Data o prodejně se načítají

Lokální dodavatelé, sezónní produkty a efektivní logistické procesy. Kaufland sází na čerstvost.

Praha, 30. 9. 2020

Několik stovek druhů čerstvého ovoce a zeleniny, ryby z akvakultury a volné přírody, třikrát denně čerstvé pečivo od regionálních pekařů nebo maso dovezené z vlastního masozávodu těsně po zpracování najdou zákazníci v prodejnách obchodního řetězce Kaufland. Ten v nové kampani akcentuje čerstvost a výjimečnou možnost nakoupit široký sortiment prvotřídních výrobků pod jednou střechou. „Vnímáme rostoucí zájem o produkty od lokálních farmářů, pěstitelů nebo pekařů. Vyhledáváme proto ty nejlepší dodavatele a jejich zboží v té nejvyšší kvalitě denně nabízíme čerstvé v našich prodejnách,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu, a dodává: „Zákazníci už nemusí chodit k řezníkovi nebo zelináři, protože vše najdou na jednom místě u nás.“

Na pultech Kauflandu se každé ráno objeví více než dvě stovky druhů čerstvého ovoce a zeleniny od 50 vybraných lokálních dodavatelů a exotické ovoce a zelenina z 60 zemí světa, přičemž každý týden je součástí nabídky také více než 25 druhů ovoce a zeleniny v bio kvalitě. Způsob a čas sklizně garantuje čerstvost a vždy odpovídá danému produktu, společným prvkem je pak co nejkratší logistický proces. „Například díky intenzívní spolupráci s českými pěstiteli keříčkových rajčat se nám daří kompletně pokrýt poptávku, aniž bychom tato rajčata museli dovážet ze zahraničí. Zákazníkům tak nabízíme rajčata nejen čerstvá, ale také sklizená ve vysokém stupni zralosti, s plnou chutí,“ podotýká Renata Maierl a upřesňuje: „Zboží rozvážíme v co nejkratší době po sklizni do prodejen, aby pro naše zákazníky bylo připraveno čerstvé každé ráno s otevřením obchodů.“  Výhradně české Kaufland nabízí vedle keříčkových rajčat například také bylinky, chřest nebo houby. Nejen u nich, ale i u všech dalších produktů, jako jsou ředkvičky, kedlubny, saláty, jahody či maliny dbá na to, aby se z českých polí dostaly k zákazníkům do jednoho dne od sklizně. Čerstvost Kaufland hlídá také v úseku pečiva, kam regionální pekaři třikrát denně dováží čerstvý chléb, rohlíky, housky i sladké pečivo.

„Velmi oblíbené jsou i obslužné čerstvé pulty s 50 druhy lahůdek a více než 80 druhy sýrů nebo masový pult. Ten nabízí více než 30 druhů kvalitního masa z našeho vlastního masozávodu nebo drůbeže,“ uvádí tisková mluvčí. Maso z vlastního masozávodu pod značkou K-Mistři od fochu z Modletic najdou zákazníci jak v čerstvých pultech, tak balené v chladících boxech. Z Modletic do prodejen denně odjíždí přes 100 tun masa a masných výrobků. Vedle vysoké úrovně kvality samotného masa je kladen důraz na jeho čerstvost, rychlé zpracování, okamžitou distribuci a maximální hygienu. V osmnácti prodejnách Kauflandu jsou zákazníkům k dispozici také unikátní rybí pulty s velkým výběrem chlazených mořských i sladkovodních ryb a mořských plodů od pečlivě vybraných dodavatelů.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6