Data o prodejně se načítají

Asistenční pes Eddie pomůže dvanáctiletému Markovi

Praha, 21. 9. 2020

Ve výcvikovém areálu v pražském Motole v sobotu 19. září proběhl další ročník tradičního Super dne s organizací Helppes. Ta prostřednictvím speciálně vycvičených psů pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k samostatnosti, integraci do společnosti a k začlenění do aktivního života. Organizaci Helppes již čtvrtým rokem podporuje obchodní řetězec Kaufland, který uhradil finančně nákladný roční výcvik flat coated retrievera Eddieho. V rámci sobotního slavnostního předávání byl Eddie darován  dvanáctiletému Markovi z Úpice. “Máme velkou radost, že nový psí kamarád Marka potěšil. Věříme, že mu nejen pomůže k větší soběstačnosti a nezávislosti, ale bude mu také přítelem a pomocníkem v jeho osobním životě, ” říká tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Lékaři u chlapce v pěti letech diagnostikovali syndrom ADHD a atypický nízkofunkční autismus s výraznými poruchami chování a opožděným intelektuálním vývojem. Markovo onemocnění provázejí stavy úzkosti, zkratkovité a impulzívní reakce a úzkostlivost z hlučných a neznámých prostor. Jeho postižení ho omezuje v běžných denních činnostech a vyžaduje intenzívní podporu ze strany jeho okolí, velmi příznivě na něj však působí zvířata a zejména právě psi.

Eddie Markovi nejen pomůže lépe zvládat změny, vyrovnávat se stresovými situacemi a komunikovat a navazovat sociální vazby, ale dodá mu také potřebný pocit jistoty a dobrou náladu. “Víme, že právě taková pomoc je velmi důležitá, a moc nás těší, že výcvik asistenčních psů můžeme dlouhodobě podporovat,” uvádí Renata Maierl.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6