Data o prodejně se načítají

Chraňte životní prostředí s nEKOnečným sáčkem na pečivo z Kauflandu.

Praha, 15. 11. 2022

V rámci plastové strategie, která má za cíl výrazně snížit spotřebu plastů, učinila společnost Kaufland další krok a zavádí tzv. nEKOnečný sáček na pečivo. Chce inspirovat své zákazníky, aby v úseku pečiva vyměnili jednorázové plastové nebo papírové sáčky za obaly, které se dají používat opakovaně, a nezatěžují tak životní prostředí. „Šetrnost k přírodě je naší prioritou. Neustále hledáme inovativní řešení a kroky, jak omezit spotřebu plastů,“ uvádí tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Opakovaně použitelný sáček na pečivo je vyrobený ze 100% recyklovaného polyesteru certifikovaného podle GRS (Global Recycled Standard), dá se prát a je odolný proti roztržení. Zákazníci jej najdou v oddělení pečiva a stojí 29,90 Kč.

nEKOnečný sáčkek na pečivo

Společnost Kaufland zavedla již, například alternativy k plastovým taškám v podobě papírových nebo látkových z bio bavlny pro opakované nákupy. Podobný „nEKOnečný“ sáček v úseku ovoce a zeleniny byl po svém uvedení dokonce oceněn jako Nejlepší novinka ve Volbě spotřebitelů. Díky opakovaně použitelnému „nEKOnečnému“ víčku na jogurty mohla být odstraněna jednorázová plastová víčka a ušetří se přes 9 tun plastů ročně.

Jako první obchodní řetězec začal Kaufland nabízet okurky bez plastové fólie, čímž ušetří 50 tun plastů ročně. U citrónů v síťce nahradil plastový pásek papírovým, což představuje úsporu 40 tun plastu za rok. Zelenina na polévku je v misce z papíru – úspora 15 tun plastu ročně. K-Bio banány jsou opatřeny pouze papírovou páskou. Z prodeje byly vyřazeny veškeré jednorázové plastové nádobí, plastové vatové tyčinky i plastová brčka a nahradily je ekologické varianty. Kaufland také používá místo jednorázových obalů na ovoce a zeleninu vratné přepravky.

Společnost Kaufland vychází ze strategie REset Plastic své mateřské skupiny Schwarz, která je známá pokrokovým přístupem k oběhovému hospodářství, a jako jeden z největších tuzemských potravinářských řetězců cítí závazek chránit životní prostředí. Vizí této strategie je „Méně plastů – uzavřené cykly“. Vedle inovací v oblasti snižování množství plastů se zaměřuje především na využívání recyklovaného materiálu a zvyšování recyklovatelnosti. Více na https://reset-plastic.com

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6