Data o prodejně se načítají

Kaufland zazářil jako jediný z řetězců v programu Excellence Národní ceny kvality ČR.

Praha, 20. 5. 2021

Kaufland získal za rok 2020 Národní cenu kvality ČR. V programu Excellence byl oceněn jako jediný z potravinářských řetězců za vysokou úroveň svých procesů, výkonnosti a profesionálního přístupu napříč celou společností.

Program EXCELLENCE je založen na hodnocení výkonnosti organizace a je plně harmonizován s Modelem excelence EFQM. „Národní cenu kvality vnímáme jako jednu z nejvyšších met, kterých se dá u nás dosáhnout. Velké díky patří našim 23 tisícům zaměstnancům, ale také dodavatelům, a samozřejmě i zákazníkům. Je to potvrzení toho, že svou práci děláme dobře,“ uvedl generální ředitel Kauflandu Stefan Hoppe, který cenu v prostorách Skleněného sálu na Ministerstvu průmyslu a obchodu v Praze při slavnostním vyhlášení výsledků osobně cenu převzal.

Ocenění Excellence národní ceny kvality

Program Excellence, ve kterém byla společnost Kaufland oceněna, je nejvyšším stupněm Národní ceny kvality ČR. Je založen na důsledném a objektivním ověřování efektivnosti a jakosti všech činností organizace a na jejich hodnocení, zejména z pohledu uspokojování požadavků zákazníka, vztahu k zaměstnancům, kvality řízení a dosažení ekonomické úspěšnosti.

O vítězích Národní ceny kvality již přes dvacet rozhoduje Rada kvality České republiky, která je vrcholným poradním, iniciačním a koordinačním orgánem vlády ČR. Letos se do soutěže přihlásilo 71 organizací.

Podobná ocenění jsou udělována ve více než 80 zemích světa podle téměř stejných kritérií. V Evropě jsou firmy hodnoceny na základě modelu Evropské nadace pro management kvality (EFQM), oceněné organizace, které získaly nad 500 bodů, se následně mohou účastnit mezinárodní soutěže.

Kromě Národní ceny kvality 2020 získal Kaufland za loňský rok poosmé prestižní titul Czech Superbrands, čímž se znovu zařadil mezi elitu světových značek, potřetí v řadě obdržel cenu pro nejlepšího zaměstnavatele Top Employer Czech Republic a Top Employer Europe a také se zařadil do špičky v soutěži TOP Odpovědná firma.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6