Data o prodejně se načítají

Jako nejlepší zaměstnavatel byl již potřetí za sebou oceněn obchodní řetězec Kaufland

Praha, 27. 1. 2021

Nezávislý mezinárodní Institut Top Employers, který každoročně na základě různých faktorů posuzuje kvalitu personální politiky firem a jejich celkový přístup k zaměstnancům a vyhlašuje nejlepší společnosti v této oblasti, udělil prestižní titul Top Employer 2021 Czech Republic a Top Employer 2021 Europe obchodnímu řetězci Kaufland. Toto ocenění získala společnost již potřetí v řadě. „Naši zaměstnanci jsou pro nás klíčoví a usilujeme o to, abychom byli co nejatraktivnějším zaměstnavatelem. Ocenění a především jeho obhajoby si nesmírně vážíme a vnímáme je nejen jako potvrzení správného nastavení našich personálních procesů a péče o zaměstnance, ale také jako podnět k dalšímu rozvoji v této oblasti,“ uvádí Viera Uríková, vedoucí oblasti Recruiting a HR marketing.  

Ve vícestupňovém certifikačním programu nezávislí odborníci prověřovali a hodnotili řadu parametrů v mnoha kategoriích, například v oblasti strategického talent managementu, personálního plánování, náboru, zapracování a zaškolení, adaptace nových zaměstnanců, školení a rozvoje, řízení výkonu, rozvoje zaměstnanců na vedoucích pozicích, plánování kariéry a nástupnictví, odměňování a benefitů nebo firemní kultury. Kaufland na všechny tyto aspekty klade silný důraz a svým zaměstnancům se snaží nabídnout to nejlepší. Vše má o to větší váhu, že Kaufland toto ocenění získal jako jediný maloobchodní řetězec v České republice.

„V minulém roce jsme především chtěli všechny náborové procesy zachovat rychlé, jednoduché a efektivní. Například Recruiting pro naše prodejny prošel centralizací, čímž se zefektivnil a sjednotil náborový proces. Samotnou centralizací jsme vytvořili jednoduše řečeno tým specialistů, kteří zajišťují zapracování všech uchazečů majících zájem o práci na prodejnách po celé České republice. V březnu jsme zaměstnali 4x více brigádníků než během jiných měsíců a počet přijatých žádostí se zvýšil o 30 %,“ doplňuje Uríková.

Obchodní řetězec dbá ale také na rovnováhu pracovního a osobního života, a za tento přístup již dvakrát získal ocenění Firma pro zdraví. V rámci programu Zdraví nás baví na svých pracovištích dlouhodobě organizuje více než stovku aktivit jako workshopy a kurzy, masáže, diagnostiku skladby těla či fyzioterapeutické poradenství. Velkému zájmu se mezi zaměstnanci těší i projekt „Hejbni zadkem pro dobrou věc“. Díky kartě MultiSport mohou zaměstnanci navštěvovat vybraná fitness centra a jiná sportovní a wellness zařízení a zároveň podpořit dobrou věc. Za každé využití karty Multisport daruje Kaufland deset korun organizaci Loono, která se zabývá prevencí onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. Zaměstnanci takto dosud vysportovali již více než milion korun.

Dalšími benefity, které Kaufland svým zaměstnancům poskytuje, jsou například den placeného volna navíc pro rodiče prvňáčků v první školní den nebo den placeného volna během vánočních svátků pro zaměstnance v provozu, nadstandardní příplatky za noční směny, až pět týdnů dovolené plus další dny za věrnost, stravenky v hodnotě 80 korun, ocenění při pracovních jubileích, vánoční balíček, balíček pro rodiče novorozenců, příspěvek na svatební kytici nebo příspěvek při narození dítěte.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6