Data o prodejně se načítají

Miliontý nákup s aplikací K-Scan. Kaufland službu výrazně rozšiřuje.

Praha, 29. 4. 2021

Popularita nakupování s aplikací K-Scan stále roste. Kaufland už s ní zaznamenal přes milion transakcí. Jubilejní nákup se uskutečnil v Praze na Jarově. Služba je nyní dostupná na 38 prodejnách po celé České republice a obchodní řetězec plánuje jejich počet výrazně navýšit. „Naši zákazníci si nákup pomocí služby K-Scan oblíbili. V průběhu letošního roku chceme mít K-Scan přístupný na více než sto našich pobočkách se samoobslužnými pokladnami,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Zákazník si bere do ruky aktivní zařízení K-Scan

Není divu, že aplikaci K-Scan používá čím dál více lidí. Nakupování s ní je moderní, rychlé, pohodlné a navíc hygienické. Veškeré zboží lze pomocí mobilního telefonu nebo ručního skeneru jednoduše načíst, vložit rovnou do tašky a poté zaplatit. Aktuálně takto denně ve vybraných prodejnách nakupuje téměř 15 % zákazníků (do statistky jsou zahrnuty také nákupy s ručním skenerem).

Kaufland spustil službu K-Scan v největších českých městech loni v říjnu. Zákazníkům stačí do mobilu stáhnout aplikaci Kaufland a vytvořit si v ní digitální K-Card. Po spuštění aplikace se jim otevře obrazovka fotoaparátu s oknem pro skenování čárových kódů. Svůj nákup pak mohou kontrolovat ve virtuálním košíku, v němž se zobrazuje aktuální počet položek.

Zákazník skenuje těstoviny pomocí zařízení K-Scan

Vývoj aplikace K-Scan probíhá s maximálním ohledem na praktické potřeby zákazníků. Služba je koncipována tak, aby provázela zákazníka ve všech fázích nákupu – od plánování přes samotný nákup až po konečnou kontrolu.

Neustále navíc probíhá vylepšování aplikace včetně změn v její architektuře, které uživatelům usnadní orientaci a nakupování ještě více zpříjemní. „Kromě rozšíření služby K-Scan v mobilu do všech prodejen Kaufland, v nichž máme samoobslužnou zónu, chceme rozvíjet i oblast věrnostního programu a slevových kupónů a aplikace bude v průběhu roku rozšířena také o digitální účtenku. Ta bude obsahovat podrobný přehled transakcí a bude dostupná v samostatné sekci s možností sdílení s rodinnou a přáteli,“ přiblížila Renata Maierl.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6