Data o prodejně se načítají

Kaufland od 1. června navyšuje mzdy. Přidáno dostanou prodavači i brigádníci.

Praha, 3. 5. 2021

Obchodní řetězec Kaufland navýší od 1. června 2021 minimální interní mzdu, která při plném pracovním úvazku bude činit 25 000 korun. Na pozici asistenta prodeje garantuje mzdový vývoj po prvním roce od nástupu 26 000 Kč a po druhém 27 000 Kč. Kromě toho mají zaměstnanci na specializovaných pozicích, jako jsou např. obslužné pulty, další příplatky za odbornost. Společnost tak pokračuje ve zvyšování mezd z uplynulých let. „Jako jeden z největších zaměstnavatelů v České republice si jsme vědomi své společenské odpovědnosti vůči našim zaměstnancům a chceme ocenit jejich úsilí a loajalitu a zajistit jim co nejlepší pracovní podmínky i stabilní finanční zázemí“, říká Jana Karnišová, personální ředitelka společnosti.

Kaufland od června navyšuje také odměnu pro brigádníky na 140 Kč za každou odpracovanou hodinu, resp. 155 Kč pro brigádníky na obslužných pultech. „Víme, že naši zaměstnanci jsou pro nás klíčoví, a chceme jim za jejich práci velmi poděkovat,“ dodává Jana Karnišová. 

Během uplynulého roku své zaměstnance Kaufland několikrát ocenil také mimořádnými odměnami. V březnu a listopadu 2020 vyplatil zaměstnancům v operativním provozu, logistice a masozávodě odměny v celkové částce 105 milionů korun. Ti pak k letošní březnové výplatě obdrželi ještě další odměnu ve výši až 4000 korun na zaměstnance.

Prodavačka v Kauflandu markuje nákup

Kaufland svým zaměstnancům nabízí také celou řadu benefitů. Jsou jimi například den placeného volna během vánočních svátků pro zaměstnance v provozu, nadstandardní příplatky za noční směny, až pět týdnů dovolené plus další dny volna za věrnost, stravenky v hodnotě 80 korun, příspěvek na sportovní aktivity, ocenění při pracovních jubileích, vánoční balíček, balíček pro rodiče novorozenců, příspěvek na svatební kytici, příspěvek při narození dítěte nebo den placeného volna navíc pro rodiče prvňáčků v první školní den.

Za svůj přístup a kontinuální aktivity v personální oblasti Kaufland jako jediný maloobchodní řetězec získal na počátku tohoto roku již potřetí v řadě titul Top Emloyer oceňující jeho status atraktivního zaměstnavatele. Ten potvrzují i konkrétní čísla, když v březnu společnost zaznamenala třicetiprocentní nárůst žádostí o zaměstnání, což je ale samozřejmě ovlivněno i současnou epidemiologickou situací.

Obchodní řetězec navíc již dvakrát za svůj interní zaměstnanecký program „Zdraví nás baví“, zaměřený na aktivní životní styl, obdržel titul Firma pro zdraví. „Víme, jak důležitá je rovnováha mezi osobním a pracovním životem, a tudíž i flexibilita pracovní doby. Toto téma je komplikovanější především na našich prodejnách, v logistických centrech a v masozávodu. Chceme se tedy dále zaměřit více i na zajištění co nejkomfortnějšího pracovního prostředí, do kterého se lidé budou rádi vracet,“ doplňuje personální ředitelka.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6