Data o prodejně se načítají

Kaufland rozšiřuje sortiment květin o fairtradové růže

Praha, 14. 7. 2020

Jednou z priorit obchodního řetězce Kaufland je vedle kvalitních služeb také sociální zodpovědnost a důraz na trvalou udržitelnost
a ekologii. V rámci toho začne ve středu 15. července ve všech svých prodejnách nabízet fairtradové růže. "Považujeme za důležité nabídnout našim zákazníkům možnost zakoupit si květiny, které byly vypěstovány v souladu s dodržováním lidských práv, zajištěním důstojných existenčních podmínek zemědělským producentům v rozvojových zemích i ochranou životního prostředí," vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí řetězce.     

Fairtradové růže

Růže, které budou zákazníkům Kauflandu k dispozici celoročně, pocházejí z plantáží v Keni. Jejich původ i způsob pěstování a sklízení dokládají certifikáty mezinárodních organizací garantujících morální přístup v oblasti práce, lidských práv i životního prostředí. „Pěstitelé květin ve východní Africe, zejména v Keni a Etiopii, patří mezi ty, kdo jsou nyní nejvíce ohroženi narušením mezinárodního obchodu v důsledku pandemie covid-19. I proto velmi vítáme, že se květiny trvale dostávají do nabídky českého obchodního řetězce,“ říká Hana Malíková, ředitelka neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko.

Součástí standardů certifikace Fairtrade je například zajištění spravedlivé ceny, důstojných pracovních a sociálních podmínek, dlouhodobých obchodních vztahů, zákaz dětské práce či ochrana přírody. Růže dovezené z Keni navíc navzdory letecké přepravě zanechávají sedmkrát nižší uhlíkovou stopu než ty vypěstované v Evropě. Důvodem je optimální klima východoafrického pobřeží umožňující celoroční sklizeň bez použití vyhřívaných skleníků, které jsou potřebné pro pěstování evropských květin.  

Růže z Keni jsou dalším rozšířením řady výrobků Fairtrade, které Kaufland nabízí. Prestižním certifikátem se pyšní již čokoláda, sušenky a kakao. Jako jediný řetězec má také v nabídce i fairtradové Bio banány. "Moc nás těší, že se sortiment Fairtrade v našich prodejnách rozrůstá a naši zákazníci o něj mají velký zájem," dodává Renata Maierl.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6