Kampaň Puky pomáhají zakončily čtyři víkendové turnaje pro mladé hokejisty

Praha, 17.04.2024

Čtveřice víkendových turnajů Puky pomáhají, které se v minulých týdnech odehrály na několika místech republiky, uzavřela úspěšný první ročník stejnojmenné kampaně společnosti Kaufland. Ta v rámci projektu rozdělila podporu v hodnotě 10 milionů korun mezi 88 týmů mladých hokejistů z celé České republiky. Prostřednictvím turnajů pak zpříjemnila závěr sezony 660 hráčům, kteří se utkali nejen na ledě, ale soupeřili také v dovednostních a vědomostních soutěžích.

Malincí hokejisté a rozhodčí připraveni na buli při vhazování.

O účastnících víkendových turnajů rozhodli již minulý rok na podzim zákazníci společnosti Kaufland. Ti vybrali prostřednictvím hlasování na prodejnách 27 regionálních týmů mladých hokejistů a svou podporou jim zajistili nové dresy, roční příspěvek na mzdu trenéra mládeže ve výši 120 000 korun a kvalifikační vstupenku na jeden ze tří republikových dvoudenních turnajů s ubytováním včetně přednášek pro děti, rodiče a trenéry. V rámci samostatného internetového hlasování o tzv. extraligové sekci pak zákazníci vybrali také 6 týmů mladých hokejistů, kteří hrají pod záštitou zvučných extraligových jmen, a kteří kromě materiální a finanční podpory vyhráli také účast na vlastním víkendovém turnaji.

Během čtyř po sobě jdoucích víkendů od 23. března se tak v Brně (2x), Praze a Chomutově odehrály víkendové turnaje, které se nesly v duchu přátelského soupeření o nejlepší hokejový tým z vybrané skupiny. Každý tým měl možnost přivést na turnaj 18 hráčů a 2 brankáře a utkat se nejen v hokejovém turnaji, ale také v dovednostních soutěžích na ledě i mimo něj a ve vědomostní soutěži. Teprve po sečtení získaných bodů ze všech čtyř soutěžních kategorií byla vyhlášena jména vítězů.

Z prvního brněnského turnaje odjížděli vítězně hokejisté týmu HC Mad Bull České Budějovice, v druhém turnaji pořádaném taktéž v Brně na konci března zvítězili mladí hokejisté HC Slavia Praha. V rámci extraligového turnaje, který se odehrál o prvním dubnovém víkendu v Praze, první místo získali hokejisté z týmu HC Vítkovice Ridera. Čtveřici turnajů zakončilo víkendové klání v Chomutově, kde si první místo převzali místní hráči HC Piráti Chomutov.

„Jsme velice hrdí, že můžeme podporovat mladé hokejové talenty z regionálních týmů a rozvíjet jejich nadšení pro tento sport. Víkendové turnaje Puky pomáhají byly vyvrcholením naší úspěšné loňské kampaně a každý z nich byl koncipován tak, abychom pomáhali všestranně rozvíjet malé hokejisty a zároveň umožnili jim a jejich rodičům užít si víkend naplno. Pro týmy jsme zajistili ubytování a vhodnou stravu po celou dobu turnaje a zároveň jsme připravili bohatý doprovodný program pro děti i dospělé,“ dodává Klára Beňačková.

Mladé hokejisty doprovodili na turnaje také jejich trenéři a rodiče, kteří se mohli zúčastnit přednášky hokejového trenéra Jana Kregla na téma dlouhodobého rozvoje mladých sportovců a workshopů zaměřených na témata související s všestranným rozvojem a přípravou mladých sportovců. Hosty byli například mentální kouč Marián Jelínek, kondiční trenérka české hokejové reprezentace Hana Bubníková a také trenér Slavomír Lener z Olympijského výboru ČR.

Na turnaji se dětem moc líbilo. Bylo fajn, že turnaj byl dvoudenní a naši malí hráči tak mohli v Brně přespat, a i v rámci toho se trochu více stmelili. Myslím, že si to fantasticky užili. Největší radost dětem udělalo samozřejmě vítězství, ale já jako trenér mám radost z projevu dětí. Z trenérského hlediska to děti neuvěřitelně odmakaly, snažily se hrát hezky na puku, nezbavovaly se kotoučů. Co mě zaujalo byl systém toho, že v rámci turnaje bylo zajištěno mnoho dovednostních soutěží a nebylo to jen o hokejové hře,“ říká René Vydarený, šéftrenér vítězného týmu HC Mad Bull ČB z prvního turnaje v Brně.

„Pro děti je fajn, že si mohou vyzkoušet dvoudenní turnaj na tak parádní úrovni a velice oceňuji, že se do výsledků započítávali i dovednosti z dalších disciplín na ledě i mimo něj. Když pak vidím, jak malí hokejisti mají ze soutěže radost, jsem rád, že jsem je na turnaj Puky pomáhají mohl přijít podpořit,“ řekl Jaromír Jágr, který se s dětmi ochotně fotil, rozdával podpisy a předal ceny vítězům na turnaji v Praze a v Chomutově.

Podpora hokejových talentů

Společnost Kaufland dlouhodobě podporuje projekty pro rozvoj mladých hokejistů. Kromě kampaně Puky pomáhají tak vznikl vlastní projekt Škola hokejových talentů, který ve spolupráci se sportovními experty a zkušenými hráči motivuje mladé hokejové hráče a hráčky ze středočeských měst k osobnímu růstu a dává jim také důležité informace o mentální přípravě před zápasy, stravě a dalších aspektech tréninku. Projekt je unikátní v tom, že rozvíjí nejen mladé hokejové hráče, ale i trenéry, šéfy klubů a rodiče hráčů. Ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pak Kaufland podporuje i nejmenší hokejisty a děti se zájmem o tento sport ve věku od 4 let v rámci projektu Pojď hrát hokej.

Společnost Kaufland zároveň počítá s druhým ročníkem kampaně Puky pomáhají, který se uskuteční letos na podzim.

Kromě projektů zaměřených na výchovu a rozvoj mladých hokejových talentů Kaufland také podporuje mužský i ženský národní hokejový tým, extraligové týmy, univerzitní hokejovou ligu či týmy věnující se parahokeji.

Kompletní výsledkové tabulky jednotlivých turnajů najdete zde: #pukypomahaji – Škola hokejových talentů