Data o prodejně se načítají

Zákazníci Kauflandu byli v potravinové sbírce nejštědřejší. Darovali rekordních 91 695 kg, obchodní řetězec výtěžek zaokrouhlil na 100 tun.

Praha, 26. 4. 2021

Během sobotní Sbírky potravin v prodejnách Kaufland zákazníci pro potřebné nakoupili největší množství potravin a drogerie, a to mimořádných 91 695 kilogramů. Je to téměř třetina z celkového výtěžku Sbírky potravin. Obchodní řetězec množství z vlastní iniciativy ještě navýšil celkem na 100 tun jídla a hygienických potřeb. Do sbírky se zapojily všechny prodejny Kaufland. Kromě dobrovolníků z České federace potravinových bank organizačně zajišťovali sbírku také zaměstnanci řetězce. „Lidem v nouzi jsme chtěli maximálně pomoci a moc nás těší, že se nám sbírku díky podpoře kolegů podařilo uspořádat v celé síti našich prodejen,“ vysvětlila Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti.

I malý nákup pomohl velké věci. Podobně jako loni zákazníci nakupovali především trvanlivé potraviny, zejména konzervy, těstoviny, rýži, luštěniny, trvanlivé mléko nebo dětskou výživu, ale také drogerii, například zubní pasty, dětské pleny, sprchové gely, vlhčené ubrousky a další hygienické potřeby. „Děkujeme všem našim zákazníkům, kteří projevili obrovskou solidaritu i v této nelehké době. Poděkování patří i našim zaměstnancům, kteří se na sbírce aktivně podíleli. Nejvíce se vybralo v prodejnách v Pelhřimově, Blansku a Táboře,“ dodala Renata Maierl.

Nákupní koš s vybranými potravinami pro Sbírku potravin

S celkovým výsledkem vybraného množství potravin a drogistického zboží byl Kaufland nejúspěšnějším obchodním řetězcem jarní potravinové sbírky. „Zákazníci Kauflandu byli v tomto kole nejštědřejší ze všech, a děkujeme i všem zaměstnancům, kteří se Sbírkou pomáhali,“ ocenila ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová.

Všechny darované produkty v příštích dnech poputují přes regionální potravinové banky přímo do neziskových organizací, jež pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova nebo lidem s psychickým a tělesným postižením.

Kaufland s Českou federací potravinových bank spolupracuje dlouhodobě a aktivně se podílí nejen na celostátních sbírkách, ale potraviny a drogerii věnuje pravidelně.  
Za minulý rok Kaufland daroval České federaci potravinových bank celkem 171 tun potravin. Jeho zákazníci navíc v podzimním kole sbírky přispěli dalšími 53 tunami potravin a drogerie.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6