Do podzimního kola Sbírky potravin se opět zapojí všechny prodejny Kaufland. Společnost tím dokazuje svůj aktivní přístup k odpovědnému podnikání

Praha, 01.11.2023

Společnost Kaufland se stejně jako každý rok opětovně zapojí do podzimního kola Sbírky potravin, které připadá na sobotu 11. listopadu 2023. Sbírka bude již tradičně probíhat na všech 143 prodejnách po celé České republice. Široké zapojení do Sbírky potravin dokazuje aktivní přístup společnosti Kaufland k odpovědnému podnikání.

předávání trvanlivých potravin potřebnému

Stejně jako v minulých letech se řetězec Kaufland zapojí do Sbírky potravin, která je již tradičně pořádána Českou federací potravinových bank. Zákazníci společnosti Kaufland budou moci v sobotu 11. listopadu od 8 do 18. hodin darovat nejen potraviny, ale i drogistické zboží. Tento den může pomoci opravdu každý, a to tím nejjednodušším způsobem. Stačí pouze k běžnému nákupu přikoupit trvanlivou potravinu či drogerii a následně vše za pokladnami darovat dobrovolníkům z řad České federace potravinových bank nebo zaměstnanců společnosti Kaufland. Ti budou mít na sobě po celou dobu sbírky zelenou zástěru s logem. Následně se vybrané potraviny převezou do nejbližší potravinové banky, kde se předají odběratelským neziskovým organizacím. Výtěžek sbírky nejčastěji obdrží matky samoživitelky, rodiny v nouzi či osamělí senioři.

„Jsme velmi rádi, že naše společnost zapojila do Sbírky potravin všechny své prodejny. Pevně věříme, že podzimní kolo bude stejně úspěšné jako na jaře, kdy se na prodejnách Kaufland vybralo 105 tun potravin, což představuje 211 496 porcí jídla,“ doplňuje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland. Mezi doporučené potraviny, které ve sbírce naleznou největší uplatnění se řadí například konzervy, těstoviny, instantní polévky, olej, rýže, luštěniny nebo základní a dětská drogerie.