Úspěšný rozjezd: Kaufland.cz přesvědčil širokou nabídkou

Praha, 23.10.2023

Během několika málo měsíců se Kaufland marketplace stal jedním z největších online tržišť v České republice. Čím dál tím více Čechů zde láká zejména široký výběr s miliony produktů z kategorií, jako je bydlení, elektronika, zahrada a hobby, kuchyně a domácnost, miminka a děti, sport nebo móda.

Žena v novém obýváku zakoupeném na Kaufland marketplace s rodinou

V současné chvíli nabízí online marketplace více než pět milionů produktů od 4 000 prodejců ve více než 6 400 kategoriích. Každý čtvrtý prodejce pochází přímo z České republiky. Stránky Kaufland.cz navštěvuje měsíčně již více než 5,5 milionu online návštěvníků. Jedním z nejprodávanějších titulů v sortimentu jsou v posledních měsících bazény a paddleboardy, velké oblibě zákazníků se však těší i produkty v dalších kategoriích, jako je elektronika, hobby, kuchyně a domácnost nebo nábytek. Průměrná hodnota nákupního košíku činí 2 500 Kč na jednu objednávku.

„Za několik málo měsíců se nám s Kaufland.cz podařilo stát se jedním z největších a nejrychleji rostoucích online tržišť v České republice. V kombinaci s našimi prodejnami nyní nabízíme zákazníkům výběr, který v České republice nemá zatím obdoby,“ říká Heiko Koch, generální ředitel Kauflandu Česká republika. „Tuto nabídku chceme v následujících měsících dále rozšiřovat a marketplace postupně doplňovat o další služby.“

Kaufland.cz je založen na modelu tržiště. Z tohoto důvodu Kaufland spolupracuje s dalšími prodejci, kteří nabízejí své zboží pod svou značkou v Kauflandu. Ke každému výrobku najdou zákazníci kromě ceny a informací o produktu také přehledně zpracované informace o daném prodejci. Zakoupené zboží pak zákazníci obdrží přímo od prodejce.

V Německu patří Kaufland marketplace k největším a nejrychleji rostoucím online tržištím s přibližně 32 miliony online návštěvníků měsíčně a více než 45 miliony produktů ve více než 6 400 kategoriích. Tým, který se o marketplace stará, se může pochlubit již více než patnáctiletou historií vývoje platformy a bohatými zkušenostmi z oblasti online marketplace a e-commerce.