Skupina Schwarz daruje jeden milion eur na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii

Praha, 10.02.2023

Společnosti skupiny Schwarz, do které patří obchodní řetězce Kaufland a Lidl Česká republika jsou hluboce otřeseny katastrofou v Turecku a Sýrii a poskytují okamžitou pomoc lidem v regionu postiženém zemětřesením darem ve výši jednoho milionu eur.

skupina Schwarz daruje jeden milion eur na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii

Aby se podpora dostala k lidem zasaženým přírodní katastrofou co nejrychleji a bez byrokratické zátěže, putuje tato společná pomoc Německému červenému kříži. Díky těmto prostředkům bude možné v zasažené oblasti zajistit cílenou pomoc, která je přímo na místě potřebná.

Ve společnostech skupiny Schwarz pracuje mnoho zaměstnanců, kteří mají rodinné vazby na obyvatele v regionu. Vyjadřujeme jim naši podporu v této těžké situaci.

O společnosti Kaufland:

Kaufland Česká republika v.o.s. je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Na český trh vstoupil v roce 1998 a v současné době zde provozuje 140 prodejen, dvě logistická centra a vlastní masozávod. V České republice zaměstnává více než 23 500 lidí. Kaufland působí kromě Česka v dalších sedmi zemích světa: v Německu, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a Moldávii. Celkem provozuje více než 1450 prodejen, masozávody a logistická či distribuční centra. Zaměstnává více než 150 tisíc lidí.

Kontakt pro média:

Renata Maierl, tisková mluvčí, Úsek firemní komunikace, tel. 251 051 111, e-mail: press@kaufland.cz
Kaufland Česká republika v.o.s., Bělohorská 203, 169 00 Praha 6
Denisa Vítková, PR poradce, tel. 603 980 930, e-mail: denisa.vitkova@relativepr.cz

Lidl Česká republika, v.o.s.:

Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 309 prodejen, které jsou zásobovány 5 logistickými centry. Filozofie prodeje společnosti Lidl je založena na privátních značkách, které tvoří více než 75 % veškerého sortimentu. Kromě nejvyšší kvality za nejlepší cenu oceňují zákazníci prodejen Lidl také pravidelné, tematické týdny s nabídkou potravin a spotřebního zboží, které není součástí stálého sortimentu. Spotřební zboží Lidl nabízí také ve svém internetovém obchodě Lidl-shop na www.lidl.cz. Společnost Lidl se snaží být ve všech oblastech podnikání maximálně odpovědná vůči svému okolí. V rámci společenské odpovědnosti se Lidl dlouhodobě zaměřuje na podporu dětí, pro něž realizuje různé projekty, například sbírku Srdce dětem či v minulosti výstavbu oblíbených Rákosníčkových hřišť. Více informací naleznete na www.lidl.cz.

Tiskové oddělení Lidl Česká republika

Tomáš Myler, mob.: 725 933 089 · e-mail: media@lidl.cz