Data o prodejně se načítají

V dTestu získalo nejvíce bodů trvanlivé mléko K-Classic

Praha, 24. 6. 2020
K-classic trvanlivé mléko

Mléko je součástí stravy západní civilizace již několik tisíc let. Jeho význam potvrzuje i Světový den mléka, který se slaví
1. června. Obchodní řetězec Kaufland nabízí mnoho typů a značek mlék, a polotučné trvanlivé mléko privátní značky K-Classic bylo podle časopisu dTest nyní vyhodnoceno jako nejlepší.

dTest, který se zaměřuje na testování výrobků a služeb, v červnovém vydání podrobil zkoumání polotučná mléka. Do laboratoře zamířilo 15 čerstvých a 10 trvanlivých mlék, u kterých se hodnotila nejen chuť, obsah tuku, bílkovin i vitamínů a minerálů, ale součástí testu bylo i mikrobiologické vyšetření. Ve skupině trvanlivých mlék si celkově nejvyšší počet bodů odneslo polotučné mléko K-Classic, které pro Kaufland vyrábí mlékárna Pragolaktos a 1 litr stojí 15,90 Kč.

Nutriční hodnota čerstvého a trvanlivého mléka se moc neliší. U trvanlivého mléka se tepelným zpracováním sníží obsah výživných látek o 10 %, podíl vitamínů a minerálů zůstává téměř nezměněn, ale dojde ke zničení přítomných mikroorganismů,
a mléku se tak prodlouží trvanlivost na tři až šest měsíců.

Mléko je nejbohatším zdrojem kvalitních živočišných bílkovin, minerálů, vitamínů a esenciálních mastných kyselin. Je jedním z nejkvalitnějších zdrojů vápníku se vstřebatelností 30-35 %. Obsahuje také hořčík, sodík, draslík, fosfor, chlor, železo, měď, zinek, selen, jód. Vitamíny B, C, A, D, E a K, které jsou rozpustné v tucích. V posledních letech se mléko stává terčem mýtů a někteří lidé jej vyřazují z jídelníčků, což je podle odborníků z nutričního hlediska velká škoda.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6