Data o prodejně se načítají

Po modernizaci se otevírá prodejna Kaufland v pražských Kobylisích

Praha, 03. 11. 2020

I za současné obtížné situace Kaufland pokračuje v modernizaci  prodejen, které umožňují zákazníkům pohodlné a bezpečné nakupování. Moderní obslužné pulty s čerstvými produkty, nabíjecí stanice pro elektromobily, ale i nadstandarní hygienická opatření jsou součástí zmodernizované prodejny Kauflandu v pražských Kobylisích, jejíž novou podobu obchodní řetězec představí ve středu 4. listopadu.

Pražská prodejna v Kobylisích přichází se spoustu inovací. Jednou z nich je technologie K-Scan, tedy samoobslužné nakupování s mobilní aplikací. Nakupující si zboží jednoduše sami naskenují, vloží do tašky a rychle se odbaví u expresních pokladen.  „U pokladny již zboží nemusí vyndavat, nakoupí tedy zcela bezkontaktně. Bonusem je pak automaticky aplikovaná K-Card sleva,“ popisuje Renata Maierl.  

Mezi další novinky patří například tzv. digital signage – venkovní i vnitřní digitální obrazovky nepřetržitě informující o sortimentu a aktuálních akčních nabídkách. Příjemnou atmosféru během nakupování podtrhuje barevná výmalba prodejní plochy, novou fasádou se pyšní i samotná budova prodejny. Jednotlivé sekce sortimentu jsou přehledně barevně odděleny pro snadnou orientaci, k rychlému odbavení nákupu zákazníkům poslouží zóna deseti samoobslužných pokladen.

Chloubou prodejny jsou také nové obslužné pulty s uzeninami, sýry a lahůdkami nebo pult s čerstvým masem, který nabízí mimo jiné i maso z vlastního masozávodu Kauflandu v Modleticích. Nové je i oddělení ovoce a zeleniny nebo zasklený úsek pečiva, jehož součástí je také vyhřívaná vitrína s grilovanými kuřaty. „Vnímáme, že zákazníci projevují o čerstvé výrobky velký zájem, a moc nás těší, že jim můžeme poskytnout produkty té nejvyšší kvality,“ říká Renata Maierl. Na své si přijdou i příznivci zdravé výživy či zákazníci s potravinovými intolerancemi, kteří v prodejně najdou pestrou škálu produktů v bio kvalitě, bez lepku či bez laktózy. Přibyly také sekce To Go s výrobky pro rychlé občerstvení nebo koutek s řemeslnými pivy Craft Beer.

Při výstavbě nových prodejen a modernizaci těch stávajících Kaufland klade důraz na šetrný přístup k životnímu prostředí, využívá proto nejmodernější technologická řešení. Ta umožňují například efektivně snižovat množství CO2 či zpětně získávat teplo rekuperačními jednotkami, prodejní plochu i zázemí osvětluje úsporné LED osvětlení. Chladicí nábytek je osazen dveřmi, což spolu s nejnovější technologií chlazení snižuje jeho energetickou náročnost až o 30 procent.

V rámci aktuální situace s pandemií koronaviru se Kaufland zaměřuje také na přísná hygienická opatření. Během jarní vlny pandemie jako první obchodní řetězec v České republice instaloval u pokladen ochranná plexiskla, jež nyní vyměnil za ještě bezpečnější, a zvýšil také intenzitu pravidelné dezinfekce vozíků a dalších míst s vysokou frekvencí dotyků. Veškeré pečivo je v prodejně v Kobylisích, stejně jako ve všech dalších prodejnách Kauflandu, chráněno plastovým krytem.

Kaufland také podporuje elektromobilitu a u svých nových či zmodernizovaných prodejen instaluje elektronabíjecí stanice. Jednu takovou tak zákazníci najdou i vedle kobyliské prodejny, stejně jako skříňky pro úschovu svých věcí.

Během slavnostního otevření prodejny ve středu každý zákazník dostane jako pozornost ke svému nákupu čokoládu s voucherem na příští nákup a může se zúčastnit soutěže s Kaufland Card.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6