Data o prodejně se načítají

Kaufland a jeho zákazníci opět kupovali trvanlivé potraviny a drogerii a přispěli tak do potravinové sbírky pro potřebné.

Praha, 23. 11. 2021

V sobotní Sbírce potravin zákazníci Kauflandu opět ukázali mimořádnou vlnu solidarity. Ve všech 136 prodejnách obchodního řetězce nakoupili více než 99 tun potravin a drogerie. Již podruhé za sebou se tak zákazníci Kauflandu zařadili mezi nejštědřejší dárce a překonali dosavadní rekord. Kaufland navíc z vlastní iniciativy navýšil výtěžek na 111 tun jídla a hygienických potřeb. Stejně jako na jaře sbírku přímo na prodejnách organizačně podpořili kromě dobrovolníků z České federace potravinových bank také zaměstnanci řetězce. „Velice nás těší, že i díky jejich pomoci se u nás opět podařilo vybrat tak velké množství potravin a drogerie, které pomůže lidem v nouzi. Všem našim zákazníkům i zaměstnancům za jejich štědrost a spolupráci mnohokrát děkujeme,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti.

Dobrovolník vybírá Sbírku potravin

Zákazníci obdobně jako v předešlých kolech potravinové sbírky nakupovali především trvanlivé potraviny jako těstoviny, rýži, luštěniny, trvanlivé mléko, dětskou výživu a konzervy, ale také drogerii. Zejména šlo o dětské pleny, vlhčené ubrousky, sprchové gely a další hygienické potřeby. „Nesmírně si vážíme toho, že i navzdory této nelehké době naše prodejny navštívilo a solidaritu projevilo tolik lidí,“ vyzdvihuje obrovský zájem o sbírku Renata Maierl. Nejvíce lidé darovali v prodejně v Praze na Vypichu, v Táboře a v Kolíně.

Dobré srdce zákazníků a podporu dobrovolníků oceňuje také ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová: „Zákazníci řetězce Kaufland patří tradičně k velmi štědrým dárcům Sbírky potravin. Naši dobrovolníci jsou v řadě obchodů, ale nikdy nemůžou zajistit úplně všechny. Proto patří naše díky i zaměstnancům řetězce Kaufland, díky nimž je už opakovaně zapojena celá síť. Díky tomu mohou zákazníci darovat opravdu všude.“

Všechny vybrané potraviny a drogistické zboží v příštích dnech prostřednictvím regionálních potravinových bank obdrží neziskové organizace, které pomáhají například osamělým seniorům, rodinám v nouzi, matkám samoživitelkám, lidem bez domova nebo osobám s psychickým a tělesným postižením.

Kaufland s Českou federací potravinových bank spolupracuje dlouhodobě a aktivně se podílí nejen na celostátních sbírkách, ale potraviny a drogerii daruje v průběhu celého roku. 

Například jen za minulý rok daroval České federaci potravinových bank celkem 171 tun potravin, během potravinové sbírky letos na jaře pak přibylo dalších 100 tun potravin a hygienických potřeb.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6