Data o prodejně se načítají

V pátek otevírá druhá prodejna Kauflandu v Olomouci. Nabízí moderní technologie a zboží od regionálních dodavatelů.

Praha, 27. 10. 2021

Moderní technologie, samoobslužné nakupování přes aplikaci K-Scan, široký sortiment zboží od regionálních dodavatelů. To a mnohé další nabízí nová prodejna Kauflandu v Olomouci, která se otevírá už tento pátek. Zákazníci se mohou těšit na spoustu překvapení. „Pro nakupující jsme připravili Halloweenský jarmark, jehož součástí bude show Jana Hajného, magické triky kouzelníka Jana Kamberece, školička vaření pro nejmenší, dlabání dýní či ochutnávka halloweenského menu. Kromě toho mohou zákazníci soutěžit po celý den o nákup zdarma,“ přiblížila Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti.

Stavba olomoucké prodejny u křižovatky Hněvotínské a Okružní ulice byla zahájena v listopadu minulého roku. Na prodejní ploše s téměř 4 000 metry čtverečních bude zákazníkům usnadňovat nákup například mobilní aplikace K-Scan. Zákazníci si díky ní mohou zboží sami naskenovat (ručními scannery či mobilním telefonem) a poté už jen zaplatit u některé z osmi samoobslužných pokladen, které doplňují 4 mini samoobslužné pokladny. Součástí pokladní zóny je také 11 klasických pokladen s odkládací plochou a ochrannými plexiskly.

Obchodní dům Kaufland v Olomouci

Nákup výrazně usnadní zákaznické terminály, které slouží k ověření cen, poskytují informace o složení výrobků či o akčním zboží nebo ukazují plánek prodejny. Orientaci a nakupování zákazníkům navíc zpříjemní přehledný navigační systém u jednotlivých regálů.

Zákazníci se mohou těšit na široký výběr zboží. Velkou oblibu si jistě brzy získají čerstvé pulty, které nabízí široký sortiment uzenin, sýrů, lahůdek, ryb a různých druhů masa, včetně toho z vlastního masozávodu Kauflandu v Modleticích. V úseku pečiva najdete i ohřevnou vitrínu s grilovanými kuřaty. Ve speciálních regálech zákazníci nakoupí také TO-GO sortiment nebo bezlepkové, bezlaktózové, veganské či BIO produkty.

Kaufland bude významně spolupracovat i s regionálními dodavateli. V sortimentu bude například med od společnosti MEDMORAVIA, která je provozovatelem a distributorem Včelařské stanice Rajhradice, dále destiláty z rodinné palírny TŌSH z nedalekých Těšetic, jež pokračuje v tradici nejstarší palírny whisky na území bývalého Československa. V regálech budou také piva z Hanáckého pivovaru, Báťkovy sirupy z bylinek v bio kvalitě či masné výrobky od společnosti Váhala, jejíž výrobky jsou jen z masa a koření a naprostá většina navíc bez lepku. Zákazníci mohou také ochutnat mléčné produkty z Doubravského dvoru, maso a mléko ze Zlaté farmy chovající dojnice původního českého plemene ČESTR nebo olomoucké tvarůžky od firmy A. W., která je v Lošticích vyrábí od roku 1876.

Při stavbě prodejny bylo myšleno také na přírodu a udržitelnost. Prodejna disponuje rekuperačním zařízením využívajícím k vytápění odpadní teplo z chladicích zařízení, takže nepotřebuje topné kotle či dálkové vytápění. Navíc bude využívat retenční nádrž na odchyt vody.

Prodejna má také zcela bezbariérový přístup a nabízí speciální elektrický nákupní vozík pro handicapované zákazníky. Větší část parkoviště je zapuštěna do terénu pod obchodním domem a nabízí celkem 325 parkovacích míst, cestu z krytých parkovacích míst v garážích na prodejní plochu usnadňují výtahy. Lidé v okolí jistě ocení i zakrytý prostor nákladové rampy pro nižší hlučnost. V budově jsou také umístěny kancelářské prostory centrály společnosti Kaufland pro oblast Morava s moderním zázemím pro zaměstnance.

Kaufland se chce v Olomouci prezentovat nejenom moderní a ekologickou prodejnou, ale také jako dobrý soused. Ve spolupráci s Nadací Via spouští grantový program „Milion pro Olomouc“. V průběhu tří let Kaufland investuje částku 1 000 000 Kč do podpory komunitních projektů a úpravy veřejného prostoru. Chcete změnit Olomouc k lepšímu? Přihlaste svůj nápad na www.kaufland.cz/milion a získejte až 100 000 Kč na jeho realizaci. Možnost přihlásit se probíhá až do 12. prosince.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6