Data o prodejně se načítají

Komunitní zahrady

Už to roste, už to klíčí. Společnost Kaufland vedle svých prodejen buduje komunitní zahrady. Oázy klidu a relaxu, kde můžete trávit svůj volný čas i Vy. V letošním roce otevřeme první dvě pilotní zahrady v Kutné Hoře a na pražské Podbabě. Unikátní prostory nabídnou místním komunitám možnost pěstování ve vyvýšených záhonech.

 

Všem našim zahradníkům přejeme bohatou úrodu.

Komunitní zahrada Šipší

Naši první komunitní zahradu otevřeme v Kutné Hoře. V těsné blízkosti Kauflandu budujeme prostor pro obyvatele sídliště Šipší. Součástí zahrady o rozměru 1 200 m2 budou vedle vyvýšených záhonů i ptačí budky, čmelín, věž pro berušky či stylový domek ve tvaru slzy pro včely samotářky.

Zahrada byla otevřena během Sousedské slavnosti v úterý 21. května 2019.

 


Komunitní zahrada Podbaba

Další komunitní zahrada vyrostla v Praze vedle naší prodejny na Podbabě. Nabídne prostor pro děti z blízkého domu dětí a mládeže a zahradníky z nedalekých bytových domů. Jsou zde speciální bylinkové záhony a vyvýšené záhony budou umístěny netradičně, přímo ve svahu.

 


Spolupracujeme s Kokoza, o.p.s.

Komunitní zahrady budujeme ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza, o.p.s., který se specializuje na propagaci kompostování a pěstování ve městě. Jejich zkušenosti nám pomáhají vytvořit místo šité přímo na míru našim komunitním zahradníkům.

Na vytvoření komunitních zahrad se navíc přímo podílí lidé z integrační dílny.