Data o prodejně se načítají

Kaufland oznamuje 2. rok v esportu představením skutečné Fofrtašky 2.0 pro gamery.

Praha, 10. 3. 2023

Nákupní taška pro gamery inspirovaná seniory. Co začalo jako virální vtip, se stalo skutečností. Vydáním “revolučního MEMErche” oznamují Kaufland a SINNERS Esports prodloužení partnerství i v roce 2023 pod taktovkou agentur DDB FTW, OMD a FUSE. O design a výrobu se postaralo studio Braasi Industry.

“Lidé mají Kaufland zafixován jako obchod pro seniory. Stejně jako celé partnerství se SINNERS, má i Fofrtaška 2.0 za cíl supermarket omladit ve smyslu skladby věkové skupiny jeho zákazníků. Přenesením důchodcovské fofrtašky do gamingové kultury omlazujeme pak i samotnou značku Kaufland. Na první pohled absurdní produkt odpovídá všem nárokům gamerů, ať už se vypraví na LANku, nebo na nákupy do Kauflandu,” představuje ideu kampaně a produktu Creative Director DDB FTW Prague Ivan Soukup.

“Fofrtašku” známe jako klasickou nákupní tašku na kolečkách především v rukou seniorů. Nyní vznikla Fofrtaška 2.0, která je však ušitá na míru hráčům a hráčkám videoher. Do úložného prostoru se vejde nákup nebo celá herní výbava od myši až po monitor. Fofrtaška disponuje také solárním panelem na dobíjení telefonu, červeným LED světlem, závodními kolečky s odpruženou nápravou, nebo teleskopickým madlem a ve velikosti jež umožňuje si ji vzít i do letadla jako příruční zavazadlo.

Příběh vzniku Fofrtašky 2.0 se začal psát na podzim 2022 jako vtip na sociálních sítích, který následovaly požadavky stovek fanoušků na vytvoření prototypu. Skutečná Fofrtaška 2.0 půjde v omezeném množství kusů do prodeje 15. 3. na e-shopu esportové organizace SINNERS Esports.

O design Fofrtašky se postarala populární holešovická značka Braasi Industry, která vyváží batohy do celého světa.

“V Braasi máme netradiční projekty a spolupráce se značkami velmi rádi. Fofrtaška 2.0 byla zábavnou výzvou, neboť vyžadovala propojení našeho know-how jak z výroby batohů, tak i jízdních kol, kterým se také věnujeme. Hodně dílů jsme vyvíjeli přímo na míru, což je na výsledném prémiovém zpracování znát,” popisuje proces vývoje Fofrtašky Šimon Brabec, spoluzakladatel a šéfdesignér Braasi.

Fofrtaška 2.0

Další fotografie Fofrtašky 2.0 si můžete stáhnout zde.

Vydáním Fofrtašky 2.0 navazují Kaufland a SINNERS Esports na první rok své spolupráce, během kterého předvedli například drone show na Ještědu, vytvořili oblíbené reklamy s esportovci v Kauflandu, uvedli gastro minisérii Grilferno s hráči vařícími v přírodě na ohni či bojovali s mýty ohledně hráčů počítačových her a jejich zdraví v seriálu Zdravý Hříšník.

“Partnerství se SINNERS jsme měli od začátku v plánu konzistentně aktivovat v průběhu celého roku. Množství projektů, se kterými jsme úspěšně oslovili mladé hráče a přiblížili jejich svět i starším generacím, však předčilo naše očekávání. Tato snaha spojovat generace vedla právě až ke vzniku Fofrtašky 2.0,” uzavírá Petr Hoffmann, Head of Digital v Kaufland Česká Republika v.o.s.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6