Data o prodejně se načítají

Klimatický neutrální* produkty

Nabízíme širokou škálu klimaticky neutrálních* produktů. U těchto výrobků kompenzujeme nevyhnutelné emise CO2 podporou certifikovaných projektů na ochranu klimatu. Výrobky jsou snadno rozpoznatelné podle našeho loga „klimaticky neutrální*“. 

Proces

Klimaticky neutrální* výrobky - jak to funguje?

Klimatická neutralita znamená, že emise CO2, které nevyhnutelně vznikají při výrobě a přepravě našich výrobků, kompenzujeme certifikovanými projekty na ochranu klimatu. Naše výrobky se stávají klimaticky neutrálními* ve čtyřech krocích:

1

Prevence a snižování emisí CO2

Naši prioritou je předcházet vzniku emisí CO2 a snižovat je, kdekoli je to možné. Například šetřením plastů a používáním recyklovaného materiálu v obalech jednotlivých výrobků.

2

Stanovení emisí CO2

Společně s našimi partnery Climateline, ClimatePartner a natureOffice měříme emise CO2 z výroby a dopravy našich výrobků - tzv. produktovou uhlíkovou stopu.

3

Kompenzace emisí CO2 prostřednictvím projektů na ochranu klimatu

Nevyhnutelné emise CO2 z našich výrobků kompenzujeme podporou certifikovaných projektů na ochranu klimatu. Proto můžeme některé naše výrobky privátních značek i opakovaně použitelné nákupní tašky označit jako „klimaticky neutrální*". Dbáme přitom na to, abychom podporovali pouze projekty na ochranu klimatu, které jsou certifikovány podle mezinárodních norem. Více informací o jednotlivých projektech na ochranu klimatu naleznete níže.

4

Logo „klimaticky neutrální*“:

Výrobky vlastní značky, které jsou klimaticky neutrální*, označujeme logem „klimaticky neutrální*". Zároveň umožňujeme našim zákazníkům lépe porozumět tématu klimatické neutrality a dozvědět se více o certifikovaných projektech na ochranu klimatu, jejichž prostřednictvím kompenzujeme nevyhnutelně vznikající emise CO2.

Logo "klimaticky neutrální*"

Opakovaně použitelná taška

Klimaticky neutrální* opakovaně použitelná taška

Plastová taška pro opakované použití

Potřebujete si vzít nákup domů? Sáhněte po naší klimaticky neutrální* tašce pro opakované použití:

 • Je odolná a vyrobená z minimálně 80 % starých fólií z našich obchodů, a navíc je recyklovatelná.
 • Nevyhnutelné emise CO2, které vznikají při její výrobě, kompenzujeme podporou certifikovaného projektu na ochranu klimatu.

Náš projekt na ochranu klimatu pro opakovaně použitelné tašky

Ve spolupráci se společností Climateline zjišťujeme emise CO2 našich výrobků a kompenzujeme nutně vzniklé emise podporou různých certifikovaných projektů na ochranu klimatu. Emise skleníkových plynů vznikající při výrobě našich opakovaně použitelných tašek kompenzujeme podporou projektu vodní elektrárny. Kromě toho podporujeme také organizaci na ochranu přírody Naturefund. Svým příspěvkem této organizaci pomáháme chránit druhovou rozmanitost.


Naše značky

Klimaticky neutrální* výrobky našich vlastních značek

Podporujeme také ochranu klimatu tím, že nabízíme širokou škálu regionálních, sezónních nebo bezmasých výrobků. Zde se dozvíte více o tom, které z těchto výrobků jsou již klimaticky neutrální* a jak kompenzujeme jejich emise CO2.

K-take it veggie

Naše veganské produkty K-take it veggie®

Potraviny rostlinného původu mají všeobecně menší uhlíkovou stopu než živočišné produkty. Naše vlastní privátní značka K-take it veggie však boduje i díky dalším přednostem.

Čím je značka K-take it veggie výjimečná?

