Data o prodejně se načítají

Kaufland Škola hokejových talentů rozjela speciální programy nejen pro děti, ale také pro rodiče, trenéry a manažery klubů.

Praha, 23. 5. 2022

Unikátní projekt Kaufland Škola hokejových talentů má za sebou úvodní ročník. Do inovativního komplexního programu pro mladé hokejové hráče, trenéry, rodiče a kluby se během deseti základních kempů zapojilo 181 hokejistů ročníků 2008 - 2011, 22 trenérů, 8 klubů a 12 klubových manažerů. „Jedním z hlavních cílů Kaufland Školy hokejových talentů je komplexní pomoc sportovnímu prostředí. Jde o rozvoj nejen mladých hráčů, ale všech lidí, kteří jsou součástí sportovních klubů, aby mohli klub dále rozvíjet a pomáhat mu růst. Chceme pro tyto lidi vytvořit talent management, aby jako hybatelé mohli své kluby změnou provést,“ říká jeden za autorů projektu Lukáš Pokorný.

Kaufland Škola hokejových talentů je ojedinělá nejen prací s dětmi a rodiči, ale především také s trenéry, manažery a samotnými kluby. Pro všechny tyto subjekty vznikl speciální projekt. Jednodenní kempy probíhaly ve Středočeském kraji v klubech HC Rakovník, HC Slavoj Velké Popovice, HC Kralupy nad Vltavou a Rytíři Kladno, HC PZ Kladno, HC Lev Slaný, HC Junior Mělník. Na jednom místě se žáci školy a jejich rodiče mohli dozvědět o fyzioterapii, mentální přípravě nebo stravě pro sportovce, a obdrželi podrobnou zpětnou vazbu, která jim v jejich růstu může zásadně pomoci. Samozřejmě nechyběla cvičení na ledě. Road-show tréninků a workshopů byla vedená sportovními trenéry a odborníky za účasti legendárních hráčů, zapojili se do ní i ambasador projektu Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec nebo Milan Hnilička.

Hokejový trenér radí malému hokejistovi

V průběhu deseti základních kempů se vystřídalo 146 hráčů + 35 brankářů ročníků 2008-2011. Kromě toho mohly děti z celé ČR plnit speciální výzvy (challenge), které na Facebooku Kaufland Školy hokejových talentů vyhlašovali hráči Rytířů Kladno. Myšleno bylo i na rodiče. Ti absolvovali 15 hodin workshopů na stejná témata jako jejich děti, jen v upravené verzi, která více hovořila k rodičovskému pohledu.

Kaufland Škola hokejových talentů ale není jen o dětech. Aby mladí hokejisté mohli správně růst, je nutné pro ně zajistit odborné vedení a soběstačný klub. Jednou z hlavních cílových skupin projektu jsou proto trenéři a vedoucí pracovníci v klubech. Pro každou skupinu byl vytvořen vlastní program, který obsahoval poradenství, oponenturu, networking či sjednocení aktivit. „Rozvoj talentovaných trenérů a manažerů považujeme za klíčový. V průběhu Kaufland Školy hokejových talentů bylo díky důvěře a vztahu s manažery klubů vytvořeno prostředí pro růst v oblasti ekonomických a manažerských kompetencí. Včetně navýšení finančních odměn,“ vysvětlil Lukáš Pokorný. „Pokud bude klub dobře hospodařit, bude si moct dovolit dobře platit své manažery a trenéry a zajistí tak mladým hokejistům ty nejlepší podmínky pro sportovní i osobnostní růst,“ doplnil Pokorný.

Kaufland Škola hokejových talentů vznikla jako podpora Českého hokeje, nikoliv jako jeho konkurent. Proto byly v proběhlém ročníku s jeho zástupci konzultovány kroky vhodně doplňující svazové portfolio. Český hokej pozitivně reaguje na činnosti Školy hokejových talentů. Zvláště oceňuje aktivity směrem k výchově trenérů a manažerů klubů, rodičů dětí a projekt náborů. Úvodní ročník projektu vyvrcholil v Síni slávy českého hokeje, kde proběhla rozlučka s prvními absolventy (s ročníkem 2008). Přes léto nadále poběží programy pro klubové manažery a trenéry.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6