Data o prodejně se načítají

Stravenky pomáhají. Kaufland rozdíl ze stravenek věnuje neziskovým organizacím.

Praha, 11. 5. 2021

V obchodním řetězci Kaufland mohou zákazníci za svůj nákup potravin platit i stravenkami. Rozdíl mezi hodnotou papírových stravenek a výší nákupu navíc společnost daruje na charitativní účely. Částka tak každý měsíc putuje k neziskové organizaci Dejme dětem šanci a projektu Ježíškova vnoučata Nadačního fondu Českého rozhlasu. „Víme, že rozhodují činy, a naší prioritou je pomáhat těm, kteří to potřebují. Proto jsme se rozhodli realizovat tento unikátní způsob podpory,“ říká tisková mluvčí řetězce Renata Maierl.

Stravenky pomáhají

Organizace Dejme dětem šanci využije získané finance na pomoc mladým lidem z dětských domovů, například na kurzy cizích jazyků, řidičské průkazy, podporu při studiu a další jejich přání. V březnu nezisková organizace pořídila dětem dva studijní notebooky, elektronické klávesy či uhradila letní tábor dvanáctiletému Lubošovi.

V případě Ježíškových vnoučat půjde finanční částka na pomoc lidem v domovech pro seniory. Během jarních měsíců se ve vybraných domovech bude instalovat 20 mobilních zahrádek a plánují se i výlety, kulturní program a další volnočasové a pohybové aktivity.

Kaufland ve svých prodejnách umožňuje platby elektronickými i papírovými stravenkami Naše stravenka, Ticket Restaurant, Up Česká republika (Chéque Dejéneur), Benefit plus a Sodexo. Nakoupit za ně lze pouze potraviny. Na podporu výše zmíněných projektů je určen rozdíl ze všech papírových stravenek vyjma těch od společnosti Up Česká republika, která se připojí v příštím roce.

Podrobné informace lze najít na www.kaufland.cz/stravenkypomahaji

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6