Data o prodejně se načítají

Startuje vánoční sbírka pro Světlušku. Rozsviťte spolu s Kauflandem Vánoce nevidomým.

Praha, 22. 11. 2021

Ve všech prodejnách Kauflandu dnes odstartovala tradiční vánoční sbírka, která potrvá až do 5. prosince. I v letošním roce výtěžek podpoří Světlušku, veřejnou sbírku Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá zrakově postiženým po celé České republice. Zákazníci se mohou zapojit nákupem vánočních jmenovek, jež budou k dispozici na pokladnách a informacích všech 137 prodejen Kaufland. Jmenovky se budou opětně prodávat za symbolických 30 Kč. Obchodní řetězec navíc přidá dalších 10 Kč za každý prodaný arch. „Velmi si vážíme štědrosti všech našich zákazníků a nasazení našich zaměstnanců, kteří se do sbírky pravidelně zapojují. Věříme, že i letos společně překonáme výtěžek z loňského roku. Celková částka bude rozdělena ze sbírky Světluška skrze fond Kaufland na pomoc lidem se zrakovým postižením po celé České republice,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Renata Maierl.

Kaufland ve svých prodejnách pořádá již třetí ročník sbírky pro Světlušku. Za minulé 2 roky vybral téměř 30 milionů korun a podpořil tak přes fond Kaufland 187 žádostí jednotlivců a 130 lokálních neziskových organizaci. Loni se podařilo vybrat díky zákazníkům neuvěřitelných 12 milionů korun, které Kaufland dorovnal na 17 milionů Kč.

prodavačka na pokladně prodává jmenovky na dárky

O podporu mohou žádat jak jednotlivci s těžkým zrakovým postižením, tak organizace pomáhající lidem se zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením z celé České republiky. O udělení grantu pak rozhodují odborné komise složené z odborníků na oblast sociálních a vzdělávacích služeb pro zrakově postižené, volnočasových aktivit, asistivních technologií a ze zástupců nadačního fondu i společnosti Kaufland. Nadační příspěvky z fondu Kaufland se budou vyplácet v průběhu celého roku 2022.

Z fondu Kaufland byly letos pořízeny například kompenzační pomůcky pro nevidomé a slabozraké, byly hrazeny asistenční, odlehčovací a průvodcovské služby či výcvik vodicích psů. „Na hodiny osobní asistence jsme třiceti tisíci přispěli Zoie, která je velkou milovnicí hudby. Kvůli svému kombinovanému zrakovému postižení však nedokáže samostatně sedět a potřebuje tak neustálou pomoc. V Praze byla podpořena také Meda, malá slečna s těžkým zrakovým postižením, která potřebuje každodenní měření nitroočního tlaku a v ambulanci lékaře je to pro ni náročné. Rodiče Medy mají díky příspěvku ve výši 63 372 Kč vlastní tonometr, který Medě neustále hlídá výšku nitroočního tlaku,“ vysvětlila Renata Maierl. Podpořeny byly také některé organizace, např. Škola Jaroslava Ježka pro zrakově postižené, Rozhledna – nabízející poradenské služby pro život s těžkým zrakovým postiženým či Sportovní klub Slavia Praha – Odbor zrakově postižených a další.

„Světluška pořádá sbírky už více než 17 let a víme, kolik proměnných je každý rok ve hře. Počasí, nálada ve společnosti, volba sbírkového předmětu, správná a citlivá formulace sdělení pro dárce, osobní nasazení dobrovolníků. Vánoční sbírka pro Světlušku, kterou již třetím rokem připravujeme se společností Kaufland, je pro nás díky skvělé spolupráci a zkušenostem na straně Kauflandu velkou radostí. A věřím, že i to se promítne na každoročním úspěchu sbírky,“ prohlásila Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6