Data o prodejně se načítají

Kaufland společně se svými zákazníky darují ve vánoční sbírce pro Světlušku 20 milionů korun.

Praha, 7. 12. 2021

Rekordních 20 milionů korun činí výtěžek vánoční sbírky pro Světlušku, která proběhla ve všech prodejnách Kaufland. Tuto částku darují společně zákazníci a obchodní řetězec. Stejně jako v předchozích letech putuje celý výtěžek projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, který pomáhá zrakově postiženým. „Solidarita našich zákazníků byla i letos neuvěřitelná. Velmi si vážíme jejich štědrosti i nasazení našich zaměstnanců, kteří se do sbírky znovu zapojili ve všech našich prodejnách. Celková suma bude rozdělena ze sbírky Světluška skrze fond Kaufland na pomoc lidem se zrakovým postižením po celé České republice,“ uvedl generální ředitel společnosti Kaufland Stefan Hoppe.

Kaufland ve svých prodejnách uspořádal již třetí ročník vánoční sbírky pro Světlušku. Zákazníci se znovu mohli zapojit nákupem vánočních jmenovek, které se na pokladnách a informacích všech 136 prodejen Kauflandu prodávaly za symbolických 30 Kč. Obchodní řetězec navíc přidal 10 Kč za každý prodaný arch.

Prodavačka se jmenovkami na dárky od Světlušky

Za minulé 2 roky bylo vybráno téměř 30 milionů korun a prostřednictvím fondu Kaufland bylo podpořeno 187 jednotlivců a 130 projektů neziskových organizací s regionální i celorepublikovou působností. Loni se podařilo vybrat 12 milionů korun, které Kaufland dorovnal na 17 milionů Kč. Letos je částka opět rekordní. „Díky finančním prostředkům z vánoční sbírky jsme byli schopni v tomto nelehkém roce kopírovat měnící se potřeby lidí se zrakovým hendikepem i poskytovatelů sociálních a vzdělávacích služeb pro nevidomé a slabozraké. Přispívali jsme na ochranné pomůcky pro učitele speciálních škol a terénní pracovníky, aby se mohli vracet k osobním setkáním se svými žáky a klienty. Podpořili jsme významnou částkou také restart sportu zrakově postižených a samozřejmě jsme tady byli i pro rodiny se zrakově postiženými dětmi, kde ze dne na den začaly chybět peníze na běžný chod domácnosti a speciální pomůcky pro děti,“ oceňuje spolupráci Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Nadační příspěvky z fondu Kaufland se budou vyplácet v průběhu celého roku 2022. O podporu mohou žádat jak jednotlivci s těžkým zrakovým postižením, tak organizace pomáhající lidem se zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením z celé České republiky. O udělení grantu pak rozhoduje odborná komise složená z odborníků na oblast sociálních a vzdělávacích služeb pro zrakově postižené, volnočasových aktivit, asistivních technologií a ze zástupců nadačního fondu i společnosti Kaufland.

Letos byly z fondu Kaufland pořízeny například kompenzační pomůcky pro nevidomé a slabozraké, byly hrazeny asistenční, odlehčovací a průvodcovské služby či výcvik vodicích psů. Částka 30 tisíc korun byla darována na hodiny osobní asistence Zoie, která je velkou milovnicí hudby. Kvůli svému kombinovanému zrakovému postižení však nedokáže samostatně sedět a potřebuje tak neustálou pomoc. V Praze byla podpořena také Meda, malá slečna s těžkým zrakovým postižením, která potřebuje každodenní měření nitroočního tlaku a v ambulanci lékaře je to pro ni náročné. Rodiče Medy mají díky příspěvku ve výši 63 372 Kč vlastní tonometr, který Medě neustále hlídá výšku nitroočního tlaku. Podpořeny byly také některé organizace, např. Škola Jaroslava Ježka pro zrakově postižené, Rozhledna – nabízející poradenské služby pro život s těžkým zrakovým postiženým či Sportovní klub Slavia Praha – Odbor zrakově postižených a další. Díky fondu Kaufland vznikla ve Světlušce letos v červnu také jedinečná Půjčovna kompenzačních pomůcek a sportovního vybavení pro zrakově postižené.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6