Data o prodejně se načítají

Další hygienické opatření: pečivo v Kauflandu chrání nově plexisklo

Praha, 13. 5. 2020

Od začátku nouzového stavu společnost Kaufland neustále zvyšuje hygienickou bezpečnost na všech svých 134 prodejnách. Po zavedení plexiskel na pokladnách se rozhodl přední obchodní řetězec zavést další významné opatření v úseku pečiva. Jako první prodejce v České republice zavádí kryté úseky pečiva.

Jednorázové rukavice,  a podávací kleště jsou standardním vybavením v úseku pečiva. Jako první řetězec začal Kaufland balit jednodenní pečivo chléb a rohlíky od regionálních pekařů. Od května svá hygienická opatření v úseku pečiva ještě posiluje. Nabídka  v úseku pečiva bude chráněna plexisklem. Za jednoduše otvíratelným krytem si zákazníci vyberou své oblíbené koblihy s ovocnou náplní,  bagety, kaiserky či další druhy pečiva.

 „Nově zavedené kryty zvyšují ochranu v našem úseku pečiva. V tuto chvíli jsou nainstalovány již na prvních prodejnách, během následujícího měsíce budou postupně zavedeny na všechny naše prodejny,“ upřesnila mluvčí Renata Maierl.

Ochranná plexiskla u nebaleného pečiva

Ochranný štít na samoobslužných pokladnách

 Od vyhlášení nouzového stavu Kaufland postupně zavedl nadstandardní hygienická opatření na všech svých prodejnách. Zvýšila se četnost úklidu a intenzita čištění vozíků. U vchodu do prodejny jsou k dispozici hygienické stanice a jednorázové rukavice či igelitové sáčky. Jako první  nainstalovali plexiskla u pokladen a informací, v pokladní zóně na podlaze označili doporučené 2m rozestupy. Na prodejnách jsou pro zákazníky vyvěšené instrukce, jak se chovat během nákupu a konkrétní opatření je neustále opakováno také prostřednictvím instore rádia.

Zaměstnanci prodejen byli vybaveni ochrannými pomůckami - dezinfekčními gely, rouškami a rukavicemi. Od konce dubna mají navíc zaměstnanci na samoobslužných pokladnách ochranný plexi štít na obličej. Do zajištění ochranných pomůcek investoval Kaufland v řádech desítek milionů korun.

Stojany s nebaleným pečivem

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6