Data o prodejně se načítají

Nejen navýšený víkendový příplatek, ale i mimořádný příspěvek chystá Kaufland pro své zaměstnance.

Praha, 23. 11. 2022

Obchodní řetězec Kaufland od 1. listopadu zaměstnancům s pracovní smlouvou zvýšil o 100 % víkendový příplatek. Za každou odpracovanou hodinu v sobotu či v neděli se jim původní 10% příplatek zvýšil na 20%. V lednu navíc zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří v Kauflandu k 31.12.2022 pracují alespoň jeden rok, obdrží jednorázový mimořádný příspěvek 6000 korun v benefitním programu Cafeterie. „Na našich zaměstnancích nám záleží, a proto těmito kroky pokračujeme ve svém dlouhodobém trendu zvyšování mezd a nabídky zaměstnaneckých benefitů“, říká generální ředitel společnosti Stefan Hoppe.

Pokládní v prodejně Kaufland markuje ananas.

Společnost před rokem rozšířila benefitní systém o Cafeterii, v níž zaměstnanci, kteří splňují pravidla pro připsání benefitních bodů, dostávají každoroční finanční příspěvek, který mohou využít na služby nebo volnočasové aktivity od téměř 13 000 dodavatelů. Zaměstnanci s odpracovanými pěti a více lety mají k dispozici šest tisíc korun, zaměstnanci s kratším zaměstnaneckým poměrem tří tisíce korun.

Společnost Kaufland zvýšila od 1. března 2022 zaměstnancům mzdu průměrně o 4 %. Další navýšení průměrně o 3 % pak má od 1. července 2022 většina zaměstnanců na pozici asistenta prodeje již zafixováno ve smlouvě. Od března 2022 se o 7 % zvýšila i hodinová odměna brigádníkům, rozšířila se řada firemních benefitů a vzrostla také minimální interní mzda.

Za svůj přístup a mnohočetné aktivity v personální oblasti získal Kaufland v uplynulých letech již čtyřikrát v řadě titul Top Employer. Opakovaně potvrdil svůj status jednoho z nejžádanějších zaměstnavatelů v zemi. V loňském roce se také umístil mezi nejlepšími TOP10 firmami v České republice.  

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6