Data o prodejně se načítají

Vlašské ořechy jsou superpotravina. V dTestu vyšly nejlépe K-Classic z Kauflandu

Praha, 22. 4. 2020

Vlašské ořechy patří mezi nejstarší superpotraviny, konzumovali je už lidé v neolitu, jak dokazují archeologické nálezy. Jsou zdraví prospěšné a velmi chutné – nejčastěji se konzumují v sušeném stavu a jsou součástí mnoha tradičních českých receptů. Obchodní řetězec Kaufland nabízí různé druhy i značky ořechů, a právě vlašské ořechy privátní značky K-Classic Californian Walnuts se nyní nejlépe umístily v testování spotřebitelského měsíčníku dTest.

 

„Velmi dbáme na kvalitu a čerstvost našeho sortimentu. Proto jsme rádi, že naše vlašáky uspěly – podle hodnocení byly nejčerstvější,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

dTest se zaměřuje na testování výrobků a v dubnovém vydání podrobil zkoumání 14 různých balení vyloupaných vlašských ořechů z běžné obchodní sítě, které pocházely z USA, Chile, Moldavska a Ukrajiny. Hodnotila se čerstvost, chuťové vlastnosti, ale i obsah plísní a mykotoxinů, a také informace na obalech. Vlašské ořechy K-Classic Californian Walnuts, které se v testu umístily nejlépe, získaly celkově 89 % a hodnocení velmi dobře. „V čerstvosti jsme získali dokonce 98 %. Zákazníky určitě potěší i skvělá cena – 100 gramů stojí 35 korun,“ doplňuje Renata Maierl.

Vlašské ořechy jsou velmi výživné, protože obsahují přibližně 70 % tuku – zejména nenasycené mastné kyseliny, 18 % bílkovin a 3 % sacharidů. Z mastných kyselin je to především omega-3 mastná kyselina, která pozitivně působí proti riziku aterosklerózy a jiných kardiovaskulárních chorob a podporuje u dětí rozvoj mozku. Jsou také bohaté na vitamíny E, B1 či B6, také na kyselinu listovou a minerály jako fosfor a draslík, nebo velké množství železa, hořčíku a vápníku.

Pozitivně ovlivňují lidskou psychiku, zdraví vlasů, kůže i nehtů a sexuální potenci. Uvádí se, že konzumace vlašských ořechů má protizánětlivé účinky, které se projevují hlavně u onemocnění srdce a cév. Pomáhají regulovat krevní tlak a udržovat nízkou hladinu cholesterolu. Mají antioxidační účinky, působí proti astmatu a posilují střeva.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6