Už to roste, už to klíčí. Společnost Kaufland a Nadace Via podpoří komunitní zahrady částkou 1 000 000 Kč

Praha, 31.01.2023

Chybí vám zahrada, ve které byste se mohli potkávat se sousedy a pěstovat vlastní bylinky či zeleninu? Už nemusí. Společnost Kaufland a Nadace Via vyhlašují další ročník grantového programu Už to roste, už to klíčí, ve kterém rozdělí až 1 000 000 Kč nově vzniklým, ale i existujícím zahradám. Své žádosti mohou zájemci zasílat od 1. února do 5. března.

Grantový program pro komunitní zahrady

Komunitní zahrady se stávají běžnou součástí městského života, jen v Praze jich najdeme přes 60. Ať už jde o ty malé pro pár sousedů ve vnitrobloku nebo o větší pozemky, kde zahradničí i desítky lidí, zahrady jsou místem, kde lidé zažívají radost, setkávají se a zlepšují sousedské vztahy.
„Chceme být dobrým sousedem a prostřednictvím komunitních zahrad vytváříme atraktivní místa, kde mohou lidé bezplatně pěstovat vlastní zeleninu a trávit volný čas s rodinou či přáteli,” říká tisková mluvčí Kaufland ČR Renata Maierl.

Společnost Kaufland u svých prodejen vytvořila již 5 komunitních zahrad, kde mohou zájemci bezplatně pěstovat. V loňském roce navíc spustila první ročník grantového programu pro komunitní zahrady v celé ČR. Podpořeno bylo 13 projektů částkou dosahující téměř 700 000 Kč.  Letos řetězec rozdělí mezi zájemce až 1 000 000 Kč.

„V letošním ročníku hledáme zejména zahrady s přesahem. Projekty, které myslí na zachytávání srážkových vod v zahradě, využijí obnovitelné zdroje nebo systematicky pracují na rozvoji sousedských vztahů,” říká Iva Maráková z Nadace Via. 

O podporu v projektu Už to roste, už to klíčí mohou žádat existující komunitní zahrady, ale i začínající nadšenci, kteří chtějí založit zcela novou zahradu. O příspěvek až do výše 100 000 Kč se mohou zájemci ucházet od 1. února do 5. března.

Více informací na www.kaufland.cz/komunitnizahrady

Kontakt pro další informace:  
Hana Morávková
tel.: 777 591 075
e-mail: Hana.moravkova@nadacevia.cz

O Nadaci Via:

Nadace Via usiluje o to, aby v Česku bylo víc lidí, kteří společně zlepšují místo, kde žijí, a kteří darují druhým. Jejími hlavními tématy jsou proto rozvoj filantropie a komunitního života v Česku. Za 25 let své působnosti podpořila více než 8 000 projektů a díky online nástroji pro bezpečné darování Darujme.cz zprostředkovala přes 1, 5 miliardy korun neziskovým organizacím. www.nadacevia.cz 

O společnosti Kaufland:

Kaufland Česká republika v.o.s. je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Na český trh vstoupil v roce 1998 a v současné době zde provozuje 140 prodejen, dvě logistická centra a vlastní masozávod. V České republice zaměstnává přibližně 27 000 lidí. Kaufland působí kromě Česka v dalších sedmi zemích světa: v Německu, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a Moldávii. Celkem provozuje více než 1450 prodejen, masozávody a logistická či distribuční centra. Zaměstnává více než 150 tisíc lidí.