Data o prodejně se načítají

Logistická expanze Kauflandu pokračuje. Nový sklad v Modleticích pro ovoce a zeleninu je moderní, větší a udržitelný.

Praha, 10. 5. 2022

Větší, modernější, přístupnější, efektivnější, udržitelnější. Těmito přívlastky lze popsat nově dokončenou výstavbu skladu ovoce-zelenina v distribučním centru Kaufland v Modleticích nedaleko Říčan u Prahy, která se slavnostně otevřela 10. května. „Modletický sklad letos slaví 20 let od startu svého provozu, takže dostal v podobě nového skladu pro ovoce a zeleninu krásný dárek k narozeninám. Celý areál prošel výraznou změnou, která se netýká pouze větší kapacity, ale například také efektivnějšího využití stávající plochy areálu ve prospěch zrychlení zbožových toků in/out,“ uvedl Juraj Bendík, vedoucí logistiky Kaufland ČR.

Novému skladu předcházelo několik etap, které bylo nutné zrealizovat z důvodu celkového efektivního využití celého logistického komplexu. Výstavba započala už v říjnu 2020 novou budovou centrální vrátnice s přilehlým rozšířeným parkovištěm nákladních vozidel. Objekt vrátnice byl otevřen v květnu 2021 a dodal areálu nejen punc moderního logistického centra, ale především přinesl větší pohodlí zaměstnancům i řidičům nákladních automobilů, kteří do areálu denně míří s dodávkami zboží nebo naopak zajišťují zásobování obchodních domů.

Slavnostní otevření nového skladu v Modleticích a předání klíče

Navazujícím krokem byla modernizace čističky odpadních vod. Ta zvýšila svou původní kapacitu, ale především se stoprocentně spoléhá na ekologické čistění, které je založené na působení biologických mikroorganizmů a bakterií. Modernizace byla dokončena v listopadu 2021. Tímto krokem byl areál připraven na nejzásadnější proměnu: výstavbu nového skladu ovoce-zelenina. Ten ve své konečné podobě ztrojnásobil dosavadní kapacitu pro skladování zboží na 15 000 m2.

Nová budova samozřejmě disponuje nejmodernějšími technologiemi pro zajištění co nejnižších energetických nároků. Mezi ně patří chytré řízení osvětlení, chlazení i chytré řízení ostatních instalovaných technologií v závislosti na jejich aktuálním stupni využití. Objekt je od počátku navržen tak, aby v něm v blízké budoucnosti mohla být instalována automatizace pro kompletaci zboží, která je v oblasti sortimentu ovoce-zelenina naprostou technologickou raritou.

centrální sklad Modletice

Hlavní motivací pro rozšíření areálu bylo nejen zajištění dostatečné skladovací kapacity pro progresivní expanzi, kterou v posledních letech Kaufland v České republice zaznamenal, ale myslelo se také i na praktičnost a pohodlí zaměstnanců. Současně s moderním skladem ovoce-zelenina byl vybudován nový víceúrovňový parkovací dům pro osobní automobily. Nechybí dobíjecí stanice pro elektromobily i elektrokola nebo chytrý systém pro vjezd a výjezd do a z parkovacího domu založený na principu čtení SPZ vozu.

Do konce roku 2022 je v plánu i rozšíření skladu čerstvých potravin. Tento krok zakončí cestu proměny areálu s celkovou investicí blížící se 1,2 miliardám korun. Logistické centrum v Modleticích si tak definitivně upevní svou pozici a zařadí se mezi nejkomplexnější a nejmodernější logistické areály na území ČR.

Do nich bezesporu patří také sklad Kauflandu v Olomouci s novou přístavbou distribučního centra, která byla finalizována koncem minulého roku. Vyrostl zde sklad pro automatické zaskladňování palet tzv. Hochregal (HRL) s kapacitou 23 500 paletových míst a do finální fáze se dostává stavba haly s integrovaným automatickým vyskladňovacím systémem AKL pro distribuci pomalu obrátkového sortimentu s kapacitou do 10 000 palet.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6