 • Všechny produkty z řady K-take it veggie jsou od teď klimaticky neutrální, přestože nevyhnutelně vyprodukované emise CO2, které vznikají v řetězci od jejich výroby až po jejich spotřebu, kompenzujeme prostřednictvím certifikovaného projektu na ochranu klimatu.
 • Kromě toho se produkty z řady K-take it veggie vyznačují obaly šetrnějšími k životnímu prostředí. Tímto způsobem snižujeme emise CO2 ještě víc.

bevola naturals®

I značka naší privátní kosmetiky bevola naturals®, která se vyrábí převážně ze složek přírodního původu je klimaticky neutrální.

Jaké trvale udržitelné vlastnosti nabízí produkty bevola naturals®?

 • Certifikovaná přírodní kosmetika podle NATRUE znamená:
  • Zřeknutí se čistě syntetických vonných látek a barviv
  • Částečné zřeknutí se čistě syntetických konzervačních látek
  • Žádné mikroplasty
  • Bez silikonů, parafínů a minerálních olejů
 • Obaly produktů bevola naturals® jsou neustále optimalizované s ohledem na trvalou udržitelnost – tak například, používáme recyklované minerály všude tam, kde je to možné, a šetříme obalový materiál.

Plyšoví hrdinové Kuniboo® Recycling Heroes z recyklovaného materiálu

Kuniboo® Recycling Heroes - klimaticky neutrální * plyšáci

Naši plyšoví hrdinové Kuniboo® Recycling Heroes jsou na krátký čas prvními klimaticky neutrálními* plyšovými hračkami v Kauflandu. A v přiložené miniknize mohou děti pomoci Kuniboo® a jeho přátelům vyčistit les od odpadků.

Jaké jsou výhody, které přinášejí Kuniboo® Recycling Heroes a přiložená minikniha?

 • Jsou klimaticky neutrální*
 • Jsou vyrobení ze 100 % recyklovaného materiálu (certifikát GRS)
 • Děti se již od útlého věku s pomocí plyšových hrdinů Kuniboo® hravou formou učí o předcházení vzniku odpadu, recyklaci a o ochraně životního prostředí.

Dřevěné hračky Kidland® a Kuniboo®

Dřevěné kostky s logem natureOffice

Od října 2021 najdete v našem sortimentu i nabídku akčních výrobků pro miminka a batolata pod naší vlastní značkou Kuniboo® či dřevěné hračky pod naší vlastní značkou Kidland®, které jsou klimaticky neutrální*.

Čím jsou dřevěné hračky Kuniboo® a Kidland® výjimečné?

Kromě kompenzace emisí CO2 klademe velký důraz i na udržitelné balení a design produktů:

 • Obaly neobsahují plasty a mají certifikaci FSC
 • Hračky jsou vyrobené ze dřeva a mají certifikaci FSC

Naše projekty na ochranu klimatu pro Kidland® a Kuniboo®

NatureOffice vypočítává emise CO2 dřevěných hraček naší vlastní značky Kidland® a Kuniboo®. Abychom kompenzovali nutně vzniklé emise, podporujeme dva certifikované projekty, které tematicky odpovídají výrobkům: projekt Deutschland-Plus-Mix zaměřený na ekologii lesů a projekt Brazil Nut Rain Forest Community.


Rozhodují činy

Co by vás ještě mohlo zajímat

Recyklace
znak recyklace

Neustále se vzděláváme a vedeme zaměstnance k ochranně životního prostředí a klimatu. Třídíme běžné materiály, ale i baterie, zářivky a drobné elektrospotřebiče.

Bio-
diverzita
Motýli na louce

Jako prodejce potravin považujeme za svoji povinnost převzít zodpovědnost za ochranu životního prostředí a zabezpečení trvale udržitelného využívání biologické rozmanitosti.

Ochrana klimatu
obloha a zelené stromy

Nemluvíme jen o ochraně podnebí, děláme vše pro to, abychom krok po kroku minimalizovali naši ekologickou stopu. Zjistěte víc o našich opatřeních a o tom, čeho už jsme dosáhli.