Data o prodejně se načítají

Světluška získala z vánoční sbírky Kauflandu rekordní částku 17 miliónů korun

Praha, 8. 12. 2020

Neuvěřitelných 17 miliónů korun činí výtěžek vánoční sbírky Kauflandu pro Světlušku. Přesně 12 082 890 Kč darovali zákazníci a Kaufland navíc přispěl dalších 4 027 630 Kč, slíbených 10 Kč za každý prodaný arch jmenovek, a sumu ještě zaokrouhlil na rovných 17 milionů korun. Celou rekordní částku získá stejně jako v loňském roce projekt Světluška, veřejná sbírka Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá zrakově postiženým po celé České republice. „S opravdovým dojetím děkujeme našim zákazníkům, kteří přispěli i v této nelehké době, a našim zaměstnancům, kteří vzali sbírku za svou. Světluška tak znovu získá rekordní částku! Za tuto spolupráci Kaufland před pár dny obdržel také cenu Fóra dárců Sbírkový spojenec 2020,“ dodává Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Již tradiční vánoční sbírka se pod názvem Rozsviťte s námi Vánoce nevidomým konala od 23. listopadu do 6. prosince ve všech 135 prodejnách společnosti Kaufland. Zákazníci do ní mohli přispět nákupem dárkových jmenovek v hodnotě 30 korun a Kaufland navíc přidal další 10 Kč za každý prodaný arch. Celkem se prodalo 402 763 archů, nejštědřejší byli zákazníci v prodejně v Uherském Brodě – kde se prodalo bezmála 9 500 kusů jmenovek, další nejúspěšnější prodejny byly Opava - Předměstí, Rokycany, Žatec a Klatovy. 

S loňskou vánoční sbírkou vznikl pod Světluškou speciální Fond Kaufland, který tyto finanční prostředky rozděluje v rámci otevřených grantových řízení. O podporu mohou žádat jednotlivci s těžkým zrakovým postižením a organizace pomáhající lidem se zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením z celého Česka. O udělení grantu pak rozhodují odborné komise složené z odborníků na oblast sociálních a vzdělávacích služeb pro zrakově postižené, volnočasové aktivity, kompenzační pomůcky a ze zástupců nadačního fondu i společnosti Kaufland.

V loňském roce vybrali zákazníci také rekordních 9 070 500 korun, které Kaufland dorovnal na 10 miliónů. Přes Fond Kaufland již bylo uděleno 111 příspěvků jednotlivcům a 84 organizacím v celkové hodnotě více než 7,2 miliónů korun. Například Škola Jaroslava Ježka získala grant na pomůcky do školních dílen a rehabilitační bazének, organizace Pestrá na canisterapie, Centrum LIRA na ambulantní programy rané péče nebo triatlonista Ondřej na traséra.

„Díky Vánoční sbírce z loňského roku jsme mohli v tom letošním podpořit soběstačnost a samostatnost těžce zrakově postižených historicky nejvyšší částkou. Za každým finančním příspěvkem je silný příběh člověka, který na svět hledí jiným zrakem. My jsme se stali součástí toho příběhu a nabídli díky podpoře Kauflandu naději. Naději, že i když nyní potřebuje malý chlapec, maminka či senior s postižením zraku pomoc nás druhých, příště už bude samostatnější. Stejně tak za každým zakoupeným archem vánočních jmenovek je příběh paní pokladní a příběh zákazníka, kteří oba vložili důvěru do našich rukou, že naději budeme nevidomým a slabozrakým po celém Česku dávat i celý další rok. Děkuji za Světlušku všem zákazníkům i zaměstnancům Kauflandu, že v době předvánoční myslí i na druhé,“ oceňuje spolupráci Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6