Data o prodejně se načítají

Zákazníci Kauflandu nakoupili pro lidi v nouzi 53 tun potravin. Řetězec letos navíc daroval přes 171 tun.

Praha, 23. 11. 2020

Kaufland myslí na lidi v nouzi, a proto se v sobotu znovu zapojil do celonárodní potravinové sbírky. Zákazníci v jeho 55 prodejnách nakoupili pro opuštěné seniory, matky samoživitelky, rodiny v krizi, lidi s handicapem a bez domova celkem 53 tun jídla a drogerie. „Vzhledem k tomu, že bylo jarní kolo sbírky zrušeno, vyslyšeli jsme výzvu potravinových bank a darovali jsme letos již 171 tun potravin. Nyní se naši zákazníci postarali o dalších 105 525 porcí jídla, za což jim patří obrovský dík,“ řekla Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Uplynulou sobotu mohl každý pomoci tím nejjednodušším způsobem. Stačil i malý nákup – např. balení cukru, hladké mouky, rýže, těstovin, konzerva masa, instantní polévka, trvanlivé mléko či olej. „Podobně jako loni se nejvíce nakupovaly trvanlivé potraviny a dětská drogerie. Moc náš těší, že naši zákazníci projevili solidaritu i v této nelehké době, která je komplikována řadou omezení,“ sdělila Renata Maierl s tím, že všechny produkty v příštích dnech a týdnech poputují přes regionální potravinové banky přímo do neziskových organizací.

Kaufland spolupracuje s humanitárními a charitativními organizacemi dlouhodobě. V roce 2018 daroval 249,6 tuny, loni 229,9 tuny a letos zatím přes 171 tun potravin a drogistického zboží. „Potravinové banky podporujeme celoročně. Kromě účasti v celorepublikových sbírkách darujeme průběžně zboží napříč celým sortimentem. Za celou dobu spolupráce jsme věnovali přes šest set tun potravinové pomoci,“ doplnila mluvčí Renata Maierl.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6