Data o prodejně se načítají

Zákazníci Kauflandu v potravinové sbírce darovali 112 tun potravin a drogerie.

Praha, 14. 11. 2022

Zákazníci Kauflandu opět projevili mimořádnou solidaritu s lidmi v nouzi, když pro ně v podzimním kole Sbírky potravin, které proběhlo o víkendu, nakoupili celkem 112 tun potravin a drogerie. Potřebným tak darovali 224 000 porcí jídla. „Jsme si vědomi toho, že mnoho lidí se nyní nachází ve složité situaci. O to víc si vážíme každé pomoci, která je v současné době více než potřebná. Mnohokrát děkujeme všem zákazníkům i dobrovolníkům, jejich štědrost a nasazení jsou skutečně obdivuhodné,“ vyjádřila tisková mluvčí obchodního řetězce Renata Maierl vděčnost nad rekordním výtěžkem.

Sbírka stejně jako v předchozích letech probíhala ve všech prodejnách Kauflandu po celé republice a jako v minulosti ji spolu s dobrovolníky z České federace potravinových bank organizačně podpořili také zaměstnanci obchodního řetězce. Nákupní koše zákazníci i tentokrát plnili nejvíce trvanlivými potravinami, jako jsou konzervy, těstoviny, rýže, trvanlivé mléko, luštěniny či dětská výživa. Ze sortimentu drogerie to pak byly především sprchové gely, zubní pasty a další potřeby každodenní osobní hygieny, ale také například dětské pleny a dětská kosmetika.

Zákazníci Kauflandu v potravinové sbírce darovali 112 tun potravin a drogerie

Do celkového výtěžku celostátní potravinové sbírky, který činil 520 tun, přispěli zákazníci Kauflandu více než 21 procenty (tedy pětinou) vybraného zboží. Nejvíce štědří byli nakupující v pražských prodejnách v Modřanech a na Vypichu a také v Hodoníně. Mimořádnou solidaritu zákazníků Kauflandu ocenila i ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová: „Letošní podzimní Sbírka potravin je pro nás velmi důležitá. Přebytků, které denně svážíme, výrazně ubylo, zatímco lidí v nouzi přibývá. Naše sklady byly před Sbírkou téměř prázdné. Děkujeme proto každému, kdo pomohl a i v současné složité situaci přispěl.“

Vybrané potraviny a drogerie nyní prostřednictvím regionálních potravinových bank putují do neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova nebo lidem s psychickým a tělesným postižením.

Obchodní řetězec Kaufland Českou federaci potravinových bank podporuje dlouhodobě. Aktivně se podílí nejen na pravidelných celostátních sbírkách, ale potraviny, drogerii a finanční pomoc věnuje průběžně také z vlastní iniciativy. Mimořádnou materiální pomocí například pomohl České federaci potravinových bank překonat nedostatek potravin během pandemie koronaviru nebo v počáteční fázi uprchlické krize letos na jaře. Stejně tak zákazníci Kauflandu patří trvale mezi ty nejštědřejší dárce. Spolu s obchodním řetězcem v loňském roce ve dvou kolech potravinové sbírky pomohli lidem v nouzi téměř 211 tunami a letos na jaře pak dalšími 80 tunami potravin a drogerie.

Kaufland se intenzívně věnuje rovněž problematice plýtvání. Před měsícem k tomuto velkému společenskému problému spustil dokonce edukační kampaň „Nekrm koš“, jejímž cílem je předcházet potravinovému odpadu. Na konkrétních příkladech ukazuje, jak hospodárně nakupovat a optimálně skladovat potraviny, jak správně naplnit lednici a mrazák či jak využívat zbytky. Řetězec také upozorňuje veřejnost na správné pochopení informací na obalech produktů. Jen kvůli mylnému rozlišení data minimální trvanlivosti od data spotřeby totiž v Evropské unii ročně v odpadkovém koši zcela zbytečně končí téměř 9 tun jídla.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6