Jarní potravinová sbírka se koná v sobotu 13. dubna

Praha, 08.04.2024

Obchodní řetězec Kaufland se letos opět zapojí do jarní potravinové sbírky. V sobotu 13. dubna budou zákazníci moc přispět svým nákupem ve všech 143 prodejnách po celé České republice. Dlouhodobá pravidelná účast Kauflandu ve Sbírce potravin poukazuje na odpovědný přístup k podnikání, který je této společnosti vlastní.

potraviny v košíku

Pomoci lidem v nouzi může každý, a to tím úplně nejjednodušším způsobem. V sobotu 13. dubna od 8 do 18 hodin lze ve všech prodejnách Kaufland darovat potraviny, ale i drogistické zboží lidem, kteří se nachází v hmotné nouzi. Stačí pouze přidat toto zboží k běžnému nákupu. Následně zákazníci produkty určené do sbírky za pokladnami předají dobrovolníkům z řad České federace potravinových bank, která tuto akci zastřešuje, nebo zaměstnancům společnosti Kaufland. Ti budou mít na sobě po celou dobu sbírky zelenou zástěru s logem.

Po skončení sbírky se všechny dary dostanou do potravinových bank, kde si je převezmou neziskové organizace. Výtěžek sbírky nejčastěji obdrží matky samoživitelky, rodiny v nouzi či osamělí senioři.

Jsme velice rádi, že můžeme pomoci lidem v nouzi a zprostředkovat tuto možnost i našim zákazníkům, kteří projevují svoji solidaritu v každém kole potravinové sbírky. Věřím, že letos loňské výsledky ještě překonáme a děkuji všem, kteří se do sbírky potravin zapojí,“ říká tisková mluvčí společnosti Renata Maierl.

Do sbírky je dobré věnovat trvanlivé potraviny, jako jsou konzervy, luštěniny, těstoviny, rýže nebo mléko. Potravinové banky si velmi cení také dětské výživy, plen a dalších hygienických potřeb, jako jsou zubní pasty, sprchové gely či vlhčené ubrousky.

Loni se v obou kolech celostátní Sbírky potravin podařilo věnovat potravinovým bankám celkem 438 tun trvanlivých potravin a drogerie, přičemž pětinu darovali právě zákazníci Kauflandu.