Data o prodejně se načítají

V Praze tento týden “vyrostou” dvě nové komunitní zahrady

Praha, 17. 6. 2021

Městské komunitní zahrady, na nichž lidé mohou trávit volný čas a zahradničit, se těší velké oblibě. Pražané tento týden získali hned dvě místa, kde mohou pěstovat vlastní zeleninu, ovoce  nebo bylinky. Společnost Kaufland otevřela další dvě komunitní zahrady v blízkosti svých prodejen a to ve středu 16. června vedle své prodejny na Vypichu a ve čtvrtek 17. června v Kobylisích. “Těší nás, že náš projekt „Už to roste, už to klíčí“ se rozšířil o další dvě zahrady a  můžeme místním obyvatelům nabídnout další prostory, kde mohou aktivně trávit svůj volný čas,” říká tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl.  

Muž s dětmi sází rostlinky v komunitní zahradě

Zahrada na Vypichu nabídne zájemcům o pěstování  26 vyvýšených záhonů, 9 ovocných stromů a 40 ovocných a okrasných keřů. Součástí areálu je také veřejný kompostér, tři hmyzí hotely a paletové sezení. Hmyzí hotel, kompostér a paletové sezení je k dispozici i v zahradě v Kobylisích, stejně jako 13 vyvýšených záhonů, 7 ovocných stromů a 22 okrasných a ovocných keřů. Založení této zahrady spolu s Kauflandem a Kokozou inicioval spolek Krásné Kobylisy, jehož cílem bylo vytvořit místním občanům prostor v přírodě. 

Záhony i celý prostor zahrad jsou lidem k dispozici zcela zdarma. „Chceme být dobrým sousedem a v místech, kde působíme, přispět k pospolitosti v komunitě a rozvíjení sousedských vztahů,“ vysvětluje Renata Maierl a dodává: „Zahrady jsou všem, kteří je chtějí užívat,  přístupné a věříme, že se stanou příjemným místem pro trávení volného času.”

Slavnostní otevření komunitní zahrádky

Slavnostní otevření obou zahrad doprovodil  pestrý program. Kromě workshopů pro děti i dospělé týkající se pěstování ve městě, kompostování nebo výroby hmyzích hotelů a seedbomb, nechybělo ani opékání buřtů.

Kaufland jako jediný obchodní řetězec u nás trend urban gardeningu podporuje již třetím rokem. Ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza odstartoval projekt s názvem „Už to roste, už to klíčí“ první komunitní zahradou v Kutné Hoře v květnu 2019. Ve stejném roce následovala zahrada u prodejny v pražské Podbabě a loni také v Kladně a v Brně – Židenicích. Obchodní řetězec v projektu bude pokračovat, další tři zahrady chystá otevřít již v příštím roce.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6