Data o prodejně se načítají

Kaufland v Brně – Židenicích ožil komunitní zahradou

Praha, 10. 9. 2020

Městské komunitní zahrady, na nichž si zájemci mohou pěstovat vlastní zeleninu, ovoce či bylinky, se těší stále větší oblibě. Společnost Kaufland se rozhodla podporovat sousedské vztahy v okolí svých prodejen a jako jediný obchodní řetězec u nás trend urban gardeningu již druhým rokem podporuje. Projekt s názvem „Už to roste, už to klíčí“ odstartoval v Kutné Hoře a ve středu 9. září 2020 Kaufland slavnostně otevřel již čtvrtou komunitní zahradu. Tentokrát u své prodejny v brněnských Židenicích.

Pár rukou sadí rostlinu do hlíny

V zahradě, kterou Kaufland pro zájemce o komunitní pěstování zrealizoval ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza, je připraveno 20 vyvýšených záhonů, které postupně získávají své majitele z řad rodin s dětmi nebo seniorů, kteří nemají zahrádku ani balkón, a chtějí si vypěstovat zeleninu nebo bylinky pro vlastní potřebu. Zahrada je vybavena veřejným kompostérem i prostorem na grilování s paletovým sezením. Městskou biodiverzitu zase podpoří ptačí budky a krmítka nebo hmyzí hotel. Kaufland se tak zaměřuje i na edukaci dětí a prostřednictvím edukativních tabulí je seznamuje s důležitostí hmyzu, fungováním hmyzího hotelu a charakteristikou jeho obyvatel.

Záhony i celý prostor zahrady jsou komunitě k dispozici zcela zdarma. „Chceme být dobrým sousedem a v místě, kde působíme, nabídnout občanům prostor, kde se mohou setkávat a pěstovat nejen své vlastní bylinky a zeleninu, ale také přátelské vztahy,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland, a dodává: „Prostor zahrady je všem, kteří jej chtějí užívat, volně přístupný, a věříme, že přispěje k pospolitosti v komunitě.“

Slavnostní otevření komunitní zahrady v Židenicích provázel během celého středečního odpoledne pestrý program, například workshopy pěstování ve městě a na balkóně, vyráběly se hmyzí hotely nebo seedbomby. Samozřejmě nechybělo bohaté občerstvení v podobě opečených buřtů a osvěžujících limonád.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6