Data o prodejně se načítají

Dva zachráněné životy díky instalaci defibrilátorů, 17 milionů pro nevidomé, snížení spotřeby plastů či přes 200 tun darovaných potravin

Praha, 18. 1. 2021

Kaufland si jako přední obchodní řetězec v České republice uvědomuje svou společenskou odpovědnost a v této oblasti podnikl i v roce 2020 velké množství aktivit. V září například do všech prodejen, logistických center, masozávodu a na centrálu instaloval 141 automatizovaných externích defibrilátorů, které už v ostravské prodejně a ve Varnsdorfu pomohly zachránit život dvěma zákazníkům. „Každý takový moment nám jen potvrzuje, že to, co děláme, dává smysl. Péče o zákazníky i zaměstnance, šetrnost vůči životnímu prostředí a respekt k potřebám společnosti jsou pro nás prioritní,“ uvedla Renata Maierl, mluvčí společnosti Kaufland.

Loňský rok byl sice kvůli pandemii covid-19 speciální, ale to neznamená, že by Kaufland v CSR činnostech polevil. Naopak. Do projektů navíc zapojuje jak zaměstnance, tak i své zákazníky. „Spolu s nimi jsme darovali Federaci potravinových bank přes 220 tun potravin a drogerie. Za zmínku stojí určitě i tradiční vánoční sbírka pro Světlušku, která tentokrát vynesla neuvěřitelných 17 milionů korun pro nevidomé.“ řekla Maierl.

Zaměstnanci Kauflandu zase pomáhali například pomocí karty Multisport. Za každé její užití společnost daruje 10 Kč na podporu organizaci Loono, která se zabývá prevencí onkologického a kardiovaskulárního onemocnění. Dosud bylo vybráno přes 1 milion Kč. Společnost dále podporuje Centrum Paraple, které pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy a rovněž přispívá organizaci Helppes na výcvik asistenčních psů.

Kaufland myslí i na ochranu přírody a zachování biodiverzity. Využívá energeticky nenáročných technologií při výstavbě nových prodejen, logistické procesy nezatěžující klima a snaží se o co nejmenší produkci odpadu. V Rakovníku byla loni v dubnu otevřena prodejna, která jako první v České republice zužitkovává dešťovou vodu. Budova je vytápěna pouze odpadním teplem z chladících boxů. Díky tomu se podařilo snížit její energetickou náročnost o 30 %.

Na maximální udržitelnost je kladen důraz nejen v prodejnách, ale také ve vlastním závodu v Modleticích. Vedle další řady nejmodernějších a k životnímu prostředí šetrných technologií je zde využíváno dvojí čištění vody. Tato čistírna odpadních vod je jediná v České republice, která touto unikátní technologií disponuje.

Kaufland také dbá na dobré sousedské vztahy. Vedle svých prodejen proto buduje komunitní zahrady, kde si lidé mohou zdarma pěstovat zeleninu nebo bylinky či se jen setkávat v příjemném prostředí. V Kladně a Brně už byl loni zahájen provoz třetí a čtvrté komunitní zahrady, letos je naplánováno otevření dalších: v Praze-Kobylisích a Teplicích. Kaufland také mimo jiné postavil 31 hmyzích hotelů u 21 prodejen.  Na parkovištích u svých prodejen navíc instaluje další nabíjecí elektrostanice. V současné době jich provozuje celkem 40.

Za své aktivity v oblasti CSR byl Kaufland oceněn v anketě TOP Odpovědná firma 2020, v níž se umístil mezi 25 nejúspěšnějšími společnostmi.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6