Data o prodejně se načítají

Kaufland vyplatí odměny pro své zaměstnance v celkové výši 57 mil. korun

Praha, 10. 3. 2021

Za obdivuhodné nasazení a náročnou práci ve složitých podmínkách spojených s pandemií vyplatí společnost Kaufland další odměny pro své zaměstnance v provozu, logistice a masozávodě. Výše jednorázové mimořádné odměny pro zaměstnance a brigádníky činí 57 milionů korun.

Obchodní řetězec Kaufland mimořádnou odměnou děkuje svým zaměstnancům za jejich enormní pracovní nasazení v tomto nadmíru obtížném období. Zaměstnancům operativního provozu, obou logistických center a vlastního masozávodu vyplatí se mzdou za měsíc březen částku ve výši až 4000 korun. „Velmi si vážíme neuvěřitelné pomoci a součinnosti všech našich zaměstnanců, kteří jsou v této extrémně náročné době, den co den připraveni obsloužit naše zákazníky a zajistit jim bezpečné a pohodlné nakupování,“ oceňuje Stefan Hoppe, generální ředitel Kaufland Česká republika, a dodává: „Jen díky společnému úsilí vše zvládneme.“

Pokladní s respirátorem v prodejně Kaufland

V loňském roce společnost vyplatila na mimořádných odměnách částku ve výši 105 milionů korun. Hned v počáteční fázi pandemie koronaviru loni v březnu zaměstnancům v provozu, logistice a masozávodě vyplatila 50 milionů korun, další odměna ve výši 55 milionů korun pak následovala v listopadu. S aktuální třetí finanční odměnou ve výši 57 mil. korun vyplatí v celkovém součtu částku přes 160 milionů korun.

Kaufland se od počátku pandemie snaží zajistit maximální bezpečí pro zákazníky i zaměstnance. Pro všechny své zaměstnance denně poskytuje ochranné pomůcky a nyní zajistil také 150 tisíc antigenních testů. Od pondělí 8. března se tak mohou zaměstnanci nechat zdarma otestovat přímo na svém pracovišti.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6