Data o prodejně se načítají

Komunitní zahrady

Už to roste, už to klíčí. Vdechujeme nový život zeleným pozemkům u našich prodejen. Budujeme zde komunitní zahrady, kde mohou zájemci bezplatně pěstovat bylinky, ovoce, zeleninu, ale i sousedské vztahy.

 

Komunitní zahrada Vypich

Ve spolupráci s integrační dílnou obecně prospěšné společnosti Kokoza připravujeme další komunitní zahradu. Tentokrát u naší prodejny Kaufland na Praze-Vypich. Zahrada nabídne skvělé místo pro trávení volného času a komunitní pěstování. Její součástí bude 26 vyvýšených záhonů, tříkomorový městský kompostér, ovocné stromy, jedlé a kvetoucí keře, hmyzí hotel s edukačními cedulemi pro děti, ptačí budky či paletové lavice a stoly. Zahradu plánujeme otevřít letos v červnu a zájemci se mohou hlásit přes formulář zde již nyní.


Komunitní zahrada Židenice

Naši první moravskou komunitní zahradu jsme otevřeli ve středu 9. září 2020. Stala se součástí prodejny v Brně-Židenicích. Místní komunita zde může využít 20 vyvýšených záhonů, veřejný kompostér a sledovat dění v nedalekém hmyzím hotelu. Standardem jsou krmítka pro ptáčky či květový háj pro včely. Zahrada nabízí také velký prostor pro konání nejrůznějších komunitních akcí.


Komunitní zahrada Václavák

Ve středu 17. června 2020 jsme otevřeli naší třetí komunitní zahradu. Vyrostla v Kladně hned vedle prodejny Kaufland a je pojmenovaná po nedalekém Václavském náměstí. Možnost pěstovat bylinky, ovoce a zeleninu oslovila spoustu zájemců. I proto je prostor zahrady osázen hned 31 vyvýšenými záhony. Součástí zahrady je také náš hmyzí hotel, ptačí budky a krmítka či paprikový háj.

 


Komunitní zahrada Šipší

Naši první komunitní zahradu  jsme otevřeli v Kutné Hoře. V těsné blízkosti Kauflandu vznikl prostor pro obyvatele sídliště Šipší. Součástí zahrady o rozměru 1 200 m2 jsou vedle vyvýšených záhonů i ptačí budky, čmelín, věž pro berušky či stylový domek ve tvaru slzy pro včely samotářky.

Zahrada byla otevřena během Sousedské slavnosti v úterý 21. května 2019.

 


Komunitní zahrada Podbaba

Další komunitní zahrada vyrostla v Praze vedle naší prodejny na Podbabě. Nabídne prostor pro děti z blízkého domu dětí a mládeže a zahradníky z nedalekých bytových domů. Jsou zde speciální bylinkové záhony a vyvýšené záhony budou umístěny netradičně, přímo ve svahu.

 


Spolupracujeme s Kokoza, o.p.s.

Komunitní zahrady budujeme ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza, o.p.s., který se specializuje na propagaci kompostování a pěstování ve městě. Jejich zkušenosti nám pomáhají vytvořit místo šité přímo na míru našim komunitním zahradníkům.

Na vytvoření komunitních zahrad se navíc přímo podílí lidé z integrační dílny.