Data o prodejně se načítají

Klimatický neutrální* produkty

Každý člověk může pro ochranu klimatu něco udělat. Zodpovědná spotřeba může pozitivně přispět již nyní. Abyste mohli při svých nákupech snadno zohlednit své chování vůči klimatu, nabízíme vám při nákupu širokou škálu klimaticky neutrálních* výrobků. U těchto výrobků kompenzujeme nevyhnutelné emise CO2 podporou certifikovaných projektů na ochranu klimatu. Výrobky snadno poznáte podle našeho označení "klimaticky neutrální*". 

Proces

Klimaticky neutrální* produkty - jak to přesně funguje?

Klimatická neutralita znamená, že emise CO2 z našich výrobků jsou kompenzovány projekty na ochranu klimatu. Naše výrobky se stávají klimaticky neutrálními* ve čtyřech krocích:

1

1. omezit a snížit:

Pokud je to možné, vyhýbáme se emisím CO2 a snižujeme je. Například šetřením plastů a používáním recyklovaného materiálu.

2

2. stanovení emisí CO2:

Společně s našimi partnery ClimatelineClimatePartnernatureOffice jsme zaznamenali emise CO2, které vznikají při výrobě našich výrobků prostřednictvím surovin, obalů, logistiky a likvidace: tzv. uhlíková stopa výrobku.

3

3. kompenzovat emise CO2 prostřednictvím projektu na ochranu klimatu:

Všechny nevyhnutelné emise CO2 z článků kompenzujeme podporou projektu na ochranu klimatu. Proto jsou některé výrobky naší vlastní značky a naše opakovaně použitelné tašky klimaticky neutrální*. Dbáme přitom na to, abychom podporovali pouze uznané projekty na ochranu klimatu, které jsou certifikovány podle mezinárodních standardů - například opatřeními na zalesňování nebo nahrazením technologií poškozujících klima alternativami šetrnými ke klimatu.  Více informací o jednotlivých projektech na ochranu klimatu najdete níže.

4

4. označení "klimaticky neutrální "*:

Naše klimaticky neutrální* výrobky označujeme vlastní značkou "klimaticky neutrální*". Kromě toho umožňujeme našim zákazníkům sledovat klimatickou neutralitu na našich webových stránkách a dozvědět se více o projektu ochrany klimatu. Tímto způsobem přispíváme k co největší transparentnosti ohledně klimatické neutrality našich výrobků.

Logo "klimaticky neutrální*"

Opakovaně použitelná taška

Klimaticky neutrální* opakovaně použitelná taška

Plastová taška pro opakované použití

Poslední krok k ochraně klimatu máte doslova ve svých rukou - když si přinesete nákup domů. Takže až půjdete příště nakupovat, sáhněte po naší klimaticky neutrální* opakovaně použitelné tašce. Díky ní se v budoucnu obejdeme bez velké části nových plastů a budeme chránit klima.

Co je na klimaticky neutrální* opakovaně použitelné tašce tak zvláštního?

 • Klimaticky neutrální* taška pro opakované použití je odolná a recyklovatelná: je vyrobena z nejméně 80 % z recyklované fólie z našich obchodů. 
 • Kompenzace za nevyhnutelné emise CO2: Kompenzujeme produkci skleníkových plynů podporou certifikovaného klimatického projektu. To znamená, že s každou zakoupenou opakovaně použitelnou taškou a taškou do mrazničky Kaufland společně chráníme klima.

Náš projekt na ochranu klimatu pro opakovaně použitelné tašky

Společně s organizací Climateline zjišťujeme emise CO2 našich výrobků a kompenzujeme je podporou různých projektů na ochranu klimatu. Jako kompenzaci za emise skleníkových plynů z našich opakovaně použitelných tašek podporujeme projekt vodní elektrárny. Podporujeme také organizaci Naturefund. Protože se jedná o dar, nejsou kompenzovány žádné emise - ale využíváme jej k financování ochrany biologické rozmanitosti.


