Data o prodejně se načítají

Defibrilátor zachránil lidský život v prodejně Kaufland v Ostravě – Mariánských Horách

Praha, 4. 12. 2020

Ve středu 2. prosince došlo v ostravské prodejně Kaufland v Mariánských Horách u jednoho ze zákazníků k zástavě srdce. Díky vybavení prodejny automatickým externím defibrilátorem a pohotové reakci personálu a zákazníků z řad zdravotníků, kteří v té době v prodejně také nakupovali, se u dotyčného podařilo obnovit životní funkce ještě před příjezdem Zdravotnické záchranné služby.

“V Ostravě – Mariánských Horách jsme defibrilátor v České republice použili vůbec poprvé,” říká tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl a doplňuje: “Máme obrovskou radost, že se díky němu podařilo zachránit lidský život. Chtěli bychom velmi poděkovat za obětavou pomoc našim zaměstnancům a také těm, kteří se na záchraně přímo podíleli.”  

Obchodní řetězec Kaufland instaloval celkem 141 automatických externích defibrilátorů do všech svých prodejen, skladů v Modleticích a Olomouci, vlastního masozávodu v Modleticích i do pražské centrály letos v říjnu. „Zdraví a bezpečí našich zaměstnanců a zákazníků je pro nás nejdůležitější,” vysvětluje Renata Maierl a dodává: “Díky defibrilátorům jsme připraveni poskytnout rychlou a účelnou pomoc.”

Náhlá zástava oběhu se v Evropě přihodí každé 2 minuty. Šanci na přežití dává jen rychlá a účelná pomoc. AED je jednou z možností, jak tuto šanci zvýšit. Při jeho včasném použití (tj. do 3-5 min. od náhlého kolapsu člověka) se zvyšuje šance na záchranu až na 75 %.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6