Data o prodejně se načítají

Kaufland svým zaměstnancům poděkuje vánoční odměnou ve výši 55 milionů korun

Praha, 20. 10. 2020

Řetězec Kaufland děkuje svým zaměstnancům za celoroční pracovní nasazení v nelehké době. Všem zaměstnancům na prodejnách, distribučních centrech a masozávodě vyplatí mimořádnou vánoční odměnu v celkové výši 55 milionů korun. Pro zaměstnance to znamená částku až 4000 korun navíc. “Velice si vážíme obrovského pracovního nasazení našich zaměstnanců, jak zajišťují neustálou dostupnost zboží a každý den umožňují zákazníkům pohodlné a bezproblémové nakupování. Mimořádnou vánoční odměnou jim chceme za toto jejich enormní úsilí poděkovat,” říká generální ředitel Kauflandu Stefan Hoppe.

Finanční bonus však není jediným nadstandardním benefitem, který Kaufland v těchto náročných dnech interně poskytuje. Na podporu imunity mají všichni zaměstnanci na prodejnách k dispozici zdarma čaj, med, citrón, zázvor i čerstvé ovoce. Nově až do konce února 2021 budou denně dostávat vitamín C ve formě tablet. “Zdraví našich zaměstnanců je pro nás na prvním místě a chceme je tímto způsobem maximálně chránit a podpořit,” vysvětluje Stefan Hoppe. 

Kaufland dbá také na to, aby svým zaměstnancům neustále vytvářel co nejbezpečnější a nejpříjemnější pracovní prostředí. Hned v prvních dnech pandemie na jaře zavedl celou řadu přísných hygienických opatření. Byl prvním obchodním řetězcem u nás, který u pokladen a informací instaloval ochranná plexiskla a na podlaze vyznačil doporučené dvoumetrové rozestupy. Všechna opatření obchodní řetězec zachoval po celou dobu pandemie a v jejím průběhu je ještě optimalizoval. Zmíněná plexiskla tak budou do konce listopadu vyměněna za nová, ještě bezpečnější. Všichni zaměstnanci v provozu mají k dispozici ochranné pomůcky jako jsou roušky, ochranné rukavice a dezinfekce. Pokladní navíc obdrží speciální dotykové rukavice.  

Společnost Kaufland chce dopřát svým zaměstnancům v tomto náročném období i dostatečný odpočinek a nevyužije možnosti otevření prodejen na státní svátek v době nouzového stavu. Všechny prodejny Kaufland tak zůstanou 28.10. uzavřeny.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6