Data o prodejně se načítají

Češi mají dobré srdce. Zákazníci Kauflandu spolu s obchodním řetězcem loni darovali potřebným rekordních 60 milionů korun.

Praha, 9. 1. 2023

Společenská odpovědnost a solidarita jsou důležitou součástí podnikání obchodního řetězce Kaufland. Ten dlouhodobě podporuje široké spektrum neziskových organizací a projektů po celé republice a pomáhá těm, kteří to nejvíce potřebují. Mnoha sbírek se účastní i samotní zákazníci, kteří spolu s Kauflandem v loňském roce na dobročinné účely darovali celkovou částku 60 milionů korun. “V této nelehké době je takový výsledek obdivuhodný. Děkujeme všem našim zákazníkům za jejich štědrost a našim zaměstnancům za jejich nadšení a aktivní přístup, ” říká tisková mluvčí společnosti Renata Maierl.

Výše zmíněná částka podpoří nebo již podpořila desítky tuzemských dobročinných a komunitních projektů i charitativních organizací. Například 16 milionů korun, které zákazníci spolu s Kauflandem před měsícem darovali v tradiční Vánoční sbírce pro Světlušku, nyní prostřednictvím Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška poputuje lidem se zrakovým hendikepem po celé České republice.

Zástupci společnosti Kaufland drží šek v hodnotě 16 000 000 Kč.

Mezi stěžejní aktivity patří také pravidelná celostátní Sbírka potravin, do níž Kaufland jako jediný obchodní řetězec zapojuje všechny své prodejny s aktivní podporou vlastních zaměstnanců. Právě díky jejich ochotě, empatickým zákazníkům a finančnímu přispění ze strany Kauflandu se loni v jarním a podzimním kole sbírky podařilo vybrat celkem 192 tun potravin a drogerie, které následně Česká federace potravinových bank darovala lidem v nouzi. V průběhu loňského roku navíc Česká federace potravinových bank z Kauflandu obdržela ještě další potraviny a drogerii v hodnotě 13 500 000 korun. 

Kaufland dbá rovněž na rozvoj regionů, v nichž přímo působí. V rámci projektu „Milion pro…“ vždy v místech, kde otevře novou prodejnu, během následujících tří let rozdělí částku milion korun na podporu komunitních projektů a místních spolků. V uplynulém roce také spustil celorepublikové grantové řízení na rozvoj komunitních zahrad, jehož prostřednictvím rozdělil téměř 700 000 Kč.

Obchodní řetězec zareagoval i na válku na Ukrajině, a ve spolupráci s Člověkem v tísni daroval finanční částku 12 500 000 korun a České federaci potravinových bank poskytl potraviny v celkové hodnotě 5 000 000 korun.

Lhostejný Kauflandu není ani osud dětí z dětských domovů, proto věnoval 300 407 korun z přeplatků ze stravenek organizaci Dejme dětem šanci, která se snaží ulehčit samostatný vstup do života právě mladým lidem bez rodičů. Stejnou částkou financoval také splnění přání seniorů z projektu Ježíškova vnoučata. 

Kaufland je dlouhodobým významným partnerem Centra Paraple či organizací Helppes, Loono nebo DEBRA ČR a v průběhu celého roku podporuje děti z dětských domovů v Žatci a Humpolci. Podílí se i na menších veřejně prospěšných projektech, jako jsou například Zažít město jinak, Dětský filmový festival v Ostrově, Letní festival Platforma Humpolec, workoutové hřiště v Karviné nebo obědy pro seniory pořádané spolkem Nesedím, sousedím.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6