Data o prodejně se načítají

Rozsviťte s námi Vánoce nevidomým – sbírka v Kauflandu opět podpoří Světlušku

Praha, 19. 11. 2020

Tradiční vánoční sbírka v prodejnách Kaufland startuje v pondělí 23. listopadu a bude probíhat opět dva týdny, do 6. prosince. I v letošním roce výtěžek podpoří Světlušku, veřejnou sbírku Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá zrakově postiženým po celé České republice. Zákazníci se mohou zapojit nákupem vánočních jmenovek, jež budou k dispozici na pokladnách a informacích všech 134 prodejen po celé ČR za cenu 30 Kč. Kaufland navíc přidá další 10 Kč za každý prodaný arch.

V loňském roce vybrali zákazníci rekordních 9 070 500 korun, které pak Kaufland dorovnal na rovných 10 miliónů. „Věříme, že i v této nelehké době bude vlna solidarity stejně velká jako v loňském roce a společně tak s našimi zákazníky rozsvítíme Vánoce nevidomým. Celý výtěžek bude prostřednictvím Fondu Kaufland rozdělen do poslední koruny lidem se zrakovým postižením ve všech krajích,“ dodává Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

S loňskou vánoční sbírkou vznikl pod Světluškou speciální Fond Kaufland, který tyto finanční prostředky rozděluje v rámci otevřených grantových řízení. O podporu mohou žádat jednotlivci s těžkým zrakovým postižením a organizace pomáhající lidem se zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením z celého Česka. O udělení grantu pak rozhodují odborné komise složené z odborníků na oblast sociálních a vzdělávacích služeb pro zrakově postižené, volnočasové aktivity, asistivní technologie a ze zástupců nadačního fondu i společnosti Kaufland.

Z výtěžku loňské vánoční sbírky už bylo uděleno 73 nadačních příspěvků jednotlivcům a 50 organizacím v celkové hodnotě více než 5 milionů korun.  Z Fondu Kaufland tak byly pořízeny kompenzační pomůcky pro nevidomé a slabozraké, hrazeny asistenční, odlehčovací a průvodcovské služby či výcvik vodicích psů atp. „Například Škola Jaroslava Ježka získala dva granty v celkové výši 154 399 Kč, které určitě udělaly radost všem 175 dětem. Škola mohla nakoupit pomůcky do školních dílen, keramické dílny a kuchyňky a školka speciální bazének pro rehabilitace. Sportovec Ondřej Zmeškal zase získal příspěvek 40 000 Kč na traséra. Jeho cílem je dostat se mezi nejlepší triatlonisty světa a také motivovat ostatní hendikepované,“ uvedla Renata Maierl.

„Světluška získala ve společnosti Kaufland silného partnera. Letos můžeme díky Vánoční sbírce rozdělit nejvíce nadačních příspěvků na pomoc těžce zrakově postiženým za 18 let jejího fungování. Navíc je to opravdové partnerství. Když jsme se na jaře v důsledku pandemických opatření dostali do potíží, Kaufland nám bez zaváhání nabídl pomoc s financováním provozních nákladů, abychom mohli připravit nové online projekty a současně udržet srdce nadačního fondu v chodu,“ oceňuje spolupráci Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6