Data o prodejně se načítají

Zákazníci v Kauflandu během dvou týdnů zakoupili téměř 100 tisíc antigenních testů, obchodní řetězec nabídku ještě rozšíří

Praha, 23. 3. 2021

Zájem zákazníků o antigenní testy zaznamenává v těchto dnech obchodní řetězec Kaufland. Během pouhých dvou týdnů, kdy rychlotesty na koronavirus zařadil do svého sortimentu, jich prodal  téměř 100 tisíc. V současné době nabízí dva druhy testů odhalujících virus z nosního výtěru, o víkendu pak přidá ještě třetí typ, který virus dokáže zachytit ze slin. “Snažíme se vyjít vstříc  poptávce ze strany zákazníků a poskytnout jim pestrý výběr testů nejen podle  detekce viru, ale také dle velikosti balení,” vysvětluje tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl a dodává: “Testy prodáváme jak jednotlivě, tak v rodinném balení po 25 kusech.”

Oba stávající druhy antigenních testů na principu výtěru z přední části nosu odhalí přítomnost viru s přesností 98,8 % a výsledek ukáží již po 15 minutách. Jeden z nabízených testů, Flowflex SARS-CoV 2 Antigen Rapid Test, navíc vědci z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR na základě srovnávací studie 13 antigenních testů vyhodnotili jako nejcitlivější, tedy nejpřesnější a nejspolehlivější. “Těší nás, že našim zákazníkům můžeme nabídnout tu nejvyšší kvalitu, navíc za příznivou cenu. Jednotlivě balený test nabízíme za cenu 109,90 Kč a u rodinného balení po 25-ti kusech přizpůsobujeme prodejní cenu aktuální nabídce tak, aby byla pro naše zákazníky co nejvýhodnější,” říká Renata Maierl a doplňuje: “Testy si zákazníci mohou zakoupit dle potřeby v běžném množství, zásoby máme dostatečné. O víkendu navíc do sortimentu zařadíme ještě další typ testu, který virus dokáže detekovat ze slin.”

Největší zájem o antigenní testy obchodní řetězec registruje ve svých prodejnách v Praze a ve Středočeském a v Libereckém kraji, přičemž zákazníci upřednostňují jednokusová balení před těmi rodinnými. Největší množství jednotlivě balených testů se dosud prodalo v prodejně Kauflandu v Mladé Boleslavi, a to přibližně 1200 kusů.

Kaufland uvedl antigenní testy do prodeje jako vůbec první obchodní řetězec v České republice již 8. března, zákazníci je mohou zakoupit na informacích či pokladnách. Všechny druhy nabízených testů schválilo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Firmám stát při nákupu rodinného balení po 25 kusech poskytuje možnost kompenzace ve výši 240 korun na zaměstnance za měsíc.

Vedle testů zákazníci v Kauflandu i nadále najdou širokou nabídku různých balení respirátorů FFP2 a jednorázových hygienických třívrstvých roušek.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6