mikroplasty. Logo se vztahuje na složení příslušných výrobků, nikoli na obaly nebo nosné materiály, jako jsou ubrousky nebo vložky. Více se dočtete zde.

Logo Rozhodují činy

I my v Kauflandu chceme udělat svět o něco lepší. Proto se dlouhodobě zasazujeme například o potraviny z udržitelného pěstování a o ochranu životního prostředí, klimatu a druhů. Náš závazek se řídí heslem "Rozhodují činy". Více se dočtete zde.

logo Baleno odpovědně

Logo "Baleno odpovědně" poskytuje informace o našich optimalizačních opatřeních v rámci obalů. Výrobky označené tímto logem musí být recyklovatelné alespoň z 80 %. Více se dočtete zde.

logo EU Ecolabel

Ekoznačka EU se uděluje zboží a službám každodenního použití. Identifikuje výrobky, které mají nižší dopad na životní prostředí než srovnatelné výrobky.

Více na: www.eu-ecolabel.de

logo Cradle to Cradle

Cradle to Cradle Certified® je celosvětově uznávaný standard pro bezpečnější a udržitelnější výrobky, které jsou vhodné pro oběhové hospodářství.

Více na: www.c2ccertified.org/

logo Safe

Logo SAFE amerického Earth Island Institute certifikuje produkty z lovišť tuňáků, u nichž nehrozí riziko, že by se do sítí chytili delfíni.

Více na: www.delphinschutz.org

logo Sustainable cleaning

Logo Sustainable Cleaning označuje čisticí prostředky, které splňují vysoké standardy environmentální bezpečnosti, minimalizují množství odpadu a poskytují jasné a transparentní informace o udržitelnějším používání.

Více na: www.cleanright.eu

logo made in green

Certifikace MADE IN GREEN by OEKO-TEX zajišťuje transparentnost textilních výrobků a zaručuje ekologicky šetrnou, bezpečnou a společensky odpovědnou výrobu. Více informací na: www.madeingreen.com

logo Bioland

Cenné bioprodukty z Německa a Jižního Tyrolska. Bioland se zasazuje o progresivní zemědělství šetrné ke klimatu a respektující zvířata i lidi. Zemědělci zajišťují zdravou půdu, čistou podzemní vodu a vysokou úroveň biologické rozmanitosti.

Více na www.bioland.de

Rozhodují činy

Toto by vás také mohlo zajímat

GOTS
Symbol trička a pole s bavlníkem

Významná část bytového textilu a oblečení našich vlastních značek obsahuje vysoký podíl biobavlny s certifikací GOTS.

Animal welfare
Mladý muž sedí mezi slepicemi

Jsme proti násilí na hospodářských zvířatech.

Odpověd-
ný rybolov
Rybářská loď na moři

Zasazujeme se o odpovědné zacházení s celosvětovými zásobami ryb a jejich životním prostředím, abychom chránili mořský svět a další ekosystémy a uchovali ryby jako zdroj výživy pro budoucí generace.