Data o prodejně se načítají

Kaufland a Lidl společně podpoří Ukrajinu

Praha, 1. 3. 2022

Společnosti Kaufland a Lidl patřící do skupiny Schwarz reagují na aktuální dění na Ukrajině. Společně darují potřebným částku 25 000 000 Kč i materiální pomoc v hodnotě 10 000 000 Kč.

Oba řetězce dění na Ukrajině bedlivě sledují a jako nadnárodní společnosti si zároveň uvědomují i svou odpovědnost. Z toho důvodu se rozhodly přispět těm, kteří aktuálně pomoc potřebují nejvíce. Ukrajinským uprchlíkům, mezi kterými jsou starší lidé, ženy i děti. Kromě finančního daru, který poskytnou organizaci Člověk v tísni, počítají také s materiální pomocí. Tu mezi potřebné rozdělí ve spolupráci s Federací potravinových bank a dalších organizací. Bude se jednat především o základní a trvanlivé potraviny, základní hygienické pomůcky, ale také dětskou výživu či dětské pleny v celkové hodnotě 10 000 000 Kč.

Nezapomínáme ani na naše ukrajinské kolegyně a kolegy z prodejen, logistických center či masozávodu, kterých se válečný konflikt na Ukrajině bezprostředně dotýká. Poskytujeme jim všemožnou podporu k zajištění nezbytných věcí souvisejících s aktuální situací. Po návratu do ČR jim umožňujeme zachování jejich původní pracovní pozice a poskytujeme jim nejlepší možnou podporu. Obě společnosti také deklarují svou podporu uprchlíkům z Ukrajiny, kteří budou mít zájem pracovat v těchto řetězcích.

Kontakt pro média:
Renata Maierl, tisková mluvčí, Úsek firemní komunikace, tel. 251 051 111, e-mail: press@kaufland.cz
Kaufland Česká republika v.o.s., Bělohorská 203, 169 00 Praha 6
Denisa Vítková, PR poradce, tel. 603 980 930, e-mail: denisa.vitkova@relativepr.cz

O společnosti Kaufland:
Kaufland Česká republika v.o.s. je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Na český trh vstoupil v roce 1998 a v současné době zde provozuje 137 prodejen, dvě logistická centra a vlastní masozávod. V České republice zaměstnává více než 23 500 lidí. Kaufland působí kromě Česka v dalších sedmi zemích světa: v Německu, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a Moldávii. Celkem provozuje více než 1 300 prodejen, masozávody a logistická či distribuční centra. Zaměstnává více než 150 tisíc lidí.

O společnosti Lidl:
Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 289 prodejen, které jsou zásobovány 5 logistickými centry. Filozofie prodeje společnosti Lidl je založena na privátních značkách, které tvoří více než 80 % veškerého sortimentu. Kromě nejvyšší kvality za nejlepší cenu oceňují zákazníci prodejen Lidl také pravidelné, tematické týdny s nabídkou potravin a spotřebního zboží, které není součástí stálého sortimentu. Spotřební zboží Lidl nabízí také ve svém internetovém obchodě Lidl-shop. Společnost Lidl se snaží být ve všech oblastech podnikání maximálně odpovědná vůči svému okolí. V rámci společenské odpovědnosti se Lidl dlouhodobě zaměřuje na podporu dětí, pro něž realizuje různé projekty, například sbírku Srdce dětem či v minulých letech výstavbu Rákosníčkových hřišť.

Kontakt pro média:
Tomáš Myler, tel. 725 933 089, e-mail: media@lidl.cz, Lidl Česká republika, v.o.s., Tiskové oddělení Lidl Česká republika

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6