Naše značky

Klimaticky neutrální* výrobky našich vlastních značek

Důsledně prosazujeme ochranu klimatu: ať už regionálními, sezónními nebo bezmasými produkty. Zde se dozvíte více o tom, které z nich jsou již klimaticky neutrální* a jak kompenzujeme jejich emise CO2.

K-take it veggie

Naše veganské produkty K-take it veggie®

Potraviny rostlinného původu již mají nižší uhlíkovou stopu, než živočišné produkty. Naše vlastní značka K-take it veggie má další výhody. 

Čím je značka K-take it veggie výjimečná?

 • Všechny výrobky z řady K-take it veggie jsou od teď klimaticky neutrální*, protože emise CO2 vzniklé od výroby až po likvidaci kompenzujeme prostřednictvím projektu na ochranu klimatu.
 • Kromě toho neustále revidujeme obaly našich výrobků K-take it veggie a přecházíme na obaly šetrnější k životnímu prostředí. Tímto způsobem stále více snižujeme emise.

bevola naturals®

I naší vlastní značka kosmetiky bevola naturals®, která se vyrábí převážně ze surovin přírodního původu je klimaticky neutrální.

Jaké trvale udržitelné vlastnosti nabízí produkty bevola naturals®?

 • Certifikovaná přírodní kosmetika podle NATRUE znamená:
  • Zřeknutí se čistě syntetických vonných látek a barviv
  • Částečné zřeknutí se čistě syntetických konzervačních látek
  • Žádné mikroplasty
  • Bez silikonů, parafínů a minerálních olejů
 • Obaly produktů bevola naturals® jsou neustále optimalizované s ohledem na trvalou udržitelnost – tak například, používáme recyklované minerály všude tam, kde je to možné a šetříme obalový materiál.

Dřevěné hračky Kidland®

Dřevěné stavebnice s logem natureOffice.

Všichni mluví o ochraně klimatu a my chceme jít dobrým příkladem. Proto kompenzujeme emise CO2 u všech našich dřevěných hraček. Od října 2021 proto najdete klimaticky neutrální* dřevěné hračky v našem stálém sortimentu a v propagačních produktech pod naší vlastní značkou pro hračky Kidland®.

Co je na dřevěných hračkách Kidland® zvláštního?

Kromě kompenzace emisí přikládáme velký význam také udržitelnému balení a designu výrobků:

 • Obaly neobsahují plasty a mají stoprocentní certifikát FSC.
 • Hračky jsou vyrobeny z udržitelného dřeva, a proto mají certifikát FSC.

Naše projekty na ochranu klimatu pro Kidland® a Kuniboo®

NatureOffice vypočítává emise CO2 dřevěných hraček naší vlastní značky Kidland® a Kuniboo®. Abychom kompenzovali nutně vzniklé emise, podporujeme dva certifikované projekty, které tematicky odpovídají výrobkům: projekt Deutschland-Plus-Mix zaměřený na ekologii lesů a projekt Brazil Nut Rain Forest Community.


Rozhodují činy

Co by vás ještě mohlo zajímat

Recyklace
znak recyklace

Neustále se vzděláváme a vedeme zaměstnance k ochranně životního prostředí a klimatu. Třídíme běžné materiály, ale i baterie, zářivky a drobné elektrospotřebiče.

Bio-
diverzita
Motýli na louce

Jako prodejce potravin považujeme za svoji povinnost převzít zodpovědnost za ochranu životního prostředí a zabezpečení trvale udržitelného využívání biologické rozmanitosti.

Ochrana klimatu
obloha a zelené stromy

Nemluvíme jen o ochraně podnebí, děláme vše pro to, abychom krok po kroku minimalizovali naši ekologickou stopu. Zjistěte víc o našich opatřeních a o tom, čeho už jsme dosáhli.