Data o prodejně se načítají

První dny vánoční sbírky pro Světlušku v prodejnách Kaufland hlásí rekord

Praha, 30. 11. 2020

Tradiční vánoční sbírka v prodejnách Kaufland s názvem Rozsviťte s námi Vánoce nevidomým je ve své polovině a opět to vypadá na překonání předchozího roku. Aktuálně je vybráno již přes 7 miliónů korun. Zákazníci mohou přispívat až do neděle 6. prosince, a to nákupem archů se jmenovkami na dárky v hodnotě 30 Kč. Kaufland navíc přidá dalších 10 Kč za každý prodaný arch. „Velmi děkujeme našim zákazníkům, kteří se i v této nelehké době rozhodli přispět. Jsme hrdí také na naše zaměstnance, kteří sbírkou opravdu žijí,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

V loňském roce se společnost Kaufland spojila se Světluškou, projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu, a výtěžky vánočních sbírek tak půjdou zrakově postiženým po celé České republice. Vloni se vybralo rekordních 9 070 500 Kč, které Kaufland dorovnal na rovných 10 miliónů. Pod Světluškou vznikl speciální Fond Kaufland, který tyto finanční prostředky během celého roku rozděluje v rámci otevřených grantových řízení.

Podporu mohou získat jednotlivci s těžkým zrakovým postižením a organizace pomáhající lidem se zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením z celé České republiky. O udělení daru pak rozhodují odborné komise složené z odborníků na oblast sociálních a vzdělávacích služeb pro zrakově postižené, volnočasové aktivity, asistivní technologie a ze zástupců nadačního fondu i společnosti Kaufland. Z výtěžku loňské vánoční sbírky již bylo podpořeno celkem 195 žádostí jednotlivců a organizací v celkové hodnotě více než 7 miliónů korun. Například Škola Jaroslava Ježka získala grant na pomůcky do školních dílen a rehabilitační bazének, organizace Pestrá pak příspěvek na canisterapie, Centrum Lira na ambulantní programy rané péče nebo sportovec Ondřej Zmeškal na traséra.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6