Kaufland vyplatí svým zaměstnancům mimořádné odměny ve výši 150 milionů korun. V září ještě navíc zvýší mzdy zaměstnancům v provozních oblastech

Praha, 13.02.2023

Obchodní řetězec Kaufland, který na českém trhu působí již 25 let, svým zaměstnancům za jejich pracovní úsilí vyplatí v letošním prvním pololetí mimořádné odměny v celkové hodnotě 150 milionů korun. Od září pak chystá ještě navýšení mezd zaměstnanců v operativních oblastech. „Nesmírně si vážíme loajality, trvalé angažovanosti a obrovské snahy našich zaměstnanců. Jsou pro nás klíčoví a záleží nám na jejich spokojenosti a ocenění jejich vynikající práce. Mimořádnými odměnami jim chceme vyjádřit naše srdečné poděkování a uznání,“ říká generální ředitel společnosti Stefan Hoppe.

Zaměstnanci prodejny Kaufland

Peněžní odměnu Kaufland vyplatí všem kmenovým zaměstnancům v pracovním poměru, a to ve dvou částkách. Tu první zaměstnanci obdrží spolu se mzdou za měsíc březen, další pak za měsíc červen.

Na podzim letošního roku kromě toho vzrostou mzdy zaměstnancům v provozních oblastech. „Jsme si vědomi toho, jak obtížná je současná situace. V září proto ještě zvýšíme mzdy v provozních oblastech, např. zaměstnancům prodejen na pozici asistenta prodeje nebo pokladní vzroste od září mzda o 3 000 korun měsíčně,“ dodává Stefan Hoppe.

Od 1. března obchodní řetězec také zvýší zaměstnancům s nárokem na stravenkový paušál příspěvek zaměstnavatele ze 44 na 60 korun za jednu směnu. Úprava se bude týkat i dovolené, jejíž délka bude již od prvního dne pracovního poměru 25 dní.

Kromě výše zmíněných však Kaufland nabízí svým zaměstnancům i celou řadu dalších benefitů. Patří mezi ně například dvoudenní dovolená navíc pro každého s minimálně pětiletou příslušností k firmě, den placeného volna pro rodiče prvňáčků v první školní den, den placeného volna během vánočních svátků pro zaměstnance v provozu, nadstandardní příplatky za noční směny, karta Multisport, ocenění při pracovních jubileích, vánoční balíček, balíček pro rodiče novorozenců, tisícikorunový příspěvek na svatební kytici i při narození dítěte nebo sabbatical. Zaměstnanci mohou využívat také benefitní systém Cafeterie, jehož prostřednictvím obdrží body, za něž si mohou koupit služby či zboží od téměř 13 tisíc dodavatelů.

V průběhu loňského roku Kaufland zaměstnancům rovněž navýšil mzdy průměrně o 7 %. Během předchozích dvou let své zaměstnance Kaufland také několikrát ocenil mimořádnými odměnami v celkové výši přes 200 milionů Kč.

Kaufland v současné době v České republice zaměstnává více než 27 tisíc lidí, přičemž zhruba stovka z nich v něm působí již od prvního dne, kdy společnost před 25 lety vstoupila na zdejší trh. Kromě stabilního finančního zázemí jim poskytuje příjemné pracovní prostředí, kariérní rozvoj a široké spektrum benefitů. I díky tomu se dlouhodobě řadí mezi žádané zaměstnavatele. Za svůj přístup a mnohočetné aktivity v personální oblasti Kaufland v uplynulých letech pětkrát v řadě získal prestižní titul Top Employer, loni se navíc umístil mezi deseti vedoucími firmami v žebříčku Českých 100 nejlepších, přičemž letos se probojoval dokonce mezi pětici těch zcela nejlepších.